Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 22:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cholesterol - dyskusja o artykule  (Przeczytany 33926 razy)
Karola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 01.05.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #20 : 18-04-2013, 11:16 »

Nie wiem, czy ktoś już przypadkiem gdzieś o tym nie pisał, ale nic, najwyżej "zdubluję" newsa. Wczoraj w "Pytaniu na śniadanie" była pogadanka o cholesterolu u dzieci. Mądra pani doktor powiedziała, że trzeba robić pełen lipidogram już kilkuletnim dzieciom. Ani się obejrzymy, a zaczną wciskać statyny przedszkolakom!
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #21 : 18-04-2013, 11:40 »

Cytat
Ani się obejrzymy, a zaczną wciskać statyny przedszkolakom
Na siłę szukają pacjentów.
"O wysokim poziomie cholesterolu i miażdżycy mówi się na ogół tylko w kontekście osób dorosłych. Tymczasem pierwsze blaszki miażdżycowe zaczynają się odkładać już w naczyniach dwuletnich dzieci. Poniżej 10. roku życia rozwija się u nich miażdżyca, która prowadzi do zawałów serca i udarów mózgu oraz znacznie skraca życie – mówili eksperci na konferencji prasowej w Warszawie".
- http://tvp.info/informacje/ludzie/sprawdz-cholesterol-u-dziecka/10711503
Zapisane
KasikKa
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 19.11.2012
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #22 : 18-04-2013, 14:32 »

Ja zwróciłam na to uwagę w tym artykule:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=26782.msg186278#msg186278

Myślałam, że to niewiele znaczący tekst. Okazuje się jednak, że mamy do czynienia z kolejną "akcją" propagandową. Żal mi dzieci tych wszystkich lemingów. Teraz oprócz dziesiątek szczepień, pojenia "mlekiem" w proszku, faszerowania chemią z apteki, będą kłute w celu sprawdzenia czy już podać kolejne "leki" czy za chwilę. Paranoja.
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #23 : 20-04-2013, 21:04 »

Ponieważ od wielu lat miałam i może jeszcze mam cholesterol ok. 330. Wtedy troszkę mnie to zaniepokoiło. Gdy kilka lat temu leżałam w szpitalu, zrobili mi badania, cholesterol był podwyższony. Na wypisie pisało hipercholesterolemia, ale wypisali mnie bez leków. Poszłam wtedy do lekarza rodzinnego. To był taki starszy Pan i powiedział mi tak: "Wiesz dziecko ja ci nic nie przepiszę. Kiedyś te wyniki miałabyś w normie, ale teraz normy pozaniżali, wszystko jest w porządku". Poszłam do innego młodszego lekarza, a ten przepisał statyny i powiedział, że jak zacznę brać to będę musiała je zażywać do końca życia. Ponieważ nie lubię brać leków, postanowiłam to sprawdzić. Poszłam do biblioteki, kupiłam książki w tym "Mity o cholesterolu" i wtedy dotarło do mnie, że ktoś nas oszukuje.
W sumie leków nie zaczęłam nawet brać, ale nie wiedziałam, że dla pieniędzy można doprowadzać ludzi do chorób. Zresztą w tej książce jest napisane też o soli. Jakie zrobili badania na królikach i ustalili, że sól jest niebezpieczna.
Od tamtej pory stałam się jeszcze bardziej ostrożna w sprawach zdrowotnych, choć nigdy za bardzo nie ufałam lekarzom.
Co do dzieci, to przecież już niemowlęta mają wysoki cholesterol i to jest normalne. Teraz zaczęto mówić, że za udary i zawały odpowiada wysoki poziom homocysteiny. Jej poziom jest wysoki, gdy mamy niedobór wit. B12.
« Ostatnia zmiana: 20-04-2013, 22:38 wysłane przez Whena » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #24 : 21-04-2013, 14:39 »

Cytat
Poszłam wtedy do lekarza rodzinnego
Cytat
Poszłam do innego młodszego lekarza
Sasima, pójdziesz do trzeciego, czwartego, każdy powie co innego.
Zapoznaj się z LEP-ami. Co pięć lat inne odpowiedzi na pytania, inne sugerowane leki, inne normy.
Polecam, poczytaj.
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #25 : 21-04-2013, 18:31 »

Kozaczek to było kilka lat temu.
Teraz to ja już tych badań nie robię. To było wtedy, gdy nie wiedziałam.
Zapisane
Lodziuniag
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 62
MO: 15.02.2011
Wiadomości: 60

« Odpowiedz #26 : 23-06-2013, 08:57 »

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090310/ZDROWIE/787015605

Cytat
Masz cholesterol? To będziesz zdrowy!

Zanim dasz zarobić firmie farmaceutycznej, odrzucisz pachnące masło i zaczniesz chleb smarować margaryną, przeczytaj książkę niemieckiego profesora Waltera Hartenbacha
« Ostatnia zmiana: 23-06-2013, 10:20 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!