Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 18:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ser śmietankowy  (Przeczytany 27087 razy)
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #20 : 24-02-2010, 13:57 »

No właśnie z tym produktowym szaleństwem jest strasznie. Produkt przemysłu to już nie jest po prostu mleko czy śmietana. Produkt, produkt... to biznes przede wszystkim i marketing, a nie zdrowy rozsądek. Przecież te wszystkie koncerny i przemysłowi producenci muszą wciąż notować wzrost sprzedaży nawet, gdy sprzedają nam g****. Ich jedynym celem jest ekonomiczny plus. Wierzę, że mali rzemieślnicy, hodowcy, rolnicy w kwestii jakości i własnego zaangażowania mają znacznie więcej do powiedzenia niż słupki w przychodach i rozchodach jakiejś tam Coca-Coli...
Zapisane

I'm going through changes
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.360

« Odpowiedz #21 : 14-10-2010, 08:09 »

U baby na targu a także w Piotrze i Pawle można kupić ser smażony, który powstaje ze smażenia twarogu. Ile kazeiny pozostaje w takim produkcie i czy jest on polecany do spożycia?
Zapisane
Albert75
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10.09.2009
Skąd: Wa-wa
Wiadomości: 105

« Odpowiedz #22 : 14-10-2010, 22:06 »

Chciałbym zapytać również o ser włoski typu mascarpone, który zwyczajowo wykorzystuję do przyrządzania mojego tiramisu
 
Jest o produkt Lovilio włoskiej firmy Sterilgarda Alimenti, pytam bo nie orientuję się na czym polega specyfika produkcji tego typu sera, poza tym, że powstaje w wyniku koagulacji kwasu cytrynowego ze śmietaną w podwyższonej temperaturze i jest serem niedojrzałym.
Sam skład jest prosty i dość zachęcający: śmietana, regulator kwasowości: kwas cytrynowy.
Data jego przydatności jest zwykle niezbyt długa, póki co nie spotkałem dłuższej niż miesiąc od zakupu.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #23 : 15-10-2010, 04:44 »

ser włoski typu mascarpone (...)
 

Sam skład jest prosty i dość zachęcający: śmietana, regulator kwasowości: kwas cytrynowy.
Data jego przydatności jest zwykle niezbyt długa, póki co nie spotkałem dłuższej niż miesiąc od zakupu.
Skoro jest to ser ze śmietany, to nie ma w nim kazeiny.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #24 : 15-10-2010, 09:31 »

http://www.piatnica.com.pl/prod_mascarpone.htm
oraz:
http://www.seromaniacy.pl/seropedia/ser,Mascarpone
« Ostatnia zmiana: 15-10-2010, 09:33 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #25 : 15-10-2010, 10:19 »

Jest to słabe, jak wszystko z wielkiego przemysłu, smakuje plastikowo, śmietana do produkcji tego "produktu" była pasteryzowana, konserwowana itp. Tekst o "smarowności" masła... msn-wink. Kiedyś mascarpone często u mnie gościło w makaronach. Ostatnio próbowałem zastąpić nim śmietanę... i było to pudło, w dodatku drewniane msn-wink.
« Ostatnia zmiana: 15-10-2010, 10:23 wysłane przez Antonio » Zapisane

I'm going through changes
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #26 : 15-10-2010, 14:19 »

Jest to słabe, jak wszystko z wielkiego przemysłu, smakuje plastikowo, śmietana do produkcji tego "produktu" była pasteryzowana, konserwowana itp. Tekst o "smarowności" masła... msn-wink. Kiedyś mascarpone często u mnie gościło w makaronach. Ostatnio próbowałem zastąpić nim śmietanę... i było to pudło, w dodatku drewniane msn-wink.
Tak, masz rację. Ja znam mascarpone z wypieków mojej córci (tiramisu) i muszę powiedzieć, że smak mascarpone zależy od firmy produkującej. Najlepszy jest włoski produkt (też nie każdej firmy) ale polska Piątnica  nie jest zła i dużo tańsza.
Zapisane

Albert75
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10.09.2009
Skąd: Wa-wa
Wiadomości: 105

« Odpowiedz #27 : 15-10-2010, 15:02 »

Też mi się wydaje, że włoski lepszy, kto jak nie oni wiedzą najlepiej jak go zrobić? A cena tego, którego wymieniłem jest w zasadzie taka sama jak tego Piątnicy, płacę za niego 4.8PLN za 250g.
A tak na marginesie to co twoja córka 'wypieka' przy tiramisu?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #28 : 15-10-2010, 16:07 »

A tak na marginesie to co twoja córka 'wypieka' przy tiramisu?
Wiem, wiem w tiramisu niczego się nie piecze . Ujęłam to ogólnie bo my nie uważamy tiramisu za deser a za rodzaj ciasta. smile
Zapisane

Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #29 : 15-10-2010, 19:43 »

Piątnica jest może i lepsza niż wiele włoskich produktów tego typu ale co z tego? Proces produkcji daleki jest od oryginału również w przypadku włoskich wyrobów przemysłowych. Włosi mają jednak tę przewagę nad nami, że tam bardziej popularne niż supermarketowe śmieci są produkty z małych wytwórni, mleczarni, od rolników itd. Ostatnio czytałem, że piekarze włoscy się buntują. Dlaczego? Podobno rząd zezwolił rolnikom na sprzedaż własnych wypieków, bo są z rodzimej mąki smile. W Polsce byłoby to nie do pomyślenia...
« Ostatnia zmiana: 15-10-2010, 19:48 wysłane przez Antonio » Zapisane

I'm going through changes
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!