Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 21:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: E-książka kucharska.  (Przeczytany 21780 razy)
Scorpion
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 1.11.2011
Skąd: Zagłebie
Wiadomości: 144

« Odpowiedz #20 : 18-01-2012, 03:58 »

Ze względu na to, że nie znalazłem takiego tematu, a strona Jarosaad www.przepisy.ssl2.pl jest bardzo uboga w przepisy DP, a o książce kucharskiej nic nie słychać, postanowiłem zaproponować by w dziale kulinarnym lub dziale Diety i kuracje zostały utworzone w "Przyklejone tematy" poniższe tematy:
- DP I przepisy
- DPII przepisy
- DP III przepisy
- KB - przepisy
- ZZO przepisy
  W tematach podajemy tylko przepisy, nic poza tym by temat był przejrzysty.
   W dziale Diety i kuracje jest wprawdzie w "Przyklejone tematy" Dieta prozdrowotna I etap, ale to nie to samo czego oczekiwałbym od tematu DP I,II,II przepisy, gdzie należałoby podawać wyłącznie przepisy i nic poza tym, więc jeśli ktoś miałby jakieś wątpliwości odnośnie danego przepisu powinien pisać na pw do autora przepisu odnośnie swoich wątpliwości, podzielenia się uwagami.
   Osobiście uważam to za bardzo ciekawe rozwiązanie, wiele ułatwiające osobom początkującym, oferujące wymianie przepisów między innymi użytkownikami.
  Proszę o opinie Mistrza, moderatorów, ekspertów jak i pozostałych użytkowników o odniesienie się do mojego pomysłu wprowadzenia tych tematów, które podałem powyżej do "Przyklejonych tematów"  w dziale kulinarnym lub Diety i kuracje.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 18-01-2012, 04:00 wysłane przez Scorpion » Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #21 : 18-01-2012, 16:42 »

Pewnie, Scorpion! Ja jestem za tym, żeby forum stalo się bardziej przejrzyste, ale to jest żywy twór, który często trudno ujarzmić.
Zapisane
Scorpion
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 1.11.2011
Skąd: Zagłebie
Wiadomości: 144

« Odpowiedz #22 : 19-01-2012, 21:33 »

Ja nie widzę w tym nic trudnego do wprowadzenia tego co opisałem na forum i dodać do "Przyklejone tematy", gdzie tylko będzie można podawać przepisy zgodne z ideą Bioslone. Wystarczą tylko dobre chęci do wymiany przepisów między użytkownikami i przestrzeganie zasady tego tematu czyli żadnej dyskusji, tylko przepisy. Uważam to za bardzo pożyteczne rozwiązanie dla każdego, a w szczególności nowych Bioslończyków, którzy mają dylemat jak się zabrać do DP, KB by było zdrowo, a także smacznie.
Zapisane
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #23 : 23-01-2012, 05:50 »

Ha, jeśli masz chęci pozbierać przepisy, które gdzieś tutaj na stronach są to jak dla mnie spore ułatwienie. Ewentualnie jeśli już dla porządku to dyskusję dopuścić ale w jakimś osobnym wątku bo też spostrzeżenia inych osób nt. jakiegoś przepisu mogą być trafne a nie trzeba zmieniać całego przepisu tylko mozna sobie go zgodnie z sugestiami użytkowników modyfikować do smaku.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #24 : 23-01-2012, 08:15 »

No Scorpionie aprobatę Mistrza już masz. Szczerze mówiąc odżywianie podczas DP to temat bardzo często dyskutowany. Ciągle ktoś o coś pyta, ludzie próbują coś dodawać, przedobrzać, jest dużo niedomówień. Super by było po prostu napisać czarno na białym "co z czym".
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Scorpion
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 1.11.2011
Skąd: Zagłebie
Wiadomości: 144

« Odpowiedz #25 : 23-01-2012, 13:26 »

Temat został już dodany do "Przyklejone tematy" w dziale kulinarnym. Zachęcam wszystkich do dzielenia się swoimi przepisami DP I.
Tutaj podajmy swoje przepisy zgodnie z wytycznymi, które opisałem:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22042.new#new
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!