Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 01:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Testy alergologiczne  (Przeczytany 9408 razy)
Monya
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: lipiec 2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 109

« : 22-02-2011, 09:23 »

Czy robicie swoim dzieciom? Zastanawiam się czy powinnam zrobić. Córka miała testy z krwi w wieku 1.5 roku i nic nie wykazały. Badanie biorezonansem wskazało kilka alergenów, ale mam wątpliwości co do jego wiarygodności. Dziecko nie reaguje na żaden alergen natychmiastowo, dlatego ciężko mi ustalić co ją uczula. Być może w wieku 3 lat badanie byłoby bardziej miarodajne i pozwoliłoby ustalić czego lepiej unikać. A jeśli już robić to z krwi czy skórne?
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #1 : 22-02-2011, 10:19 »

Mój Damian reaguje na alergen po dniu, po dwóch dniach, ale wiem doskonale, co jadł. Owszem zdarza się, że i po godzinie, po dwóch godzinach. Życzę Ci tej wnikliwości, którą mam ja. Nietrudno się tego nauczyć.

Co do badań, to pewnie wiesz jakie jest moje stanowisko. Co mi po ustaleniu czegoś biorezonansem, czy innymi testami, skoro najbardziej miarodajna jest moja obserwacja. Zamiast szukać wśród tej zdobyczy najnowszej generacji, warto naprawdę robić to, co robi Biosłonejczyk. Te możliwości techniki nie dość, że są niewiarygodne, bo na zdrowie nie wychodzą, to właśnie jeszcze przeszkadzają nad skoncentrowaniem się na własnej obserwacji.

Dziecko nie reaguje na żaden alergen natychmiastowo, dlatego ciężko mi ustalić co ją uczula.
Łatwo ustalić i wierzę, że napiszesz za jakiś czas, że już wiesz.

A jeśli już robić to z krwi czy skórne?
Po co męczyć dziecko.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Mariam_38
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-06-2009
Skąd: Kaszuby
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #2 : 22-02-2011, 14:31 »

Mojej Hani wyszło na teście, że jest uczulona na kurz. Pani d. zapisała 2 leki: przeciwalergiczny i przeciw astmie, której córka nie ma. Mój "lek", to codzienne odkurzanie terenów za łóżkiem i w okolicach kaloryferów.
Zapisane

Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać. Cyceron
Akownik
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #3 : 22-02-2011, 15:44 »

A co zrobisz, gdy latem, w gorący dzień wyjdzie na zakurzoną ulicę? Dasz radę usunąć cały ten kurz? Z ulicy i z powietrza?
« Ostatnia zmiana: 22-02-2011, 22:48 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Novalijka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #4 : 22-02-2011, 19:37 »

Czasami faktycznie ciężko ustalić co uczula, u mojego synka było tak, że jedne alergeny uczulały niemal natychmiast a drugie dopiero po jakimś czasie. Kiedy zrobiliśmy testy jak miał dwa latka (z krwi), to nam to pomogło jeszcze zweryfikować dietę. Ale już jak robiliśmy testy, kiedy miał ponad cztery latka, to wyszło, że uczula go 19 z 20 alergenów i stwierdziliśmy, że te testy nie są miarodajne. Podsumowując, biorąc pod uwagę doświadczenie, obserwacja rodzica jest najlepsza, aczkolwiek czasami wykrycie alergenu jest niebywale trudne...ale możliwe smile.
« Ostatnia zmiana: 22-02-2011, 22:48 wysłane przez Lilijka » Zapisane

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dziś to dar losu, z darów należy się cieszyć smile
Mariam_38
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-06-2009
Skąd: Kaszuby
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #5 : 23-02-2011, 08:46 »

A co zrobisz, gdy latem, w gorący dzień wyjdzie na zakurzoną ulicę? Dasz radę usunąć cały ten kurz? Z ulicy i z powietrza?
Chodzi głównie o kurz w którym są roztocza, czyli ten "ludzki". Nie zauważyłam reakcji po kurzu ulicznym, za to po bałaganie i myszkach na podłodze tak.
Zapisane

Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać. Cyceron
Monya
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: lipiec 2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #6 : 23-02-2011, 08:54 »

No to może jakieś pomysły na alergen, który wywołuje katar 9 miesięcy w roku, a przez 3 pozostałe jest nieaktywny? Czerwiec-wrzesień w nosie IDEALNIE sucho, a reszta roku to śluz, śluz, śluz. Diety na lato nie zmieniam, dalej mieszkamy w tym samym domu.
Drugi alergen - dziecko do 2.5 lat nie miało problemów skórnych, a od pól roku ma wysypkę na twarzy. Nic nowego do diety nie weszło, a w ciągu ostatnich miesięcy dużo produktów, na czele z glutenowymi odstawiłam. Poprawy brak, ale wysypka zmienia się - raz lepiej, raz gorzej.
Ja nic innego nie robię jak obserwuję i myślę jakby tu pomóc dziecku.
Zapisane
Mmagmma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2008
Skąd: małopolska
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #7 : 23-02-2011, 16:38 »

Monya, witaj w klubie. Coś na rzeczy z 2,5 latkami. Ja na razie nie decyduję się na testy. Będziemy po kolei wykluczać dalsze produkty. Podejrzewam zimowe "konserwowane" owoce i miód z różnych okolic i innych pyłków.
« Ostatnia zmiana: 23-02-2011, 17:16 wysłane przez Apollo » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!