Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 04:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Łojotok - Seborrhea  (Przeczytany 7816 razy)
moni
« : 08-04-2011, 03:06 »

Czy ktoś może się podzielić wiedzą na temat łojotokowego zapalenia skóry?

Po latach winienia klimatu lub stresu (od 8 lat mieszkam w klimacie tropikalnym i od samego pocztku moja cera zareagowała zaczerwienieniem, pryszczami i w efekcie, nawet w dobrych momentach bez wyprysków, ma pewne suche w dotyku miejsca), dochodzę do wniosku że dodatkowo połączone jest to z zaburzeniami przewodu pokarmowego - niezależnie czy podejżewać by tu gluten, nadkwasotę czy też drożdżycę.

Przez kilka miesięcy odstawiłam gluten, ale gdy ponownie go wprowadzilam (bo bardzo schudłam a już jestem z natury bardzo szczupła) to dostałam wysypki wokół ust. Odstawiłam go ponownie i będę czekać na efekty.

Ale może ktoś zna jakieś domowe sposoby na przywrócenie normalnej pracy gruczołów łojowych?!

Pozdrawiam.
Monika


Proszę się nie wygłupiać z tym pozdrawianiem. Zamiast tego lepiej się skupić na poprawnym pisaniu, bo robi Pani mnóstwo błędów, aż wstyd. // Mistrz
« Ostatnia zmiana: 08-04-2011, 17:31 wysłane przez Solan » Zapisane
Katarzyna i Jerzy
« Odpowiedz #1 : 27-06-2013, 19:58 »

Jeśli chodzi o skórę, najważniejsza jest równowaga, tym razem organizm stymuluje wydzielanie zbyt dużej ilości sebum. Tłuszcz łapie kurz, brud, zatrzymuje pot, martwe komórki. Gruczoły łojowe łatwo się zatykają, tworzą pożywkę dla wszelkich bakterii, i drobnoustrojów. Przesuszanie drażni skórę, która wytwarza jeszcze więcej łoju.
Tłusta cera to problemy z gospodarką lipidową, odciąż wątrobę i woreczek żółciowy. Nie jedz tłustych serów żółtych i kurczaka, czekolady i pikantnych potraw.

« Ostatnia zmiana: 27-06-2013, 20:29 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!