Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 21:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dieta Dąbrowskiej  (Przeczytany 4440 razy)
Rademenes
« : 14-02-2011, 19:43 »

Witam. Niedawno natknąłem się na ten artykuł  http://prawda2.info/viewtopic.php?t=15193 o diecie dr Ewy Dąbrowskiej.
Jest kilka podobieństw w tej diecie do DP. Chociaż w tej diecie stroni się od glutenu to także od mięsa też, ale myślę że coś w tym może być. Dietę tę ciężko byłoby wdrożyć w pierwszym okresie DP, ale w następnych byłoby łatwiej. Chodzi mi o to ze przecież nadmiar szkodzi a w DP mięsa się nie ogranicza. Może dobrym rozwiązaniem byłoby zrezygnować na jakiś czas z mięsa. Musze przyznać że od dwóch dni nie jem nabiału ani mięsa, tylko warzywa to czuję się jak podczas głodówki, nie wiem czy to efekt oczyszczania z toksyn(zapewne) czy też efekt głodzenia Candida albicans. Jutro dostaję jagnięcinę więc mięso zacznę jeść, ale myślę że dobrze by było  na 2-3 tygodnie oczyścić organizm z mięsa.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #1 : 14-02-2011, 20:37 »

A pewnie, że można bez mięsa. Jednak w normalnym trybie życia lepiej jest robić sobie regularnie w tygodniu jakieś posty niż rzucać się na głęboką wodę. Oczywiście są sytuacje wyjątkowe, ale na co dzień nasz organizm potrzebuje dobrej jakości białka, tłuszczu i węglowodanów. Przy czym wszelkie oficjalne dane na temat zapotrzebowania organizmu mówią o tym że tego białka wcale nie potrzeba tak wiele i nadwyżki nie są rzeczywiście dobre.

Tyle, że to się odnosi do ludzi naprawdę zdrowych. Bo kiedy weźmiemy np. takich którzy się źle odżywiają, mają dużo stresu, ich organizmy są na deficycie to ilość białka do spożycia może być wskazana w większej ilości. No, ale tutaj trzeba też się kierować nie tylko sztywnymi zasadami i publikowanymi danymi lecz swoimi potrzebami.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!