Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 22:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak sporządzić krople do nosa  (Przeczytany 49579 razy)
Jonson
« : 04-11-2007, 16:49 »

Chciałbym zaprezentować jak przygotować krople do nosa.

Czynności przygotowawcze, czyli co potrzebujemy:

1. Alocit z soku z aloesu (czyli rozcieńczony sok z aloesu w proporcji 1:1)
2. Roztwór soli fizjologicznej 0,9% (NaCl) - butelka 100ml lub większa, w zależności od    
    potrzeby. Do kupienia w każdej aptece za około 2,5zł.
3. Mała butelka na gotowe krople do nosa. Ja kupiłem w aptece za 60 groszy, ale można
    użyć takiej po syropie, lub jakiś inny wynalazek (np. słoik) – byle było szczelne.
4. Zakraplacz (na opakowaniu jest napisane, że do oczu)

Czynności właściwe:
1. Myjemy ręce!
2. Bierzemy butelkę z ALOCITEM i wlewamy alocit do połowy PUSTEJ MAŁEJ BUTELKI.
3. Następnie do tej samej MAŁEJ BUTELKI wlewamy do pełna roztwór soli fizjologicznej
    0.9%
4. Zakręcamy butelkę i lekko wstrząsamy żeby wymieszać zawartość

   Gotowe

A teraz zakraplanie:
1. Bierzemy do ręki zakraplacz i nabieramy do pełna
2. Kładziemy się na łóżku i mocno odchylamy głowę do tyłu.
3. Nabieramy po pół zawartości zakraplacza do każdej dziurki i czekamy około jednej minuty. Następnie ponownie nabieramy KROPLE do zakraplacza i powtarzamy czynność.
Jeśli wykonujemy „zakraplanie” po raz pierwszy, to może wystąpić bolesne pieczenie w okolicach zatok czołowych (tak było u mnie), ale z każdym razem jest coraz lepiej i po wygojeniu się nadżerek, dolegliwości ustępują. Zakraplanie staje się wtedy przyjemnością.
 
 
« Ostatnia zmiana: 14-01-2016, 19:20 wysłane przez Gloria » Zapisane
Grzegorz
« Odpowiedz #1 : 04-11-2007, 17:58 »

To jest jakaś wersja GIGA-zakrapiania. Nie jest to zgodne z sugestiami Mistrza. Po pierwsze proporcja alocitu do wody(soli fizjologicznej) to 1:3, czyli nalewamy 1/4 zawarości butelki alocitem, a nie do połowy. Po drugie, pół tego zakraplacza to kilkadziesiąt kropli, a nie kilka jak zaleca pan Józef. Większości początkujących może "rozsadzić głowę" taka dawka.
Zapisane
Jurek56
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04-04-2007
Skąd: Siedlce
Wiadomości: 66

« Odpowiedz #2 : 05-11-2007, 17:11 »

Do Jonson. Musisz być bardzo zdrowy jak wytrzymujesz te "końskie" dawki. Czy naprawdę nic się w głowie nie dzieje?
I jest zalecenie aby zakraplać rano i wieczorem po jednej dziurce. Jak zapomnę się zakroplić to też następnego dnia zakraplam dwie - jedna po drugiej, aby żadna nie była pokrzywdzona, wpuszczam po 9 kropli.
Zapisane

Jurek
Jonson
« Odpowiedz #3 : 05-11-2007, 17:43 »

smile  smile  smile  smile  smile  smile  smile  smile  smile  smile  smile  smile  smile  smile  smile

Ja własnie postępuję w ten sposób! Zakraplam do każdej dziurki w nosie po pełnym zakraplaczu, trzy razy dziennie! I czuję się świetnie!
A jeśli nie rozsadza mi głowy to znaczy, że moja wersja jest w porządku a z was są mięczaki!
Postępuję tak od samego początku, kiedy to Pan Mistrz opracował tę metodę, w książce napisane jest że kilka kropel, ale ja trzymam się pierwotnej wersji.
Co cię nie zabije czyni cię silnijeszym!
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #4 : 05-11-2007, 17:48 »

Cytat od: "Jonson"
A jeśli nie rozsadza mi głowy do znaczy, że moja wersja jest w pożądku a z was są mięczaki!

Fascynujace,      uwazaj, bo ktos sie obrazi  :figielek:

p.s " w porządku"
p.s2 po co walkowac znowu ten sam temat? http://mikstura.kei.pl/forum/topics4/127.htm
Zapisane
Jonson
« Odpowiedz #5 : 05-11-2007, 17:52 »

do frytka: :cenzura:
uważaj bo ja się obrażę  
jak mowię że działa moja metoda to działa!!!!!
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #6 : 05-11-2007, 17:54 »

Cytat od: "Jonson"
jak mowię że działa moja metoda to działa!!!!!

dodaj do tych kropelek herbatke z melisy  

p.s. jak dlugo stosujesz zakraplanie i na co Ci dziala?
Zapisane
Jonson
« Odpowiedz #7 : 05-11-2007, 17:56 »

oł kej

chciałem po prostu pomóc
nawet zdjęcia zrobiłem
a ty taka wredota jesteś
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #8 : 05-11-2007, 17:57 »

tam zaraz wredota. lubie sie droczyc ..czasem
Zapisane
Jonson
« Odpowiedz #9 : 05-11-2007, 17:59 »

od około 3 lat, ale zaznaczam że nie systematycznie. Głownie wtedy gdy jestem przeziębiony. ale uważam, że jest to świetny sposób na higieniczne oczyszczanie i odświeżanie nosa i zatok.
Zapisane
Jonson
« Odpowiedz #10 : 05-11-2007, 18:01 »

coś jak powiew wiosennego wiatru....
Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #11 : 05-11-2007, 21:55 »

Fajnie to okresliles , trafnie smile)
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
dorka
« Odpowiedz #12 : 07-11-2007, 12:53 »

Ja stosowałam zakraplanie metodą Mistrza ok. 3 tygodni i w końcu dałam za wygraną. Powodem było nie tyle pieczenie oczu, co tylnej części głowy w okoliczach potylicy. Uczucie było na tyle nieprzyjemne, że zdecydowałam się przerwać zakraplanie na jakiś czas.
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #13 : 07-11-2007, 19:17 »

Dorka, czy do tych kropli stosowalas roztwor soli fizjologicznej czy wode? ja mialam podobny problem jak stosowalam krople z woda. Zmienilam na roztwor soli i jest ok, chociaz nie wiem czy to dobrze, bo bol o czyms swiadczy a jak kontrolowac leczenie skoro nic nie boli? zanik szczypania i bolu swiadczy o wyleczeniu nadzerek.
Mistrz wypowiedzial sie, ze bol w potylicy przy skraplaniu swiadczy o grzybicy mozgu   :znudzony:
Zapisane
Maldona
« Odpowiedz #14 : 07-11-2007, 23:15 »

Frytka , widzę że zamieniłaś torcik na "kijek" . Świetny tygrys, teraz mnie rozśmiesza.  biggrin
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #15 : 08-11-2007, 08:42 »

Cytat od: "Maldona"
Frytka , widzę że zamieniłaś torcik na "kijek"

No musialam, wszak draznil zmysly forumowiczom   poza tym kijek odzwierciedla moj aktualny stan
Zapisane
Pewu
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 21.9.2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #16 : 08-11-2007, 09:23 »

Frytka a Ty myślisz że Twój nick ie drażni zmysłów forumowiczów?    bo ja ilekroć Cię widzę tutaj od razu myślę o jednym z moich ulubionych "zakazanych owoców"
Zapisane
dorka
« Odpowiedz #17 : 08-11-2007, 09:37 »

Ja do zakraplania używałam wody.
Niestety, wiem co oznacza ból w okolicy potylicy (doczytałam wczoraj), dlatego chyba będę musiała powrócić do niechcianego zajęcia typu "zakraplanie nosa", ale tym razem spróbuję z solą fizjologiczną. Ta grzybica mózgu brzmi fatalnie i trzeba coś z tym zrobić zanim zacznę porastać mchem lub -co gorsza- rozsiewać zarodniki :]
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #18 : 15-11-2007, 09:04 »

Od tygodnia skraplam nos z roztworem soli fizjologicznej. Na poczatku bylo ok,ale od dwoch dni znowu przy skraplaniu boli glowa, nos.Na dodatek krew mi poleciala.
Nie wiem dlaczego.Jak widac, nic nie jest regula.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #19 : 15-11-2007, 09:15 »

Pojawienie się krwi świadczy o rozpoczętym procesie gojenia się nadżerek błony śluzowej.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!