Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 06:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przerwa na języku  (Przeczytany 35535 razy)
Sawyer
« : 25-11-2007, 09:38 »

Panie Józefie, odkąd pamiętam mam biegnącą wzdłuż języka przerwę, takie jakby "korytko" smile,  język nie jest gładki, zainteresowało mnie to ostatnio, gdyż nie znam osoby która ma podobną przypadłość. O czym to może świadczyć? Czy może jest to zupełnie normalne? Dodam że jak większość forumowiczów, mam biały nalot na języku.
« Ostatnia zmiana: 26-05-2013, 14:18 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 25-11-2007, 15:50 »

Jeśli owa przerwa jest żywoczerwona, to może wskazywać na grzybicę, zwłaszcza przy kożuchowanym języku.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #2 : 26-11-2007, 11:01 »

Gillian McKeith, tytuł "Jesteś tym co jesz", w swojej książce pisze, że bruzda biegnąca środkiem języka i nie dochodząca do jego czubka oznacza, że masz słaby żołądek, a trawienie nie przebiega tak jak powinno. Najprawdopodobniej brakuje ci pewnych składników pokarmowych. Cierpisz na wzdęcia po jedzeniu, a może doświadczasz spadku energii w ciągu dnia, szczególnie po zjedzeniu lunchu. Z pewnością nie masz tyle sił, ile mógłbyś mieć. Tyle, że większość osób nie ma pojęcia, jak dobrze mogłoby być... Naucz się łączyć różne produkty żywnościowe - czyli unikać pewnych grup żywności w tym samym czasie, przyjmuj z posiłkami enzymy trawienne, jedz zupy, potrawy duszone i miksowane, nie opijaj się słodkimi napojami i nie pij w czasie posiłków.
« Ostatnia zmiana: 26-05-2013, 14:20 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Zulejka
« Odpowiedz #3 : 30-11-2007, 13:40 »

Tak naprawdę to nie jest takie proste. Ja też mam język z bruzdą po środku. No i ta bruzda mi nie znika, mimo że od 10 miesięcy jestem na diecie antygrzybiczej i piję MO. Wydaje mi się, że się lekko się wygładziła, ale ciągle jest. Być może popełniam jeszcze jakieś błędy żywieniowe, a być może jeszcze jest za wcześnie.

Zastanawiałam sie nad braniem enzymów trawiennych, tylko że w moim odczuciu to jest trochę takie "łatanie dziur" w zdrowiu, bo te enzymy przyczyny złego wchłaniania nie usuną, prawda?
...antygrzybiczej...
« Ostatnia zmiana: 26-05-2013, 14:20 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Sawyer
« Odpowiedz #4 : 30-11-2007, 21:01 »

Loret, nie cierpię na wzdęcia po jedzeniu, z siłą jest OK. Od prawie 2 lat łączę prawidłowo składniki pokarmowe, nie piję słodkich napojów i nie popijam posiłków... Wszystko to wiem smile. Wychodzi na to że jak pisze Pan Józef, jest to właśnie dobrze nam znany grzyb Smutny. Tylko że sytuacja podobna jak u Zulejki. Dieta prozdrowotna, piję MO i przerwa jak była tak jest. No ale jestem cierpliwy, nie mam nic do stracenia.
« Ostatnia zmiana: 26-05-2013, 14:21 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #5 : 30-11-2007, 21:19 »

A może po prostu jest to taka uroda z bruzdą pośrodku języka.
« Ostatnia zmiana: 26-05-2013, 14:21 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Dusia53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 75
MO: 01-04-2007
Skąd: lasy lubuskie
Wiadomości: 111

« Odpowiedz #6 : 30-11-2007, 21:37 »

Też ją mam prawie od zawsze. Raz jest głębsza, raz nie. Czasem boli i jest zaczerwieniona. Czasem cały język popękany wzdłuż i w  poprzek. Potem długo, długo cicho. Sama chciałabym wiedzieć co to za ustrojstwo.
« Ostatnia zmiana: 26-05-2013, 14:21 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

dusia53
Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies.
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #7 : 01-12-2007, 11:02 »

Cytat od: Sawyer
Loret, nie cierpię na wzdęcia po jedzeniu, z siłą jest OK. Od prawie 2 lat łączę prawidłowo składniki pokarmowe, nie piję słodkich napojów i nie popijam posiłków... Wszystko to wiem smile. Wychodzi na to że jak pisze Pan Józef, jest to właśnie dobrze nam znany grzyb Smutny. Tylko że sytuacja podobna jak u Zulejki. Dieta prozdrowotna, piję MO i przerwa jak była tak jest. No ale jestem cierpliwy, nie mam nic do stracenia..

Sawyer... to co napisałam to był w całości cytat z książki - tylko ostatnie zdanie ja dodałam.
« Ostatnia zmiana: 26-05-2013, 14:22 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
minus
« Odpowiedz #8 : 18-12-2007, 15:11 »

Bruzda na języku to oznaka chorego żołądka. Pytanie jest inne, czy bruzda powstała kiedy żołądek był chory i bruzda to pozostałość, czy żołądek jest nadal chory i bruzda zniknie jak wyleczy się żołądek? I jeszcze to - jeżeli bruzda jest krwisto czerwona, żołądek jest podrażniony, jeżeli bruzda jest blada, a nawet wchodzi na nią biały nalot, to żołądek jest lepszy, uspokojony - lepiej mu. Przyczyną może być candida, ale w takim wypadku wszyscy candidowcy mieli by bruzdę. Na pewno grzyb dokłada swoje 3 grosze. Czy jesteście również chudzi? Ja tak. Smutny
« Ostatnia zmiana: 26-05-2013, 14:23 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 18-12-2007, 15:20 »

Ciekawe, o czym świadczy przedziałek na głowie?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
hajdi
« Odpowiedz #10 : 18-12-2007, 19:39 »

Cytat od: Mistrz
Ciekawe, o czym świadczy przedziałek na głowie?
Oj Mistrzu Mistrzu, przecież Pan wie, że organizm to system naczyń połączonych. Uszkodzenie jednego organu ma wpływ na inne. Na przykład chore nerki można poznać po workach pod oczami, chorą wątrobę po oczach typu "panda". Nawet sposób w jaki powstają na twarzy zmarszczki mówi nam o błędach żywieniowych.
Oczywiscie nerek nie leczymy wygładzając worki a wątroby rozjaśniając skórę pod oczami. Niemniej takie informacje są przydatne gdyż możemy w porę uratować zdegenerowany organ.
Nie zdziwiłbym się gdyby ta bruzda na języku świadczyła o poważnych zaburzeniach pracy żołądka.
« Ostatnia zmiana: 26-05-2013, 14:23 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #11 : 19-12-2007, 12:52 »

Dla zainteresowanych- wg Ayurvedy:
"...różne cz. języka mają związek z róznymi cz. ciała...odbarwienia, zapadniecia lub wzniesienia, to znaczy, że te właśnie narządy są chore. Na przykład, jeżeli na brzegu języka są widoczne odciski zębów, to wskazuje na słabe wchłanienie jelitowe.
Obłożony język wskazuje na toksyny w żołądku, w cienkim lub grubym jelicie...
Na języku znajdują też odzwierciedlenie uczucia - w postaci linii biegnącej przez jego środek, a odpowiadającej linii kręgosłupa. Jeśli ta linia jest zakrzywiona, może to świadczyćo skrzywieniu kregosłupa."
"...jezyk suchy nie czuje smaku." ...blady, oznacza anemie...żółtawy...nadmiar żółci w woreczku...lub zaburzenia wątroby...niebieski...uszkodzenie serca." (wg Książki Vasant Lad).
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #12 : 20-12-2007, 10:05 »

A gdzie szukać oznak chorób języka?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
taszczyk
« Odpowiedz #13 : 20-12-2007, 10:36 »

Wg medycyny chińskiej różne organy są ze sobą połączone np skóra z płucami i jelitem grubym. Ja to rozumiem tak, że zanim dany organ zacznie chorować, to często symptomy są widoczne na innym np jak jest upośledzona funkcja jelita grubego, to wydalanie przejmują płuca i skóra, pojawia się trądzik, a kto wpadnie na to że przyczyną jest jelito grube?  Podobnie bruzda na języku świadczy o zaburzeniach pracy centralnego ogrzewacza, czyli żołądka i śledziony. Myślę, że osoba zainteresowana mogłaby temat zgłębić, bruzda na języku jest objawem dysfunkcji.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #14 : 20-12-2007, 11:03 »

Cytat od: taszczyk
Wg medycyny chińskiej różne organy są ze sobą połączone np skóra z płucami i jelitem grubym.
A według mnie należy dbać o zdrowie, zamiast skupiać się na wyszukiwaniu chorób, jak czynią to Chińczycy. Wszak chińska medycyna to alopatia, a skoro tak - nie ma w tym nic zdrowego, ani mądrego. Chyba że dla chińskich lekarzy, czy producentów tych specyfików, np. niedźwiedziej żółci.

O ile praktyki w starożytnych Chinach mogłyby być wzorem do naśladowania, bowiem lekarz miał płacone tylko za zdrowego pacjenta, zaś za chorego nie otrzymywał żadnego wynagrodzenia, to obecnie jest już "normalnie" - interes robi się na chorych. A jest to niezwykle dochodowy interes. Wyszukiwanie chorób wyszukanymi metodami jest motorem napędowym tego interesu.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zibi
« Odpowiedz #15 : 20-12-2007, 20:16 »

Cytat od: Mistrz
O ile praktyki w starożytnych Chinach mogłyby być wzorem do naśladowania, bowiem lekarz miał płacone tylko za zdrowego pacjenta, zaś za chorego nie otrzymywał żadnego wynagrodzenia, to obecnie jest już "normalnie" - interes robi się na chorych. A jest to niezwykle dochodowy interes. Wyszukiwanie chorób wyszukanymi metodami jest motorem napędowym tego interesu
.
Tak - to już jest klasyką światową, nawet za chińskim murem.

Pacjent, po wyjściu od starego chińskiego lekarza nawet żądał gwarancji (niczym w sklepie ze sprzętem AGD), i dopiero mu zapłacił za wizytę, ale tylko za ostatnią, kiedy poczuł, że jest zdrowy smile.
« Ostatnia zmiana: 27-09-2011, 16:47 wysłane przez Zibi » Zapisane
Einstein
« Odpowiedz #16 : 21-12-2007, 08:34 »

A co sądzicie o języku mosznowym? Da sie to wyleczyć? Ja mam taki język od urodzenia, wygląda jak by był pocięty żyletką.

foto >> http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_geograficzny
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!