Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obrzęki limfatyczne na twarzy  (Przeczytany 19388 razy)
Agusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 55
MO: Maj 2010 i syn 11 lat również
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 121

« : 16-02-2011, 08:42 »

Od jakiegoś czasu mam obrzęki limfatyczne na twarzy, a dokładniej pod oczami. Największe są rano, po obudzeniu się. Potem w ciągu dnia trochę maleją, ale generalnie cały czas są.
Największy obrzęk jest pod prawym okiem, wydaje mi się, że powodem może być to, że śpię na prawym boku.
Czy te obrzęki spowodowane są oczyszczaniem organizmu z toksyn? Dodam, że mam grzybicę w obrębie głowy: wadę wzroku, oczyszczające się zatoki, obłożony język, białe naloty na wewnętrznej stronie policzków.
Czy są jakieś sposoby pozbycia się lub zmniejszenia tych obrzęków, bo "trochę" dziwnie wyglądam taka opuchnięta.
« Ostatnia zmiana: 16-02-2011, 17:15 wysłane przez Apollo » Zapisane

Agata
Melody
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 24-08-2008
Skąd: Chrzanów
Wiadomości: 89

« Odpowiedz #1 : 19-02-2011, 09:32 »

Miałam takie obrzęki dość długo, czasem pomagał zimny okład, ale właściwie teraz dopiero widzę, że są mniejsze, po zakraplaniu nosa alocitem. MO tez ma swój udział.
W ogóle, po zakraplaniu poprawił mi się wzrok.
« Ostatnia zmiana: 19-02-2011, 10:44 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Agusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 55
MO: Maj 2010 i syn 11 lat również
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 121

« Odpowiedz #2 : 21-02-2011, 08:26 »

Dzięki, Melody. Pocieszający jest twój post. Ja też już zakraplałam nos alocitem, ale przerwałam podczas grypy żołądkowej.
Nie chciałabym przesadzić z oczyszczaniem, ponieważ oprócz MO, KB, DP stosuję jeszcze mieszankę ziołową na układ moczowo - płciowy.
A po jakim czasie, od momentu zakraplania nosa, odczułaś poprawę wzroku?
« Ostatnia zmiana: 21-02-2011, 12:49 wysłane przez Lilijka » Zapisane

Agata
Melody
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 24-08-2008
Skąd: Chrzanów
Wiadomości: 89

« Odpowiedz #3 : 21-02-2011, 11:27 »

Po około pół roku, z tym że zakraplam cały czas z przerwami. I tylko rano, ponieważ mam astmę i po wieczornym zakraplaniu mam kłopoty z oddychaniem.
Zakraplam parę dni, potem parę dni przerwy. I właśnie niedawno zauważyłam, że mogę czytać bez okularów np. gazetę, a przedtem było to zupełnie niemożliwe.
« Ostatnia zmiana: 21-02-2011, 12:50 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #4 : 21-02-2011, 16:54 »

Obrzęk twarzy połączony z bólem (znam to z autopsji), może być spowodowany kumulacją toksyn. Mnie nieco pomaga masaż uciskowy.
« Ostatnia zmiana: 21-02-2011, 18:40 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #5 : 21-02-2011, 19:01 »

Przede wszystkim, przyczyną wszystkich chorób jest toksemia, której się z nami pozbywasz sukcesywnie. Było już powtarzane na forum, iż obrzęki (także powiek) zdarzają się często, gdyż jest to objaw kumulacji toksyn: może w układzie limfatycznym, może w nerkach, co za różnica.
Najważniejsze to spokój i brak poganiania organizmu.
Obrzęki powinny się stopniowo zmniejszać, w miarę ustępującej toksemii. Nie wolno forsować organizmu żywnością (a więc wcinamy wedle DP).

Agusiu, odstawiłaś całkowicie gluten?

Kosmetycznie: zaraz po przebudzeniu możesz położyć na powieki torebki z herbatą (uprzednio zmoczone i schłodzone w lodówce) lub plaster świeżego ogórka, wyjętego prosto z lodówki, który także stanowi dobry, chłodzący okład. Masaż nie zaszkodzi - zwłaszcza kostkami lodu smile. Wypróbuj żel ze świetlikiem lub nasz alocit.
Cierpliwości smile. Aha, przed spaniem wietrz dobrze sypialnię i staraj się nie spać w dusznych i nagrzanych pomieszczeniach.
« Ostatnia zmiana: 21-02-2011, 19:04 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Agusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 55
MO: Maj 2010 i syn 11 lat również
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 121

« Odpowiedz #6 : 22-02-2011, 08:46 »

Melody: Ja również wrócę do zakraplania, wolniej, ale sukcesywnie tak jak ty, żeby nie przesadzić z oczyszczaniem, tym bardziej, że ostatnio pogorszył mi się wzrok (miałam tylko "minusy", a teraz doszły i "plusy").

Amelia: U mnie obrzęki są, ale na szczęście bez bólu. Spróbuję poklepywać twarz rano. W moim przypadku to na pewno kumulacja toksyn.

Lilijka: Oczywiście stosuję DP od sierpnia, więc i glutenu nie spożywam od sierpnia.
Dzięki za dobre rady kosmetyczne, zastosuję się.
Co do sypialni to bardzo dbam o to, by była wywietrzona i chłodna.
No cóż, pozostaje mi tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać aż toksyny ze mnie zejdą.
« Ostatnia zmiana: 22-02-2011, 10:24 wysłane przez Apollo » Zapisane

Agata
Angelika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2012-1.06.2015; 29.11.2016 - z przerwami
Skąd: Żyrardów
Wiadomości: 97

« Odpowiedz #7 : 28-01-2017, 14:58 »

Ja mam obrzęki pod oczami mniej więcej od 2005 roku, gdy przez ponad rok zarywałam noce (praca), a potem nie dosypiałam. Człowiek był młody i głupi. Teraz od lat zmagam się z tym niezbyt fajnym problemem.
Będę próbowała metod tu polecanych.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!