Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 12:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z dziąsłami  (Przeczytany 125785 razy)
Robbxx
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-10-2010
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #60 : 29-06-2012, 19:05 »

Mayko, używam pasty Paradontax Classic ( nie zawiera fluoru ) i jestem z niej bardzo zadowolony.
Jeśli zdecydujesz sie na zakup tej szczoteczki, to na początku trochę potrwa zanim dziąsła i zęby się do niej przyzwyczają, ale gwarantuję Tobie, że po krótkim okresie używania, nie będziesz chciała słuchać o innych szczoteczkach. To jest super masaż dziąseł dwa razy dziennie oraz bardzo dokładne czyszczenie zębów ( emituje fale dźwiękowe wywołujac efekt kawitacji ).Wierz mi, kilkanaście lat temu poleczyłem wszystkie zęby i od czasu stosowania tej szczoteczki, chodzę do dentysty raz w roku na dokładne oględziny i ewentualne oczyszczenie z kamienia. Moja dentystka za każdym razem dziwi się, że nie ma nic do roboty. Dodam jeszcze, że niestety, ale palę papierosy i mimo tego z ząbkami nic sie nie dzieje. Kilka dni temu zamówiłem też najnowszy wypust Philipsa do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych:
http://www.shop-dent.pl/pl/p/PHILIPS-SONICARE-AirFloss-innowacyjny-irygator-dentystyczny/1062
Teraz to juz mam full wypas a irygator jest rewelacyjny smile
Zapisane
Mayko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.07.2009
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #61 : 30-06-2012, 07:00 »

Szczoteczka kupiona smile
Marzy mi się sytuacja - podobna do Twojej. Irygator też wygląda profesjonalnie - z tym poczekam, aż zejdzie opuchlizna i nadwrażliwość. Dzięki Robbxx - pozdrawiam serdecznie.
Zapisane

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
Mayko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.07.2009
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #62 : 07-07-2012, 10:15 »

Kupiłam Sonicare Flexcare Plus HX 6995/10 - wżyciu nie miałam tak czystych zębów. Dziąsła nie krwawią - były przyzwyczajone do elektrycznej szczoteczki. Prawie nie trzeba nitkować - krwawią dopiero przy nitkowaniu, ale pewnie i to minie.
Zapisane

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
Robbxx
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-10-2010
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #63 : 07-07-2012, 17:10 »

Mayko, bardzo się cieszę, że jesteś zadowolona z zakupu. Ja już używam tej szczoteczki kilkanaście lat i nie wyobrażam sobie używania innych szczoteczek. Jest rewelacyjna. Stosuj też olej słonecznikowy do ssania i alocit. Po pewnym czasie krwawienie też ustąpi, jak dziąsła będą już dobrze rozmasowane, oczywiście dzięki sonicznej szczoteczce.smile
Zapisane
Mayko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.07.2009
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #64 : 11-07-2012, 12:37 »

Moim zdaniem olej lniany powinien mieć orzechowy zapach i maślany delikatny smak.
Po prawie dwóch tygodniach ssania oleju lnianego zaczynam czuć ten orzechowy smak - nie ma to, jak odpowiednie nastawienie;)

- Krwawienie już bardzo niewielkie,
- Po użyciu nowej szczoteczki nieprzyjemny zapach odszedł do lamusa,
- Pozostała jeszcze opuchlizna.
Zapisane

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
Mayko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.07.2009
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #65 : 08-08-2012, 18:48 »

Byłam przekonana, że sprawy idą w dobrym kierunku. Ale od kilku dni zaczął się ćmiący i rozpierający ból zęba, promieniujący na połowę głowy i szczęki. Po trzech dniach spuchło podniebienie, a bólu nie dało się już wytrzymać. Okazało się, że w kieszeni (ponad 7mm) pojawiła się ropa. Lekarz wyczyścił tyle, ile mógł (bez znieczulenia - w takiej sytuacji zastrzyk tylko pogarsza sprawę) i przepisał antybiotyk na 5 dni. Po poprawie stanu dziąsła zalecił kiretarz otwarty, czyli chirurgiczne rozcięcie dziąsła i czyszczenie. I tak ma być z każdym kolejnym zębem?

Czuję się pokonana i zrozpaczona. Jak tak dalej pójdzie, to w ramach oczyszczania stracę zęby.
Zapisane

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
Robbxx
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-10-2010
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #66 : 08-08-2012, 21:39 »

Mayko, trzymaj się. Ok, kiretarz zęba, który był przyczyną stanu zapalnego, ale wcale nie musi to oznaczać kiretarzy następnych zębów.  Periodontolodzy bardzo chętnie polecają i zalecają kiretarze, bo to dla nich czysta kasa. Mnie też już kiedyś próbowano kierować na kiretarze, a wcale nie było to konieczne. Może spróbuj skonsultować temat kiretarzy pozostałych zębów z innym stomatologiem. Nie załamuj się, jesteś Biosłonejką już ponad trzy lata.
Zapisane
Mayko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.07.2009
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #67 : 09-08-2012, 09:40 »

Dziękuję Robbxx - czasem kilka słów wsparcia od osoby, która przeżywa to samo, nie ma ceny i jest tym - czego najbardziej potrzeba.
Zapisane

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #68 : 09-08-2012, 10:43 »

Mayko, a próbowałaś codziennego płukania octem jabłkowym?
Zapisane

Mayko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.07.2009
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #69 : 09-08-2012, 11:07 »

Tak - zrobiłam w tym celu własny ocet jabłkowy. Rozcieńczenie do płukania: 1Ł na szklankę wody. W efekcie szybko powstała nadwrażliwość zębów na zmianę temperatury i kwasy.
Zapisane

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #70 : 07-12-2016, 07:50 »

Od ponad tygodnia mam problem ze spuchniętym dziąsłem. Na początku się tym nie przejmowałam i nic z tym nie robiłam, ale od 3 dni jest gorzej. Tzn ból promieniuje, czuję go też po tej stronie zęba, gdzie znajduje się opuchnięte dziąsło (tak jakby ząb bolał tylko od strony tego dziąsła). Kupiłam sobie pastę AJONA. Smaruję elugelem i płuczę srebrem. Szukam kitu lub maści propolisowej od pszczelarza. Zamówienie będzie realizowane kilka dni, więc w międzyczasie zakupiłam maść propolisową apteczną. Niestety w domu sprawdziłam skład i okazało się, że zawiera alkohol. Wolałabym więc jej nie używać. Czy ktoś stosował maść z alkololem na dziąsła?

Dawno nikt nie pisał w tym wątku. Może macie jakieś nowe doświadczenia w kwestii problemów a dziąsłami?
Może doradzicie co mogę stosować na dziąsło w oczekiwaniu na przesyłkę z kitem lub maścią propolisową?

Ogólnie czuję się nienajlepiej. Jestem osłabiona. Przy oddychaniu czuję lekki ból szczęki po stronie zęba z chorym dziąsłem.
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #71 : 07-12-2016, 09:17 »

Na dziąsła to najlepiej płukanie octem jabłkowym lub alocitem. Nie wiem czy przyniesie ulgę, ale na pewno przyspieszy regenerację i gojenie. Szczególnie ocet.
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #72 : 07-12-2016, 09:25 »

Shadow, a gdzie najlepiej nabyć ocet jabłkowy? Bo domowego nie mam.

Mam jeszcze pytanie dotyczące maści propolisowych. Znalazłam gotowe z pasieki. Tylko są różne stężenia 5, 7 % lub nawet 40 i 50 %. Pewnie ten robiony samodzielnie będzie lepszy, ale mam mało czasu. W wolnej chwili spróbuję też zrobić go samodzielnie. Byłabym wdzięczna za informację.
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #73 : 07-12-2016, 09:41 »

Shadow, a gdzie najlepiej nabyć ocet jabłkowy? Bo domowego nie mam.

Najlepszy własny. Nie wiem czy jakikolwiek kupny zadziała odpowiednio. Ocet robi się min 2 tyg. więc domyślam się, że Cię to nie ratuje. Gdzieś jest temat o kupnym occie jabłkowym ale nie pamiętam, czy jakiś się nadawał.

Możesz spróbować płukać samym aloesem, bez rozcieńczania lub rozcieńczyć citrosep np. w 2x większej dawce do płukania.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #74 : 07-12-2016, 09:46 »

Na dziąsła to najlepiej płukanie octem jabłkowym lub alocitem.
Najlepiej płukać jamę ustną octem jabłkowym, a po chwili alocitem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Dasiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.10.2013
Wiadomości: 127

« Odpowiedz #75 : 07-12-2016, 12:47 »

Shadow, a gdzie najlepiej nabyć ocet jabłkowy? Bo domowego nie mam.

Mam jeszcze pytanie dotyczące maści propolisowych. Znalazłam gotowe z pasieki. Tylko są różne stężenia 5, 7 % lub nawet 40 i 50 %. Pewnie ten robiony samodzielnie będzie lepszy, ale mam mało czasu. W wolnej chwili spróbuję też zrobić go samodzielnie. Byłabym wdzięczna za informację.
Jak mi zabraknie swojego to kupuję na http://allegro.pl/ocet-jablkowy-0-5l-i6634395844.html
Do płukania można zastosować też zwykłą kuchenną sól. Po każdym jedzeniu, a nawet po wypiciu kawy zęby stają się jakieś takie czyste i gładkie. Spróbuj, a przekonasz się. Dobry ocet jest zbyt cenny żeby go wypluwać.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #76 : 07-12-2016, 12:55 »

Następnym razem przed udzieleniem porady wysil się nieco i sprawdź komu co doradzasz.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #77 : 07-12-2016, 13:40 »

Po każdym jedzeniu, a nawet po wypiciu kawy zęby stają się jakieś takie czyste i gładkie. Spróbuj, a przekonasz się.
Ty to pocieszny chłop jesteś Dasieku.

Sprzedawca octu na aledrogo wychwala się, że wytwarza ocet przez osiem do dwunastu miesięcy, a dwutygodniowy termin traktuje pogardliwe. Ciekawe o tyle, że ten dwutygodniowy działa doskonale, czyli ten jego musi być co najmniej Grand Prix.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #78 : 07-12-2016, 14:29 »

Cytat
Sprzedawca octu na aledrogo wychwala się, że wytwarza ocet przez osiem do dwunastu miesięcy, a dwutygodniowy termin traktuje pogardliwe. Ciekawe o tyle, że ten dwutygodniowy działa doskonale, czyli ten jego musi być co najmniej Grand Prix.

Pewnie dzięki temu octowi Dasiek dożyje 150 lat i to bez liczenia oddechów.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
scorupion
« Odpowiedz #79 : 07-12-2016, 14:37 »

No nie jest z chłopem łatwo.

Dobry ocet jest zbyt cenny żeby go wypluwać.
Można po wypłukaniu połknąć, będzie jeszcze cenniejszy ze względu na zawartość popłuczyn.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!