Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 12:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mleko modyfikowane dla dzieci  (Przeczytany 32603 razy)
Jagutka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 01.07.2012, KB: 01.12.2012
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #20 : 24-01-2013, 22:31 »

Dzięki Whena za odpowiedź. Choć przyznam szczerze, że liczyłam na trochę inną. msn-wink Czasami mleko matki z różnych względów odpada, a dzieciątko jeść coś musi. Rozcieńczone mleko krowie z dodatkiem żółtka i śmietany wydawało mi się fajnym zamiennikiem, do tego na pewno zdrowszym od mleka sklepowego. Ale OK, mam już odpowiedź, więc tematu nie drążę.

Cytat
Jeśli dziecko ma ponad rok, to możesz mu skomponować wartościową "dietę" bez żadnych modyfikowanych dodatków.

Masz może jakieś propozycje? Byłabym Ci bardzo wdzięczna. Może chociaż jakieś wskazówki. Chciałabym dla mojego kochanego dzieciątka jak najlepiej, ale z racji tego, że to moje pierwsze dziecko, nie mam żadnej praktyki w tym temacie. Nie ukrywam, że chciałabym odżywiać go po Biosłonejsku. msn-wink
« Ostatnia zmiana: 25-01-2013, 20:40 wysłane przez Agata » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #21 : 24-01-2013, 23:04 »

Wiem, że pytanie było do kogo innego, bo nie mnie cytujesz, ale poczytaj sobie przepisy Kwiatuszka z tego wątku: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=23841.0
Dokładnie tu masz przepis na mleko migdałowe, które sama możesz zrobić i które według Kwiatuszka jest zdecydowanie lepsze niż modyfikowane lub krowie.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=23841.msg167445#msg167445
Zapisane
Jagutka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 01.07.2012, KB: 01.12.2012
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #22 : 25-01-2013, 12:19 »

Dzięki Whena za linki. smile
Pytanie kierowałam do Ciebie, chociaż masz rację, nie Ciebie cytowałam, moje niedopatrzenie, przyznaję się bez bicia. Raz jeszcze dziekuję Ci za odpowiedź. smile
« Ostatnia zmiana: 25-01-2013, 20:41 wysłane przez Agata » Zapisane
Kwiatuszek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #23 : 25-01-2013, 15:04 »

Jagutko, Twój skarb jest w wieku, w którym w zasadzie spokojnie może jeść różnego typu zupki, kremy warzywne, sosy z kaszami, wywary mięsne lub warzywne. Jest naprawdę wiele dań, które może zjeść maluch nie mający ząbków. Do zupek można dodawać żółtka jaj. Do jaglanych bądź migdałowych budyni również. W kwestii mleka, dziecko w wieku 11 miesięcy nie potrzebuje mleka modyfikowanego, zamiast niego można zrobić  budyń z kaszy jaglanej np. z malinami lub mielonymi migdałami,  mleko migdałowe (jako bazę) i ugotować na nim ryż brązowy okrągłoziarnisty lub kaszę jaglaną. Jeżeli nie ma reakcji uczuleniowych można mleko takie wzbogacić sezamem lub zrobić pastę sezamową. Jednak skoro maluch przyzwyczajony jest do smaku olei, to zamiast gotować mleko migdałowe można sprażyć ryż na oliwie z oliwek, zalać wodą dusić, do czasu wytrącenia się mleczka ryżowego i otwarcia ryżu, w trakcie gotowania można dodać skrojone jabłka, obrane migdały itp. Na koniec zblendować. Dobrze jest pamiętać, że taki skarb chętnie zje zbożowe śniadanie (proso, ryż, gryka) ale równie chętnie zje zupkę, sos warzywny z kaszą gryczaną, itp.
Zapisane

Gdy brakuje łatwych rozwiązań, przychodzą rozwiązania właściwe.
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!