Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak działa mikstura oczyszczająca  (Przeczytany 151425 razy)
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #40 : 24-08-2012, 17:55 »

Może to jest pomysł, ale ja nie wspomniałam wcześniej, że MO (aloes+oliwa z oliwek) przerwałam ok parę tygodni temu (niepokój, bóle żołądka), więc zamierzałam teraz wdrożyć na nowo jednak waham się, bo może się wtedy zamazać obraz. Odstawię, Klaro na trochę KB, na razie bez żadnych eliminacji pokarmu i poczekam jeszcze z MO. 
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #41 : 24-08-2012, 20:57 »

Wera, może w Twojej sytuacji dobre byłoby picie 50 ml alocitu, jak przy alergii.
Cytat
Dokładanie objawów oczyszczania do objawów uczulenia nie jest dobrym pomysłem. Z tego względu mikstury oczyszczającej w początkowej fazie leczenia alergii dzięki działaniom prozdrowotnym nie należy wdrażać. Natomiast dobre efekty uzyskuje się pijąc codziennie na czczo, bez względu na wiek, 50 ml alocitu z soku z aloesu.
Po całkowitym ustąpieniu objawów alergii należy podjąć próby wdrożenia mikstury oczyszczającej, rozpoczynając od minimalnej dawki. Alergicy najczęściej są uczuleni na owoce cytrusowe, toteż powinni rozpocząć nietypowo, a mianowicie od mikstury oczyszczającej z octem jabłkowym.
http://www.bioslone.pl/dietamonotematyczna
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #42 : 25-08-2012, 14:55 »

Dziękuję, to chyba dobre rozwiązanie-odstawić na trochę KB, aby nie "pogłębiać" nadżerek i stosować aloes aby leczyć te istniejące. 
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #43 : 26-08-2012, 15:44 »

Kalino, proszę o więcej informacji na temat stosowania samego alocitu zamiast MO. Czy należy wprowadzać je od jakiejś minimalenej dawki? Przeglądałam też niemal wszystkie wątki na forum i w radiubioslone na temat alergii pokarmowej, jednak nie trafiłam na przypadek bólu w jelitach. Przeważnie objawem jest wysypka, pokrzywka a ja niczego takiego nie mam. Zatem może jednak w moim przypadku stosowanie samego alocitu nie jest zasadne. Tym bardziej, tak jak pisałam wcześniej, nie wiem czy to alergia, która była od lat czy odkryte nadżerki. Zgodzę się, aby przez jakiś czas nie pić  KB, ale co do MO to nie mam pewności Smutny
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #44 : 26-08-2012, 17:21 »

Wero, jakoś tak się składa ostatnio, że jak dziewczyny mają bóle jelit/brzucha czy inne, zaostrzone objawy jelitowe to wkrótce okazuje się, że  to były początki ciąży. smile
« Ostatnia zmiana: 27-08-2012, 06:56 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #45 : 26-08-2012, 19:14 »

Mnie również pobolewają ostatnimi czasy jelita msn-wink Konkretniej: kłują przy dotykaniu, zwłaszcza z lewej strony na dole.
Zapisane
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #46 : 26-08-2012, 22:27 »

Wero! Właśnie ja miałam takie bóle brzucha - jelit.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=8312.40
Po prostu "powalające".  U mnie, to były z pewnością, odsłonięte nadżerki. Piszę "były", bo taką mam nadzieję, że już sobie poszły. Męczyło mnie bardzo długo, może wróci jesienią, a może nie.
U Ciebie, to może byłoby lepiej to, co mówi Klara smile.
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #47 : 27-08-2012, 10:25 »

Nie ma takiej opcji - mam na myśli sugestie Klary smile Teoretycznie jest to możliwe, ale w praktyce nie chcę nawet o tym myśleć. Uważam, że mój organizm nie jest na tyle silny. Wracając do jelit, to bóle nie nasiliły się ostatnio szczególnie, ale po prostu teraz mam czas aby się tym zająć. Powiem tak: od jakiegoś czasu te bóle są bardziej "przejrzyste", dosłownie tak jakby albo nadżerka się powiększyła albo odkryła ta kiedyś istniejąca. Pamiętam, że podczas DP, bardzo trudno było mi zidentyfikować te bóle, które męczyły mnie od lat. Chociaż na pewno były mniejsze. Z góry przepraszam, ale nie potrafię tak wnikliwie obserwować mojego organizmu ani tego zapamiętywać. Może po prostu mnie męczy mgła umysłowa, która utrudnia zrozumienie. Melindo - jak bys opisała wrażenie odsłoniętych nadżerek? Czy również odstawiłaś KB i stosowałaś sam alocit z aloesu?
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #48 : 27-08-2012, 16:38 »

Kalino, proszę o więcej informacji na temat stosowania samego alocitu zamiast MO.
Wera nie mam własnego doświadczenia. Przy alergii pokarmowej zalecane jest picie alocitu zamiast MO, by nie odsłaniać kolejnych nadżerek, a leczyć już odkryte.
Ja nie sugerowałam Ci, że masz alergię. Picie alocitu może być przejściowym rozwiązaniem, jeśli podejrzewasz, że  ból wynika z odsłonięcia nadżerki.
Zapisane
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #49 : 27-08-2012, 19:24 »

"Wrażenie odsłoniętych nadżerek".
U mnie to było tak dokładnie jak pisze Mistrz "powalające bóle".
Ponieważ takich bóli, tak intensywnych, nie miałam nigdy przedtem, więc sklasyfikowałam je jako ból jelit. Są gwałtowne i ...krótkie. Dłuższe nie byłyby do wytrzymania.
Nie stosowałam na te bóle alocitu, bo nie wiedziałam o tym, że można tak stosować.
Piszę o tym bólu w moim wątku odpowiedź 49; nie będę się już powtarzać.
Myślę, że picie MO zrobiło swoje przez te lata, jak również wzrosła moja świadomość, co do działania własnego organizmu.
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #50 : 28-08-2012, 10:12 »

Dzięki, dziewczyny za odpowiedzi, to naprawdę ważne jak się tak kogoś posłucha (poczyta) w konkretnym problemie. Ostatnio mam możliwość korzystania z radiobioslone i to naprawdę wiele daje. Zdecydowałam się na alocit, ale nie wiem czy panuje tu zasada tak jak przy MO-od 1/4 dawki. Parę dni nie piję KB i faktycznie bóle są znikome smile
Zapisane
Lena
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #51 : 30-08-2012, 17:14 »

Ja też się zastanawiam nad tymi 50ml alocitu - mikstura w ilości 30ml to maksimum, bo w większej ilości jest już trawiona, a u niektórych nawet i w tej ilości, więc trzeba sobie dobrać indywidualnie, a jak jest z tym alocitem?
Dziś drugi dzień wypiłam na czczo 50ml alocitu, bo na razie nie chcę wracać do MO, chciałam zobaczyć jak będzie na alocicie, ale z jednej strony ciekawi mnie sprawa trawienia takiej ilości a z drugiej obawiam się nasilonych reakcji oczyszczania przy takiej ilości.
« Ostatnia zmiana: 30-08-2012, 17:21 wysłane przez Lena » Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #52 : 31-08-2012, 09:45 »

obawiam się nasilonych reakcji oczyszczania przy takiej ilości.
Dlaczego obawiasz się reakcji oczyszczania?
Cytat
3.Alocit jest wodnym roztworem jednego z dwóch preparatów znanych z niezwykłych właściwości gojących – soku z aloesu albo ekstraktu z grejpfruta, spełnia więc rolę środka gojącego nadżerki istniejące w błonie śluzowej przewodu pokarmowego, a także zapobiega powstawaniu nowych.
Zapisane
Lena
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #53 : 31-08-2012, 10:54 »

Cytat
Cytat od: Lena  Wczoraj o 18:14
obawiam się nasilonych reakcji oczyszczania przy takiej ilości.
Dlaczego obawiasz się reakcji oczyszczania?

Bo po każdej próbie wprowadzenia MO, nawet w dawce 1/4 objawy znacznie się nasilają - zwłaszcza ze strony układu nerwowego, a 50ml to duża ilość środka gojącego, który lecząc układ pokarmowy uruchamia oczyszczanie.
Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #54 : 31-08-2012, 11:29 »

A 30ml nie wystarczy?
Zapisane

Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #55 : 31-08-2012, 14:03 »

No, coś w tym jest Lenko. Ja jestem bardzo pobudzona - jabym miała ADHD. Do tego nasilone poty i niepokój i charakterystyczny ból w karku. Wróciłam do Slow-magu.
Czy ty również tymczasowo odstawiłaś KB? U mnie mija tydzień. Bóle nadal występują, ale tak jak wspomniałam nie tak silnie (o ile można w ogóle narzekać, bo były one do wytrzymania nawet na początku). Od zawsze zauważałam u siebie rozdrażnienie kiedy występują bóle.
« Ostatnia zmiana: 31-08-2012, 14:07 wysłane przez Wera » Zapisane
Lena
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #56 : 31-08-2012, 19:00 »

Ja KB piję cały czas, bo nie zauważyłam, żeby mi szkodziły i dobrze się po nich czuję, a w momentach zwiększonego apetytu są dla mnie niezastąpione, ale wydaje mi się, że odsłaniają również u mnie nowe nadżerki.
Po 2 dniach 50ml alocitu na czczo znowu mocniej odczułam żołądek, takie ściskanie w żołądku i wrażenie pustki, jest to do wytrzymania i z tym nie mam problemu, problem jest z objawami ze strony układu nerwowego, które od razu się nasiliły - rozdrażnienie a nawet złość albo otępienie i ospałość, negatywne myślenie oraz objawy neurologiczne - zawroty głowy, zaburzenia równowagi, opóźniona reakcja na bodziec.
Nasiliły się z powrotem zawroty głowy bezpośrednio po posiłku i wrażliwość na pokarmy.
Fakt - od kilku dni zakraplam też nos 1 raz dziennie. Znowu spływa więcej ropy do gardła i leci trochę krew z lewej dziurki.
« Ostatnia zmiana: 31-08-2012, 19:04 wysłane przez Lena » Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #57 : 01-09-2012, 11:50 »

No, to w takim razie chyba KB jednak Ci "szkodzi", skoro odkrywa jeszcze więcej nadżerek. Ja jestem zmuszona odstawić ten alocit, bo czuję się fatalnie, a od poniedziałku zaczynam nową pracę i nie mogę sobie pozwolić na takie rewolucje z układem nerwowym. Do tego pokarmowy też daje ostro w kość. Spróbuję za około tydzień, jak się wszystko uspokoi wrócić do MO (bez cytryny), gdyż aż takich reakcji nie wywołuje.
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #58 : 04-09-2012, 09:36 »

Poszłam za radą Klary i stosuję 30ml alocitu a do tego 1x KB dziennie. Zobaczymy jak w tym przypadku zareaguje organizm.
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #59 : 04-09-2012, 09:48 »

Wera, dlaczego nie możesz pić MO? Jakie dokuczają Ci objawy? Jak z dietą?
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!