Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 00:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Testy alergiczne  (Przeczytany 6515 razy)
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« : 13-02-2011, 23:03 »

A mnie było lepiej po wykluczeniu glutenu, ale nie spektakularnie. Nieco lżej. Zmiany na skórze się nie cofnęły. Brzuch bolał mniej, ale bolał. Biegunki trochę mniejsze, ale były.
Zamiast chleba jadłam najczęściej jajka.
I zrobiłam test na alergię pokarmową III typu. Strasznie droga, ale desperacja mnie zawiodła. Zresztą nie żałuję. Jestem uczulona na 108 produktów. W różnym stopniu. A najbardziej na gluten i jajka. Wszystkie jajka (kacze, przepiórcze - nie szkodzi, że nigdy ich nie widziałam)!
Nic dziwnego, że poprawa była kijowa. Piszę to, ponieważ jeśli ktoś czyta ten wątek, u którego poprawa nie jest wystarczająca, to może z tego powodu, co ja.
« Ostatnia zmiana: 14-02-2011, 10:21 wysłane przez Apollo » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 13-02-2011, 23:06 »

Piszę to ponieważ jeśli ktoś czyta ten wątek, u którego poprawa nie jest wystarczająca, to może z tego powodu, co ja....
Z jakiego powodu? Niedoboru testu na alergię pokarmową III typu. Dużo ma Pani takich durnot w zanadrzu?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #2 : 13-02-2011, 23:08 »

Oczywiście, nie z powodu testu, ale alergii na jajka. Nie trzeba robić testu, aby to sprawdzić, ja jednak zrobiłam, ponieważ nie spodziewałam się alergii akurat na jaja.
« Ostatnia zmiana: 14-02-2011, 07:45 wysłane przez Lilijka » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #3 : 13-02-2011, 23:56 »

U mnnie węglowodany w postaci kaszy jaglanej to 70 % posiłków. dziennych. To zapewne źle, ale wtedy nie drapie się.
To jest dieta monotematyczna jako punkt wyjściowy do procesu zdrowienia. Znalezienie owego punktu jest sukcesem samym w sobie.

Trochę mnie to uspokoiło. Dodaję raz na jakiś czas nieco czegoś z pierwszego etapu, ale i ten dla mnie jest za krótki, za bogaty. No niestety, nikt za mnie tego nie zrobi, ani się nie dowie co mi szkodzi, a szkoda. U mnie nic w życiu nie było łatwo to i teraz się pomęczę w dedykowaniu ;-). Najważniejsze, że glutenu nie jem i każdemu, kto ma chorą skórę, z góry polecę śmiało zacząć od eliminowania glutenu.

Biedrona, mnie z domu wygonili na te testy i kazali garściami brać tabletki do końca życia. Jeszcze jakieś szczepionki mi kazali brać i powiedzieli, że jestem głupi, że nie chcę tego brać, bo mam za darmo. Mi spośród tylu alergenów wyszedł tylko jeden, ale porządny NIKIEL. I tak towarzyszy mi praktycznie wszędzie, ale to nie wątek na alergię. ;-)
« Ostatnia zmiana: 14-02-2011, 10:14 wysłane przez Apollo » Zapisane

Pragmatism
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #4 : 14-02-2011, 00:21 »

Sting, te Twoje testy, to pewnie na alergię I typu, mnie też kazali brać tabletki do końca życia. Ja mówiłam o testach III typu, w takich nie ma reakcji od razu, a czasem w ogóle tych reakcji nie widać, tylko ciągle problemy są - po prostu nie można wyzdrowieć, bo alergen ciągle drażni jelito. I żadnych tabletek na nie nie ma, dieta tylko i probiotyki (ja wolę kapustę). Ale to rzeczywiście nie jest wątek o alergiach, więc na tym skończmy.
« Ostatnia zmiana: 14-02-2011, 07:47 wysłane przez Lilijka » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!