Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 13:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tasiemiec  (Przeczytany 9876 razy)
ramalama
« : 01-03-2011, 21:44 »

Po kuracji Paraprotexem zaczęły się pojawiać u mnie człony tasiemca. Po miesiącu dawkowania nastąpiło polepszenie samopoczucia i człony przestały wychodzić. Po pewnym czasie samopoczucie znowu się pogorszyło, więc poszedłem do lekarza, który przypisał mi Zentel (dawkowany 3 dni po 2 tabletki), efektem czego było pojawienie się ok. 0,5 m tasiemca. Po pewnym czasie znowu zacząłem się źle czuć i chudnąć, niestety tym razem Zentel nie przyniósł efektów. Kupiony w niemieckiej aptece Yomesan też nie pomógł.
Tasiemca nie badałem, ale biorąc pod uwagę jego długość oraz to, że wołowiny praktycznie nigdy nie jadłem, wychodzi, że to tasiemiec uzbrojony.
Czy ktoś zna jakiś sposób na pozbycie się pasożyta?
« Ostatnia zmiana: 01-03-2011, 22:34 wysłane przez Solan » Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #1 : 01-03-2011, 22:53 »

Przeczytaj to: http://www.bioslone.pl/odzywianie/koktajl

Tu masz wycinek z linku:
Nasiona dyni

Zadaniem łupiny osłaniającej ziarno jest nie tylko jego ochrona mechaniczna. Po wewnętrznej stronie łupiny znajduje się cienka błona chroniąca zamknięty wewnątrz cenny zarodek przed drobnoustrojami i robakami, które chętnie by się pożywiły smakowitą zawartością nasienia. Rolę tę doskonale pełni zawarta w owej błonce kukurbitacyna – substancja wykazująca silne działanie toksyczne wobec drobnoustrojów i robaków, przy czym zupełnie nieszkodliwa dla organizmu ludzkiego. Największe stężenie kukurbitacyny występuje w ziarnach świeżych, gdy łupina jest jeszcze miękka i nie chroni nasienia przed intruzami. Z tego względu świeże pestki dyni w medycynie ludowej stosowane są do usuwania z przewodu pokarmowego robaków, takich jak: tasiemiec uzbrojony i nieuzbrojony, tęgoryjec dwunastnicy, glista ludzka, owsiki, lamblie. Dla przeprowadzenia skutecznej kuracji trzeba jednorazowo zjeść, w zależności od wieku, 100 - 200 świeżych pestek dyni.

Po wyschnięciu łupiny ilość kukurbitacyny w ziarnie zanika, ale zwiększa się ponownie w okresie wypuszczania kiełka, jednak już nie w takiej ilości, jak w ziarnach świeżych. Dlatego w celu usunięcia pasożytów przewodu pokarmowego przy pomocy skiełkowanych pestek dyni należy zwiększyć ilość zjedzonych pestek o 50% i kurację przeprowadzić przez 3 dni z rzędu.
« Ostatnia zmiana: 01-03-2011, 22:55 wysłane przez Solan » Zapisane
ramalama
« Odpowiedz #2 : 01-03-2011, 23:13 »

Niestety, ale nie działają. Sprawdzałem także Kamalę, Wrotycz i Glistnik.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!