Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 10:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z dziąsłami  (Przeczytany 125783 razy)
Dasiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.10.2013
Wiadomości: 127

« Odpowiedz #80 : 07-12-2016, 15:55 »

Cytat
Sprzedawca octu na aledrogo wychwala się, że wytwarza ocet przez osiem do dwunastu miesięcy, a dwutygodniowy termin traktuje pogardliwe. Ciekawe o tyle, że ten dwutygodniowy działa doskonale, czyli ten jego musi być co najmniej Grand Prix.

Pewnie dzięki temu octowi Dasiek dożyje 150 lat i to bez liczenia oddechów.
Nie rozumiem o co wam chodzi. Jeśli się ktoś normalnie pyta, to co wam do tego. Szyderstwo obróci się przeciwko wam. Spadną dotacje i trzeba będzie zamknąć, bo zabraknie pieniążków na serwer i będzie lament.


Po każdym jedzeniu, a nawet po wypiciu kawy zęby stają się jakieś takie czyste i gładkie. Spróbuj, a przekonasz się.
Ty to pocieszny chłop jesteś Dasieku.

Sprzedawca octu na aledrogo wychwala się, że wytwarza ocet przez osiem do dwunastu miesięcy, a dwutygodniowy termin traktuje pogardliwe. Ciekawe o tyle, że ten dwutygodniowy działa doskonale, czyli ten jego musi być co najmniej Grand Prix.
Tak samo dobre jest dwutygodniowe winko jak i ten ocet. A link podałem przez sentyment do butelek i wystarczającej jakości jak dla mnie. Nic poza tym.
« Ostatnia zmiana: 07-12-2016, 18:08 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #81 : 07-12-2016, 16:12 »

Do płukania można zastosować też zwykłą kuchenną sól.
To jest szkodliwa porada, bowiem sól niszczy szkliwo zębów oraz nabłonek dziąseł.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #82 : 07-12-2016, 16:30 »

Popracuj nad sobą Dasieku, bo piszesz któryś raz od rzeczy. Aż nasuwa się pewność, że tak samo myślisz i robisz. Na dodatek próbujesz być wredny, nieładnie.
Zapisane
Dasiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.10.2013
Wiadomości: 127

« Odpowiedz #83 : 07-12-2016, 17:05 »

Do płukania można zastosować też zwykłą kuchenną sól.
To jest szkodliwa porada, bowiem sól niszczy szkliwo zębów oraz nabłonek dziąseł.
Mycie solą jest rzeczywiście szkodliwe dla szkliwa, ale rozpuszczona w ślinie już nie. Stosuję ją już od miesiąca i nie zauważyłem by wpływała negatywnie - wprost przeciwnie. Dla osób, które mają odsłonięte szyjki zębowe i nadwrażliwość, ocet tak jak i cytryna może spotęgować uczucie bólu. Nie chcę zanegować korzyści płynących ze stosowania octu, ale wskazać inną opcję wypróbowaną na sobie. Przecież sól stosuje się do konserwowania ogórków, kapusty i dzięki niej w kiszonkach mogą przetrwać korzystne dla naszego zdrowia mikroorganizmy. Płukanie gardła roztworem soli też jest sprawdzoną metodą przynoszącą ulgę w anginie.

Popracuj nad sobą Dasieku, bo piszesz któryś raz od rzeczy. Aż nasuwa się pewność, że tak samo myślisz i robisz. Na dodatek próbujesz być wredny, nieładnie.
Wybacz. Już nie będę odpowiadał na zaczepki.
« Ostatnia zmiana: 07-12-2016, 18:09 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Kopyto
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 18.10.2016
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #84 : 07-12-2016, 20:55 »

Stosuję ją już od miesiąca i nie zauważyłem by wpływała negatywnie - wprost przeciwnie.

Myślę, że to odrobinę za krótko, by wyciągać tak daleko idące wnioski, a w szczególności biorąc pod uwagę negatywny wpływ kwaśnego odczynu mieszaniny soli z wodą na szkliwo zębów. Niekiedy trzeba trochę poczekać, ażeby dostrzec pierwsze negatywne skutki stosowania jakiejkolwiek metody. Mam wrażenie, że to właśnie krótkowzroczność i brak świadomości ludzi (zapewne z lenistwa i związanym z nim brakiem wiedzy) prowadzi do chorób XXI. wieku (cukrzyca, otyłość, wszelkiego rodzaju niewydolności, itp.).
Zapisane

They must often change, who would be constant in happiness or wisdom.

- Konfucjusz
scorupion
« Odpowiedz #85 : 07-12-2016, 22:25 »

Z Dasiekiem cały czas jest taka gadka:
Przecież sól stosuje się do konserwowania ogórków, kapusty i dzięki niej w kiszonkach mogą przetrwać korzystne dla naszego zdrowia mikroorganizmy.

Sól stosuje się do konserwowania ryb i mięsa, musi być jej w takim wypadku ze 20% przynajmniej. Kiszenie ogórków i kapusty odbywa się poprzez fermentację mlekową. Sól w małej ilości potrzebna jest na start, ale można się bez niej obejść.

Po tym miesiącu płukania solą odrósł ci już jakiś trzeci ząb?
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #86 : 20-12-2016, 13:05 »

Problem ze spuchniętym dziąsłem na razie minął. Szczotkuję zęby 3 razy dziennie miękka szczoteczką z pastą na literę A. Jednakże zauważyłam recesję tegoż dziąsła. Do tego czuję dziwny słodko-gorzki posmak przy tym dziąśle (trochę tak jakby ropa, ale nie jestem pewna, co to dokładnie jest). Czy to normalny objaw chorego dziąsła? Może ktoś przechodził taki nieciekawy stan? Przejmować się ropą?
« Ostatnia zmiana: 21-12-2016, 11:09 wysłane przez Gloria » Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #87 : 31-01-2017, 10:27 »

Po dłuższej przerwie problem z dziąsłem niestety wrócił. Nie krwawi przy szczotkwaniu, ale dziąsło pobolewa przy myciu zębów. Znów czuje słodki smak przy tym dziąśle. Do tego bolą mnie piersi i węzły chłonne pod pachami. Czy ktoś na forum wyszedł z tego?
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #88 : 31-01-2017, 11:18 »

Próbowałaś płukać jamę ustną octem jabłkowym i zaraz potem alocitem?
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #89 : 01-02-2017, 15:06 »

Luciano, nie stosuję octu. Dziś zaczęłam ssanie oleju. Mam też aloes, tak więc płukanie alocitem również włączę, ale na przykład jutro - aby nie przesadzić. Widzę, że cały mój organizm z tym walczy. Nie mam siły i mam czerwone oczy - szczególnie rano.

Co to octu, to ze względu na cukier w składzie wolę z nim nie eksperymentować - nie wiem czy słusznie. Ogólnie unikam tego co słodkie.

Czy u kogoś problem z dziąsłami przekładał się na ogólną kondycję zdrowotną?
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #90 : 01-02-2017, 15:16 »

Cytat
nie wiem czy słusznie.
Niesłusznie. Może spróbuj jednak płukania octem i alocitem i daj znać czy pomogło, zamiast niepotrzebnie drążyć temat.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
scorupion
« Odpowiedz #91 : 01-02-2017, 16:18 »

Cytat
Czy u kogoś problem z dziąsłami przekładał się na ogólną kondycję zdrowotną?

Nie chcę cię martwić, ale przeważnie bywa na odwrót.
A skoro jesteś z Warszawy to pofatyguj się do Poziomka, może coś doradzi.
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #92 : 04-02-2017, 11:14 »

Periodontolog na kontoli nie widział wczoraj nieprawidłowości w dziąsłach. Już nie krwawią. W jednym miejscu tylko pobolewa przy mocniejszym szczotkowaniu. Dolegliwości przeszły. Natomiast mam iść do chirurga, aby skonsultować się w kwestii dużego zaniku kości po wyrwanej 6 i ewentualnego implantu (nie mam do przekonania do implantu, ale duży zanik kości mnie zmartwił, w końcu od wyrwania zęba minęło dopiero pół roku). Na tomografii zębów jakiś czas temu wyszło, że wszędzie w szczęce i żuchwie mam mniej kości (w miejscu osadzonych zębów). Ale to już inny wątek na tym forum smile

Dziś spróbuję płukania alocitem. Ssanie oleju będę kontynuować codziennie na czczo - lepiej się po tym czuję. Dzięki za rady.
Scorupio, przecież Ty mnie nigdy nie martwisz. smile 
Do Poziomka chętnie się wybiorę za jakiś czas. Obecnie pracuję nad prawidłowym zwarciem zębów. Po deprogramacji szczęki metodą Koisa miałam robione odciski i wyjdzie co jest nie tak. To też dłuższy temat. Nie chcę zanudzać.
Zapisane
Angelikaa84
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.10.2022
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #93 : 19-05-2021, 11:39 »

Cytat
Jednakże zauważyłam recesję tegoż dziąsła. Do tego czuję dziwny słodko-gorzki posmak przy tym dziąśle (trochę tak jakby ropa, ale nie jestem pewna, co to dokładnie jest).

Jerry,
mam od jakiegoś czasu to samo. Co u Ciebie w kwestii problemów z dziąsłami/zębami? Jest jakaś poprawa? Jeśli tak, co stosowałaś/stosujesz?

Co sądzicie o szczoteczkach sonicznych w przypadku chorób przyzębia? Mi mój stomatolog o dziwo odradzał, ale już sama nie wiem...?
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!