Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 14:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Domowy majonez  (Przeczytany 31960 razy)
Elowen
« Odpowiedz #20 : 13-04-2008, 08:42 »

łucja, tak jak pisze kazof: olej dodaje sie stopniowo podczas ubijania jajka/jajek. Dodajesz go tyle ile chcesz, tzn az uzyskasz odpowiednia dla siebie gestosc majonzezu.
Zapisane
Misia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.02.2007
Wiadomości: 115

« Odpowiedz #21 : 14-04-2008, 19:13 »

Majonez pycha. Ale czy można te surowe jajo wcinać bez obaw? Ja też robię i jak na razie nikomu nic się nie stało. Ale wciąż "bębnią" - a to ptasia grypa, ato salmonella itp. Co sądzicie?
Zapisane
aneta
« Odpowiedz #22 : 15-04-2008, 08:40 »

Ja robiemajonez z mleka sojowego. Do blendera wlewamy ok.1/4 szkl. mleka sojowego , i 3/4 szkl. oleju z pestek winogron.- mozna dodac oliwe z oliwek ale mnie osobiscie lepiej smakuje w wersji z oliwa z pestek winogron. Miksujemy - gdyby majonez wychodził za rzadki to dolweamy jeszcze oliwy wtedy zgestnieje i zakwaszamy sokiem z cytryny.. Doprawiamy do smaku - ziołami , czosnkiem i sola .
Zapisane
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #23 : 30-06-2008, 22:47 »

Cytat od: "Editho"
Do majonezu nie dodajemy musztardy z okazji na ocet . Ale można zmielić ziarenka gorczycy w młynku i dodać oraz ocet jabłkowy.To jedyny ocet , który możemy stosować.


Sęk w tym, że majonez bez musztardy ma konsystencje zupy i czuć tylko smak słonego surowego jajka   .

Może trochę tej musztardy jest do zaakceptowania ?

http://e-zdrowie.abc24.pl/default.asp?kat=18566&pro=149979
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #24 : 01-07-2008, 07:18 »

Nie jest jak zupa...ale to zależy jak robisz.
Jesli już musisz dodać to odrobinkę jak to pisała bodajze Grażynka. Bo 2 łyżki to trochę za dużo.
http://mikstura.kei.pl/forum/1803.htm
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #25 : 01-07-2008, 09:41 »

Co myślicie o tej musztardzie do której podałem link ? Próbował ktoś ? Wydaje się być dopuszczalna dla candidowców w ogole, nie tylko jako malutki dodatek do majonezu.
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #26 : 01-07-2008, 10:38 »

Ja próbowałam  smile . Wydaje mi się, że jest dopuszczalna, bo w jej składzie jest ocet jabłkowy, a nie zwykły.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #27 : 02-07-2008, 14:57 »

Głównym "mankamentem" musztardy jest zawartość w niej octu ? Jeśli tak, ta wydaje się być ok ze względu na ocet jabłkowy właśnie.
Ktoś z doświadczonych candidowców się ustosunkuje? Mam ochote na majonez i troche musztardy do kiełbaski  a cały czas jestem w kropce smile .
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #28 : 02-07-2008, 15:03 »

Cytat od: "rdktour"
Ktoś z doświadczonych candidowców się ustosunkuje?


Gdybyś przeczytał wątek , który Ci podałam wiedziałbyś jak to jest z musztardą.
Jeśli jest na occie jabłkowym to ja nie widzę przeciwwskazań. Mnie się takiej nie udało kupić. Wszystkie, które obejrzałam są na occie spirytusowym.
Pytanie , co jest jeszcze wtakiej musztardzie? Bo ja wiem ,że cukier.I takiej bez cukru też nie widziałam.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #29 : 02-07-2008, 15:49 »

Przeczytałem ten wątek już dawno i wątpliwości na temat musztardy on nie rozwiewa.
Grażyna pisała, że łyżeczka musztardy nie zaszkodzi ale nie wiadomo czy dotyczy to I etapu diety, który jest mocno restrykcyjny.

W skład musztardy do której dałem link wchodzi:
"woda, gorczyca, ocet jabłkowy, sól morska, przyprawy", o cukrze nie ma wzmianki natomiast w przypadku innych musztard, cukier jest wymieniany.
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #30 : 02-07-2008, 19:35 »

Czyli najlepiej zmielić gorczycę w młynku. Ja tak robię  i dodaję do majonezu.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #31 : 03-07-2008, 06:43 »

Rdktour, przecież wyżej napisałam Ci, że musztarda, o którą pytasz zawiera  OCET JABŁKOWY. A ocet jabłkowy, jak wcześniej wspomniała Editho, jest dopuszczalny w diecie kandidowca.
Co jeszcze jest dla Ciebie niejasne, że nadal się dopytujesz   ???
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!