Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 16:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jestem chory  (Przeczytany 17032 razy)
chlebiks
« : 17-02-2011, 17:22 »

Witam serdecznie.
Stan mojego zdrowia jest tragiczny odkąd pamiętam, czyli co najmniej od 15 lat, a liczę aktualnie 22. Jest wiele objawów, które mi doskwierają. Lekarze nie widzą problemu, wyniki krwi, moczu, etc. - w normie. Postaram się wymienić wszystko, co posiadam:

- niedrożność nosa w prawej śluzówce, co powoduje spływanie cuchnącej flegmy do gardła i nieświeży oddech + pogorszenie dykcji, następnie osiada na oskrzelach, co powoduje kaszel i niewydolność oddechową (badane przez laryngologa - wszystko OK)
- uczucie chronicznego zmęczenia, sen nie daje wypoczynku, chodzę nieprzytomny przez cały dzień, kryzys ok. godziny 14-16 - muszę odespać, bo inaczej nie jestem w stanie funkcjonować
- bóle mięśni, stawów, kręgosłupa, ograniczona zdolność ruchowa, czuję że poruszam się sztywno jak robot, swobodniejsze ruchy wywołują ból
- każdy wysiłek fizyczny to wielkie obciążenie dla organizmu, pocę się niemiłosiernie, nawet zwykłe zmywanie naczyń jest problemem
- w sytuacjach stresowych nadmierna potliwość, drgania rąk, z tym, że prawie wszystkie sprawy powoli zaczynają go wywoływać (przez to wszystko chyba nabawiłem się nerwicy)
- ciągłe otępienie, brak koncentracji, nie mogę na niczym skupić uwagi
- stale pogarszający się wzrok - okulista od 3 lat mówi, że wykraczam poza dojrzewanie i to się ustabilizuje, jednak zauważyłem, że widzenie pogarsza się o -0,25 dioptrii co 6 miesięcy po obu oczach (powinien już nosić -2,50, a mam jeszcze -2,25)
- z potencją nie najlepiej, na pewno nie mam zbyt wielkich wymagań jak na 22-latka
- brunatne plamy na członku = hiperpigmentacja, taka jest diagnoza, ale przyczyny już nie znamy
- prawa strona ciała (nogi, ręce, klatka piersiowa) jest lepiej zbudowana od lewej, zatem silniejsza i sprawniejsza, lewa drętwieje, boli, jest dużo słabsza - stwierdzone zwyrodnienie z dyskopatią; jednak neurolog twierdzi, że przy dyskopatii nie powinny występować takie objawy
- zaczynam wyglądać jak trup - 60 kg przy 180 cm i ciągła tendencja do spadków, choć jem przyzwoicie
- brak sił do jakiegokolwiek działania

Powyższe objawy utrzymują się od co najmniej 15 lat, tyle mnie więcej sięgam pamięcią. Napisałem je hierarchicznie, od najbardziej do najmniej dolegliwych objawów. Najgorsze jest to, że wyniki mam w porządku, choć dostałem skierowania na kolejną serię, więc niedługo się odezwę.
Jakieś 2 tyg. miałem robione wyniki na tarczycę, które są w normie, jednak po USG dowiedziałem się, że narząd jest "lichy" - za mały, powinien być większy. Do tego nadnercza, które prawdopodobnie nie produkują hormonu w wystarczającej ilości. Od tego czasu biorę Hydrokortyzol i Eupathyrox na pobudzenie tych narządów, póki co zmian nie widzę, ale pewnie zbyt krótki okres czasu, aby coś zauważyć.

Piszę do Was, ponieważ żaden lekarz jeszcze mi nie pomógł, wymyślają standardowe badania, które mam w porządku i na tym opierają swe decyzje - czyli nigdy nic nie idzie ku lepszemu; wysyłają mnie do psychiatry (u którego zresztą się już leczyłem i zrezygnowałem). Być może ktoś z Was również ma podobne objawy, może coś podsunąć w jakim kierunku działać i co robić, bo dawno temu straciłem chęć do życia, jestem do niego niezdatny w takim stanie. Być może wspólnymi siłami uda się coś wymyślić.
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 17-02-2011, 20:36 wysłane przez Solan » Zapisane
Gościsław
« Odpowiedz #1 : 17-02-2011, 19:34 »

Witamy na forum. Mam nadzieję, że masz świadomość tego, że przed Tobą długa droga do zdrowia. Proponuję rozpocząć od czytania książek Mistrza i forum Biosłone.
Zapisane
Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #2 : 17-02-2011, 20:53 »

Zaczynasz dostrzegać już bezsensowność badań i medycznego leczenia, które do wyleczenia wcale nie prowadzi, jednak nadal masz bardzo pacjentowski tok myślenia. Chlebiks, jeśli sam o siebie nie zadbasz, nie zrobi tego nikt. Żaden lekarz nie wyciągnie Cię z błędnego koła robienia badań, brania leków i, wskutek tego, pojawiania się coraz nowszych dolegliwości, z tego prostego powodu, że im nie zależy na Twoim zdrowiu. Jeśli chcesz je odzyskać, musisz najpierw zrozumieć, na czym ono polega. By do tego doszło, niezbędne jest zapoznanie się z książkami "Zdrowie na własne życzenie" i/lub artykułami z portalu. Bez tego nie da rady. Pamiętaj też, że zdrowia nie oddaje się w niczyje ręce - w tym nasze. Trzeba być za nie odpowiedzialnym i znać konsekwencje swoich decyzji (przykładowo: zaczynasz stosować MO i pojawiają Ci się objawy oczyszczania, których jednak niczym nie blokujesz, bo wiesz, że jest to droga ku lepszemu), a do tego potrzeba odpowiedniej wiedzy i, rzecz jasna, jej zrozumienia. My możemy Ci pomagać i udzielać rad (tylko nie myl tego forum z e-przychodnią, bo nią nie jest msn-wink), ale najpierw musisz wykazać się inicjatywą wzięcia zdrowia we własne ręce.
« Ostatnia zmiana: 17-02-2011, 20:55 wysłane przez Solan » Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #3 : 17-02-2011, 21:09 »

Chlebiks, ogladał ktoś Twój kręgosłup? Byłeś u jakiegoś dobrego kręgarza lub masażysty?
Miałeś może jakiś wypadek, upadek czy podobne zdarzenie we wczesnym dzieciństwie?
Piszesz, że cała Twoja lewa strona ciała jest zdecydowanie słabsza, gorzej zbudowana. Może tu warto poszukać przyczyny?
Zapisane
Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #4 : 18-02-2011, 01:38 »

Chlebiks, ja mam co prawda obecnie pewne "zboczenie" i wszędzie widzę Boreliozę, ale większa część wspomnianych symptomów jest przypisywana między innymi do niej.
Zapisane
chlebiks
« Odpowiedz #5 : 18-02-2011, 09:21 »

Witam. Wiem, że przede mną długa i ciężka droga. Robiłem badania w kierunku kandydozy, które niczego nie wykazały. Od zawsze miałem słaby system immunologiczny, łapałem każdą infekcję, dużo chorowałem i zawsze był antybiotyki, których już się w życiu nałykałem. Za dzieciaka pamiętam, że piłem wodę ze "źródełek" nad którymi zawsze wisiała tabliczka, iż woda jest niezdatna do picia, czuję że tym sobie 'dopomogłem'. Od września 2010 leczę się u zielarza, pana Jacka Spodniewskiego (nie wiem czy ktoś słyszał, przyjmuje w Jastrzębiu Zdroju) - od samego początku kuracji zakazał jedzenia słodyczy, serów i nabiału - staram się unikać, lecz zawsze coś tam zjadłem, od pewnego czasu dojrzałem do problemu i aktualnie nie spożywam tych produktów. Przez ten czas schudłem 5 kg, jestem coraz słabszy; przed chwilą wstałem (położyłem się po pracy) i nie ogarniam co się wokół mnie dzieje, jestem całkowicie wypompowany. Nie mam sił i chęci do życia, przespałbym wszystko, nie ruszając się z łóżka. Przejrzałem książkę Gersona, nie wiem czy jestem w stanie wdrożyć taką rewolucję w życie - nikt z rodziny mi w tym nie pomoże, musiałbym wszystko przyrządzać sobie sam, w czym tkwi chyba największy problem.
Co do boreliozy - gdyby siedział we mnie kleszcz, to już dawno byłby widoczny, poza tym chyba też robiłem badania w tym kierunku. Zrobiłem kolejną serię badań, wyniki będę miał w następnym tygodniu.
« Ostatnia zmiana: 18-02-2011, 10:06 wysłane przez Apollo » Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #6 : 18-02-2011, 10:19 »

Musisz się na coś zdecydować. Jeżeli masz mało energii, to czytaj książki i artykuły p. Słoneckiego oraz rady Ekspertów (inne źródła na razie odpuść). Wprowadź polecane metody (MO+KB+DP), one nie przekraczają Twoich możliwości. Idź do przodu małymi krokami.
Twoje BMI to 18,52 (dolna granica normy; 59 kg - to byłaby już niedowaga). W pożywieniu musisz przyjmować odpowiednią ilość białka, wtedy odzyskasz stracone 5 kg. Tak się składa, że najbardziej wartościowym źródłem białka są jajka.
Leki, szczególnie sterydy, odstawiaj stopniowo.
Przypuszczam, że masz niski poziom witaminy D (można to sprawdzić oznaczając 25OHD we krwi; dobry poziom to 50-80 ng/ml). Trzymaj się.
Zapisane
chlebiks
« Odpowiedz #7 : 18-02-2011, 10:40 »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Zacznę przeglądać polecaną literaturę i wdrażać podane metody w życie. Oczywiście czekam na dalsze posty z Waszej strony, będą mi wielce pomocne.
« Ostatnia zmiana: 18-02-2011, 11:48 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #8 : 21-02-2011, 00:17 »

Co do boreliozy - gdyby siedział we mnie kleszcz, to już dawno byłby widoczny, poza tym chyba też robiłem badania w tym kierunku. Zrobiłem kolejną serię badań, wyniki będę miał w następnym tygodniu.

Kleszcz bywa uczepiony do ludzkiego ciała przez jakiś czas, nie jest powiedziane, że go zauważyłeś, a mogło to być nawet te 15 lat temu. Poza tym, Borelioza wywoływana jest przez bakterie Krętki, a nie samego kleszcza. Co do testów, z nimi bywa różnie i nie są na ten moment jednoznacznym potwierdzeniem choroby, istotny jest tutaj obraz kliniczny. A jakie konkretne badania miałeś wykonywane w tym kierunku?
Zapisane
Kidney
« Odpowiedz #9 : 22-02-2011, 14:06 »

No właśnie, zazwyczaj tak jest, że medycyna nie jest w stanie nawet podejrzewać niektórych schorzeń. Czasem nie ma konkretnego schorzenia - bo chory jest po prostu człowiek. Nie mówię o psyche, ale tak właśnie jest.
Mnie np. doskwierały straszne ból głowy z tyłu, nikt nie wiedział co mi było - tak jak u Ciebie, oprócz tego miałem szumy w uszach. Poszedłem do fizjoterapeuty na masaże, zacząłem pić ziółka, biegać i korzystać z sauny i biczy szkockich. Mniej siedziałem przed tv i zacząłem odzyskiwać formę - bóle głowy ustały. Trzeba pokazać organizmowi, że nie on tutaj rządzi.

Zdania zaczynamy wielką literą a kończymy czymś (może kropka? znak zapytania?...). Przecinki przed "że", "ponieważ" itp. to też powinien być standard. "Po prostu" piszemy osobno. Itp. Itd. Proszę szanować Czytelników.//Lilijka
« Ostatnia zmiana: 22-02-2011, 16:19 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Earthwindsun
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04.04.2010 zakończenie stosowania 13.01.2013
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 205

« Odpowiedz #10 : 28-02-2011, 23:05 »

Cytat
Przejrzałem książkę Gersona, nie wiem czy jestem w stanie wdrożyć taką rewolucję w życie - nikt z rodziny mi w tym nie pomoże, musiałbym wszystko przyrządzać sobie sam, w czym tkwi chyba największy problem.

Terapia Gersona wyniszczy Cię jeszcze bardziej. Stosowałem ją ponad rok i dużo o niej wiem. Jednak nie uzyskałem poprawy w zdrowiu, a następną zapaść. Odkąd zacząłem stosować zasady Biosłone (ale całościowo, a nie wybiórczo) mój organizm stopniowo wraca do zdrowia. Dlatego nie polecam Tobie innych terapii, w tym terapii Gersona.











« Ostatnia zmiana: 01-03-2011, 08:38 wysłane przez Apollo » Zapisane

Wiedza jest dziedzictwem ludzkości.
Ideologia jest kultem jednostki.
Grzesiek
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!