Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 12:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mam fioła na punkcie pyłku  (Przeczytany 122157 razy)
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #20 : 21-02-2011, 23:14 »

Gary, proszę. To jest forum o zdrowiu a nie o cudownych dietach, czy też wartościach leczniczych poszczególnych produktów. Jeżeli ktoś ma ochotę na pyłek, jagody goji, czy też sok z owocu noni - proszę bardzo! Zapewniam Cię, że można przytoczyć o tych (i innych) naturalnych produktach masę pozytywnych historii - ale my się tym po prostu nie zajmujemy. Na pewno istnieje jakieś forum dotyczące pyłków, hm? Można oczywiście włączyć nieco pyłku pszczelego w III etapie DP - jednak bardziej jako urozmaicenie, a nie bazę żywienia.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=15083.0
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #21 : 21-02-2011, 23:15 »

Najlepszy suplement to sok z gumijagód.

« Ostatnia zmiana: 21-02-2011, 23:18 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #22 : 22-02-2011, 07:55 »

Gary, na tym Forum argumenty, że osiągnięcia sportowe w starszym wieku są dowodem dobrego zdrowia, nie są akceptowane. Ktoś kto uprawia sport, jest zdaniem Ekspertów "atrapą zdrowia" (np. ja).
Co sądzisz o pierzdze? Jest droższa od pyłku, ale smaczniejsza.
W hospicjum, w którym pracuję, stosujemy od niedawna miód manuka.
Używam też pasty do zębów z propolisem.
« Ostatnia zmiana: 22-02-2011, 15:22 wysłane przez Lilijka » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #23 : 22-02-2011, 08:19 »

Gary,
Na tym Forum argumenty, że osiągnięcia sportowe w starszym wieku są dowodem dobrego zdrowia nie są akceptowane. Ktoś kto uprawia sport jest zdaniem Ekspertów "atrapą zdrowia" (np. ja).

Uprawiam, z niezłymi wynikami, jestem w starszym wieku i nawet nie pokusiłbym się o nazwanie swoje stanu zdrowia atrapą. Jest po prostu zły. Odkąd stosuję forumowe metody, trochę zmieniło się na lepsze. Szybciej regeneruję się po wysiłku, mam zdecydowanie mniejsze zakwasy. No i jeszcze parę pozytywów niezwiązanych bezpośrednio z wysiłkiem. Żadne suplementy ani odżywki (nawet w części) nie zapewniły mi tego.
« Ostatnia zmiana: 22-02-2011, 15:23 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #24 : 22-02-2011, 09:11 »

Ktoś kto uprawia sport jest zdaniem Ekspertów "atrapą zdrowia" (np. ja).
Zwłaszcza, że po nieodchorowanych, blokowanych lekami infekcjach, zaczął uprawiać sport, by w ogóle nie chorować.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Sobol
« Odpowiedz #25 : 22-02-2011, 09:24 »

To strach się przyznać, że przez 20 lat trenowałem.  msn-wink I po powrocie do zdrowia zamierzam wrócić do aktywnego trybu życia.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #26 : 22-02-2011, 09:32 »

Kto tu mówi o leczeniu!!!
Mowa o uzupełnianiu biednej żywności w naturalny sposób!
To po co Ci MO? Jaka to niby ta biedna żywność?

Moja mam miała lat naście temu do wyboru wyrównać te niedobory chemią lub naturalnie przy kłopotach sercowych i nie pomógł jej żaden alopata czy inny Talib, lecz nasz polski pyłek!
Jest teraz okazem zdrowia!
I dalej zdrowa je pyłek, bo jest go głodna?

Pyłek jest doskonałym źródłem witamin i mikro elementów itd. itp., którego będę bronił ręcami i nogami smile.
Na pewno zdaje lepiej egzamin od proponowanego na tym forum magnezu jakiegoś tam! Bo niby ma w swym składziku witaminę B6!
No ale świadczy to ni mniej, ni więcej o tym, że naturalny pyłek, czy nienaturalny slow-mag mają wywrzeć u chorego takie samo działanie, czyli alopatyczne. Do czego potrzebny slow-mag, czy pyłek zdrowemu, do jedzenia na śniadanie, na obiad, na kolację? To co jest lekiem, a takie jest przeznaczenie pyłku w większych ilościach, zdrowemu do niczego nie jest potrzebne.  

Historia legendarnego Noela Johnsona.
 W 1964 r. lekarze stwierdzili u 65-letniego wówczas Johnsona poważną wadę serca i zabronili mu wszelkiej aktywności fizycznej. Zamiast jednak czekać na śmierć Noel Johnson zmienił swój tryb życia, odżywianie i odkrył dar pszczół, jak nazywał pyłek kwiatowy. W wieku 70 lat zaczął on spożywać codziennie świeży, surowy pyłek kwiatowy. Mając 78 lat zdobył pierwszy złoty medal w maratonie, w grupie seniorów. Następnie przez całe lata był posiadaczem tytułu bokserskiego mistrza świata seniorów pokonując pięściarzy o połowę młodszych od niego. Prezydent Reagan wręczył mu Prezydencką Nagrodę za Sprawność Fizyczną.
    W roku 1989 Johnson wydał swą autobiografię trafnie zatytułowaną A Dud at 70 A Stud at 80 (70-letni niedołęga 80-letni byk). W tej inspirującej książce przypisuje on swą wytrzymałość, świetne zdrowie i długowieczność działaniu pyłku kwiatowego: Ta cudowna substancja z pszczelego ula stała się kamieniem węgielnym mego odżywiania... Wiem, że pyłek kwiatowy był najważniejszym czynnikiem, jakiemu zawdzięczam przedłużenie życia. Wierzę, że jest to niewiarygodne pożywienie, które uczyniło ze mnie supermana... Po odkryciu przeze mnie pyłku kwiatowego, gdy miałem 70 lat, ta doskonała żywność przywróciła mi męskość, pełnię sił, potencję seksualną i dalej odżywia każdą komórkę mego ciała chroniąc zarazem me zdrowie.
Noel Johnson przebiegał maraton aż do swej śmierci w wieku 97 lat.
    Pyłek kwiatowy pozostaje cudem wszech czasów, całkowicie naturalnym produktem łatwo dostępnym dla każdego.
Nic dodać nic ująć....
Ale co z tego, kiedy ktoś nie może tego wchłonąć? Akurat Johnson miał szczęście, że miał chorobę serca, a nie problemy z jelitami.  
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #27 : 22-02-2011, 10:43 »

Cytat
Zwłaszcza, że po nieodchorowanych, blokowanych lekami infekcjach, zaczął uprawiać sport, by w ogóle nie chorować.

To taki paradoks: największym faux pas na tym Forum jest bycie zdrowym. Ludzie zdrowi są niewiarygodni, ponieważ nie pasują do doktryny... więc ich nie ma. A zatem zdrowie (stan bez chorób), jest tylko ideą, nieosiągalną na tym świecie.

Słowniczek podręczny:
pozornie zdrowy = w istocie chory, nieoczyszczony
pozornie chory = w istocie zdrowy, oczyszczony

Przypomina mi to rytualne pojęcia czystości/nieczystości (dotyczące osób) i koszerności/niekoszerności (dotyczące pokarmów)
Np. TD - nieczysty, pyłek pszczeli - niekoszerny.
« Ostatnia zmiana: 22-02-2011, 15:25 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #28 : 22-02-2011, 10:47 »

To taki paradoks: największym faux pas na tym Forum jest bycie zdrowym.
To forum uczy, że zdrowie ma wynikać z ogólnej kondycji organizmu, a nie jakichś atrap.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #29 : 22-02-2011, 11:03 »

Cytat
Tomek. Od kiedy łykacie z żoną suplementy, bądź pijecie soki? O części już napisałeś i podałeś nawet linki.
Machos,
Wyciskarkę do soków kupiłem żonie na urodziny 9.11.2010.
Wcześniej piliśmy soki z dzikiej róży i żurawiny.
Suplementy zacząłem stosować w związku z intensywnym uprawianiem sportu (ok. 3 lat):
Mg, Se, wit. B-15, L-karnityna, wit. D, wit. C, proszek Auera (tak jak już pisałem) dodaję do wody i piję podczas treningu. Chia - to bardziej ciekawostka przyrodnicza, dowiedziałem się o niej niedawno i nie miałem jeszcze okazji wypróbować na zawodach.
Bierzemy też Detox. Chodzimy do sauny.
Nie mam kontuzji! Wcześniej, gdy grałem w koszykówkę ciągle miałem kontuzje.
Gary Wam proponuje apiterapię. Wtedy będziesz śmigał jak Justyna Kowalczyk. Żeby było jasne. Ja Ci nie zazdroszczę tej Twojej kondycji wynikającej z suplementacji.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Gary
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 17.04.2010
Wiadomości: 87

« Odpowiedz #30 : 22-02-2011, 11:11 »

Gary, proszę. To jest forum o zdrowiu a nie o cudownych dietach, czy też wartościach leczniczych poszczególnych produktów. Jeżeli ktoś ma ochotę na pyłek, jagody goji, czy też sok z owocu noni - proszę bardzo! Zapewniam Cię, że można przytoczyć o tych (i innych) naturalnych produktach masę pozytywnych historii - ale my się tym po prostu nie zajmujemy. Na pewno istnieje jakieś forum dotyczące pyłków, hm? Można oczywiście włączyć nieco pyłku pszczelego w III etapie DP - jednak bardziej jako urozmaicenie, a nie bazę żywienia.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=15083.0
Zapewniam cię, że codzienne spożycie pyłku uzupełnia wszystkie niedobory - po jakie więc licho zachęcacie do co dziennego jedzenia jajek? Pyłek przewyższa je pod każdym względem!
Ale zgadzam się z tobą, że to faktycznie cudowny pokarm. smile

Gary,
Na tym Forum argumenty, że osiągnięcia sportowe w starszym wieku są dowodem dobrego zdrowia nie są akceptowane. Ktoś kto uprawia sport jest zdaniem Ekspertów "atrapą zdrowia" (np. ja).
Co sądzisz o pierzdze? Jest droższa od pyłku, ale smaczniejsza.
W hospicjum, w którym pracuję, stosujemy od niedawna miód manuka.
Używam też pasty do zębów z propolisem.

Dla mnie argumentem jest fakt, że chory człowiek na serce, który czekał pokornie na śmierć (nie mając ochoty i sił do życia) odzyskał energię po stosowaniu pyłku, a to, że zaczął uprawiać sport i był w tym dobry, to już inna bajka - nie mieszajmy faktów! Facet dożył 97 lat i odszedł w spokoju, a nie przypięty do respiratora-na pewno tak by się to skończyło, gdyby nie pyłek!
Pierzga jest formą kiszonki, jaką rolnicy przygotowują na zimę dla zwierząt - bo znoszenie przez pszczołę miodną pyłku i zaklejanie jej miodem powoduje fermentację, tworząc tym samym idealny pokarm dla pszczół na zimę - doskonała żywność!
Używam własnej maści propolisowej na bazie rozpuszczonego w maśle, jest doskonała!
Miodów manuka nie znam - stosuję tylko to, co pochodzi z naszej ziemi.

Cytat
Cytat od: Gary  Wczoraj o 20:53
Kto tu mówi o leczeniu!!!
Mowa o uzupełnianiu biednej żywności w naturalny sposób!
To po co Ci MO? Jaka to niby ta biedna żywność?

MO jest doskonałym sposobem na oczyszczenie i nie podważam jego działania.

Cytat
Moja mam miała lat naście temu do wyboru wyrównać te niedobory chemią lub naturalnie przy kłopotach sercowych i nie pomógł jej żaden alopata czy inny Talib, lecz nasz polski pyłek!
Jest teraz okazem zdrowia!
I dalej zdrowa je pyłek, bo jest go głodna?

Mama stosuje pyłek, by uzupełnić niedobory jakie są w dzisiejszej żywności - to chyba jasne!

Cytat
Pyłek jest doskonałym źródłem witamin i mikro elementów itd. itp., którego będę bronił ręcami i nogami smile.
Na pewno zdaje lepiej egzamin od proponowanego na tym forum magnezu jakiegoś tam! Bo niby ma w swym składziku witaminę B6!
No ale świadczy to ni mniej, ni więcej o tym, że naturalny pyłek, czy nienaturalny slow-mag mają wywrzeć u chorego takie samo działanie, czyli alopatyczne. Do czego potrzebny slow-mag, czy pyłek zdrowemu, do jedzenia na śniadanie, na obiad, na kolację? To co jest lekiem, a takie jest przeznaczenie pyłku w większych ilościach, zdrowemu do niczego nie jest potrzebne.

Dróg na szczyt jest wiele!

Cytat
Ale co z tego, kiedy ktoś nie może tego wchłonąć? Akurat Johnson miał szczęście, że miał chorobę serca, a nie problemy z jelitami.  

Bzdury jakieś...gdybyś przeczytał książkę wiedziałbyś, że facet cierpiał na wiele dolegliwości, w tym także na problemy trawienne.

Gary, Wam proponuje apiterapię. Wtedy będziesz śmigał jak Justyna Kowalczyk. Żeby było jasne. Ja Ci nie zazdroszczę tej Twojej kondycji wynikającej z suplementacji.

W takim razie jedzenie jajek jest suplementacją!
« Ostatnia zmiana: 22-02-2011, 15:27 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Tobi
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 72
MO: 1.08.2008
Skąd: Zana
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #31 : 22-02-2011, 11:17 »

Gary, daj spokój, nie wychylaj się, przecież gołym okiem widać o co chodzi, to nie ma sensu, zażywajmy pyłek i wszystko, nie chcą - to niech nie jedzą, proste.
« Ostatnia zmiana: 22-02-2011, 15:28 wysłane przez Lilijka » Zapisane

MIŁOŚĆ jest najpiękniejszą wartością a WOLNOŚĆ najważniejszą...
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #32 : 22-02-2011, 11:17 »

Cytat
Dróg na szczyt jest wiele
Tutaj to herezja. Droga jest jedna.
Pisałem, że pyłek jest niekoszerny.
Zapisane
Tobi
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 72
MO: 1.08.2008
Skąd: Zana
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #33 : 22-02-2011, 11:21 »

Brawo Tomku, przednia aluzja! clap
« Ostatnia zmiana: 22-02-2011, 12:48 wysłane przez Apollo » Zapisane

MIŁOŚĆ jest najpiękniejszą wartością a WOLNOŚĆ najważniejszą...
Gary
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 17.04.2010
Wiadomości: 87

« Odpowiedz #34 : 22-02-2011, 11:25 »

Oj, tak zapomniałem. Guru też jest tylko jeden. smile
A niech mnie wywalą! Będę bronił pszczół i tyle.
« Ostatnia zmiana: 22-02-2011, 15:28 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #35 : 22-02-2011, 11:31 »

Cytat
Dróg na szczyt jest wiele
Tutaj to herezja. Droga jest jedna.
Znowu Pan przesadza. A co to jest forum pszczelarskie? Tu nie chodzi o herezje, tylko zdrowy rozsądek. Dlaczego akurat pyłek pszczeli? Dlaczego nie witamina D, tran, olej lniany, omega-3, amigdalina, son noni, alveo, algi morskie, pędy bambusa, koci pazur, chrząstka rekina, woda utleniona, soda oczyszczona, śluz ślimaka, mumio, wyciąg z karalucha i ze sto albo dwieście innych rzeczy? Przecież tyle jest cudów ilu kupców. Polećmy je wszystkie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tobi
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 72
MO: 1.08.2008
Skąd: Zana
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #36 : 22-02-2011, 11:44 »

Panie Józefie, o co tyle rabanu, przecież to wszystko o czym Pan napisał jest tu: http://forum.bioslone.pl/index.php?board=5.0  eek
« Ostatnia zmiana: 22-02-2011, 12:49 wysłane przez Apollo » Zapisane

MIŁOŚĆ jest najpiękniejszą wartością a WOLNOŚĆ najważniejszą...
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #37 : 22-02-2011, 11:46 »

Natura jest bogata. To wszystko Pan Bóg dał człowiekowi do rozsądnego korzystania.
Zasady koszerności były zapewne początkowo podyktowane zdrowym rozsądkiem, potem uczeni w piśmie popadli w przesadę (tak jak np. obecni prawodawcy UE).
Celowo używam przesady w porównaniach. Dopiero wtedy ludzie zaczynają rozumieć o co mi chodzi.
Ja zawsze wybieram inną drogę niż stado. Z przekory.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #38 : 22-02-2011, 11:50 »

Celowo używam przesady w porównaniach. Dopiero wtedy ludzie zaczynają rozumieć o co mi chodzi.
Ja za diabła nie rozumiem. Nie ma Pan innego języka, jak tylko pokrętny?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #39 : 22-02-2011, 12:02 »

Staram się, żeby nie było zbyt serio.
To kwestia poczucia humoru.
Unikam koprolalii.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Koprolalia
To kwestia smaku (cytowałem już Herberta).
Przesada w porównaniach, to nie pokrętny język - to raczej brak finezji.

Skoro tak się już starasz, Tomaszu, to może z rozpędu postarasz się również staranniej pisać? Robisz dużo błędów ortograficznych i stylistycznych.//Lilijka
« Ostatnia zmiana: 22-02-2011, 15:33 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!