Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy można się wyleczyć z grzybicy tylko dietą?  (Przeczytany 35144 razy)
Shpeelka
« Odpowiedz #20 : 28-11-2007, 14:24 »

a co z dzemami niskoslodzonymi? czasem zjadam nalesnika z takim dzemem, 15 min przed spozyciem nalesnika spozywam surowke. Jak to wyglada w tym wypadku?


Cytat
Frytko, pisałaś wcześniej w tym temacie że coś ci nie leży, że jesteś zniechęcona - może powinnaś szukać dalej, może to, co robisz, do czego się zmuszasz nie jest dla Ciebie? Ja też czasem przylgnę do jakiejś teorii, która wydaje się słuszna i ale moje ciało i podświadomość się przeciwko temu buntuje, więc jestem otwarta na nowe i szukam.


racja, czasem latwo sie pogubic , bo za duzo czlowiek bierz na siebie, tymczasem starczy sluchac organizmu...
Zapisane
Elowen
« Odpowiedz #21 : 28-11-2007, 14:43 »

Cytat od: "Grażyna"
różne cukry proste i łączenie ich w jednym posiłku powoduje jakby kumulację. [...] Jeszcze gorsze są połączenia fruktozy, glukozy i sacharozy np. w owocach kandyzowanych. To miałam na myśli.


O to cos nowego dla mnie. Nie wiedzialam o tym. Ciekawe dlaczego tak by mialo byc? To przeciez weglowodany, a laczenie weglowodanow z weglowodanami, to przeciez normalna, nieszkodliwa rzecz... Umialabys to wyjasnic Grazyna? Bylabym wdzieczna!
Zapisane
jrg
« Odpowiedz #22 : 28-11-2007, 15:00 »

Łączenie węglowodanów powoduje wzmożony apetyt (np. bułka z nutellą).
Źródło: M. Tombak.
Zapisane
Elowen
« Odpowiedz #23 : 28-11-2007, 17:46 »

Cytat od: "jrg"
Łączenie węglowodanów powoduje wzmożony apetyt (np. bułka z nutellą).
Źródło: M. Tombak.


Ale wzmozony apetyt to przeciez jeszcze nic bardzo zlego. Jesli to tylko to, to nie ma sie czym przejmowac.
Zapisane
jrg
« Odpowiedz #24 : 28-11-2007, 19:09 »

Jesz więcej niż potrzebujesz, to jest niedobre.
Zapisane
żmijka
« Odpowiedz #25 : 28-11-2007, 19:50 »

Cytat od: "Grażyna"
"W skład syropu klonowego wchodzi około 42% fruktozy, 55% glukozy"

Bo to same cukry i nic ponadto, dlatego bomba cukrowa.
Spozywając najpierw surówkę o niskim IG mozemy zjeść coś węglowego z wyższym IG.
Taka jest szkoła doktora Janusa oraz Michela Montignaca, która się na mnie sprawdza.  smile
Pozdrawiam.
Zapisane
żmijka
« Odpowiedz #26 : 28-11-2007, 19:54 »

Cytat od: "jrg"
Źródło: M. Tombak.

jrg mógłbyś przybliżyć, "gdzie to stoi" ?
Wciąż trzeba sobie przypominać ...
Zapisane
jrg
« Odpowiedz #27 : 28-11-2007, 20:16 »

@żmijka
nie pamiętam, jak wrócę do tych książek to napiszę gdzie to jest.

efekt bomby cukrowej, to nic innego jak nagły wzrost cukru we krwi a tym samym insuliny, co jest niekorzystne dla organizmu, gdyż wywołuje zaburzenia jego pracy. Po szybkim spaleniu tego cukru powstają jego braki, które znowu trzeba uzupełnić...
Zapisane
żmijka
« Odpowiedz #28 : 28-11-2007, 22:30 »

Coś sciemniał ten profesor...  IG istotnie bywa nieproporcjonalny do np. wartości kalorycznej lub zawartości węgli ale to własnie przez IG wyraża się reakcja insulinowa.
Zbyt mocno skomplikowane to nie jest.
Obecnie obok indeksu wymienia się też ładunek glikemiczny ale to juz jest wyznacznik ilosciowy a nie jakościowy.
Jak zwał tak zwał - podstawowe wartości musimy sobie przyswoić, zeby w miarę bezpiecznie poruszać się po kulinarnym świecie , unikając cukrowych bomb,  w rodzaju np. arbuza
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #29 : 28-11-2007, 23:20 »

Nie wiem na ile będzie to pomocne, ale znalazłam coś takiego:

http://diety.us/?action=wiecej&id=10

(niestety są też bzdurne bzdury na tej stronie, ale informacje o cukrach warto przejrzeć)

Jest tu o bombie cukrowej małe co nieco:

Cukier cukrowi nierówny

...Białe kryształki albo kostki w cukiernicy to wcale nie to samo, co cukier we krwi czy naturalna słodycz soczystego jabłka. Glukoza, którą organizm czerpie z węglowodanów zawartych w makaronie, ryżu, chlebie, ziemniakach i roślinach strączkowych dostarcza mu potrzebnej do życia energii. Gdy do tego jemy naturalnie słodkie owoce, a w nich węglowodany, które organizm trawi i przyswaja ilość cukru jest zupełnie wystarczająca.

[shadow=orange]Żeby prawidłowo funkcjonować, ruszać się, myśleć, reagować, organizmowi potrzebne są zaledwie dwie łyżeczki glukozy, czyli jakieś 6 do 100 mg i to niezależnie od płci i wieku.[/shadow] Tymczasem jeden niewielki kawałek ciasta zawiera aż siedem łyżeczek glukozy, czyli zdecydowanie za dużo, by krew mogła to przenieść i zużyć. Wątroba i mięśnie, gdzie przechowywane są nadmiary glukozy w postaci glikogenu, mogą pomieścić najwyżej 400 gram. Każdy cukier powyżej tej granicy organizm przekształca i magazynuje w postaci tkanki tłuszczowej....

...Jak by tego było mało, w procesie trawienia cukier okazuje się być złodziejem witamin i minerałów, a szczególnie witaminy B, bez której [shadow=violet]rozkład cukrów [/shadow]w ogóle nie jest możliwy.... (koniec cyt.)

(Zakładając: jeżeli dostarczamy mieszankę cukrów prostych i wielocukrów, to organizm musi najpierw wykonać pracę/wydatkować [shadow=violet]dodatkową energię [/shadow]na rozkład cukru złożonego na proste - bo tylko takie są przyswajalne - stąd[shadow=violet] spadek na krzywej insulinowej[/shadow]. Myślę, że tak jakoś, w tym kierunku należy to tłumaczyć).

(cd. cyt.)....Ale te dolegliwości to zaledwie wstęp do powaznych schorzeń, jakie powoduje nadmiar cukru w organizmie, czyli cukrzycy, otyłości, kamiicy żółciowej, chorób trzustki czy zawału serca. Zaczyna się od tego, że cukier z napojów czy batoników bardzo szybko przenika do krwi i dostarcza organizmowi "cukrową bombę". Trzustka pompuje wtedy zwiększoną ilość insuliny (hormonu, który obniża poziom cukru we krwi), insulina odciąga z krwi więcej glukozy niż to konieczne, poziom cukru spada, co oznacza, że wszystkie komórki ciala dostają za mało energii.

Pojawia się uczucie głodu i jeśli zaspokoisz go znów "cukrową bombą" to zabawa zacznie się od początku. W efekcie może ona doprowadzić do zaburzeń, np. pojawienia się cukrzycy...
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Elowen
« Odpowiedz #30 : 29-11-2007, 09:33 »

Bardzo dobry artykul kazof! Grazyna, dzieki Tobie dowiedzialam sie bardzo waznej rzeczy!

... i juz chyba nigdy nie wroce do moich ulubionych suszonych owocow w czekoladzie  Smutny
Zapisane
żmijka
« Odpowiedz #31 : 29-11-2007, 13:23 »

Niski IG mają suszone morele i te ewent. mozna trochę podgryzać ale nie w towarzystwie czekolady.
Czekolada to dużo tłuszczu a ten z cukrem - oj niedobrze!
Dlatego też tylko gorzka czekolada jest do przyjęcia.
Generalnie zaś - cukry proste należy ograniczać, gdyż b. łatwo i chętnie odkładją nam się tam, gdzie nie chcemy, no i są najlepszą pozywką dla intruza, którego też nie chcemy.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!