Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 16:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Alocit ile może być w lodówce?  (Przeczytany 7771 razy)
punita@interia.pl
« : 10-04-2011, 21:11 »

Mam takie pytanie: zrobiłem alocit i już w drugiej butelce pojawiła się dziwna pleśń czy coś. Czy tak powinno być?
Aloes, który mam w butelce oryginalnej, jest czysty, po zmieszaniu z wodą po kilku dniach pojawia się "coś" w butelce i rozrasta się. Miał ktoś podobny przypadek?
« Ostatnia zmiana: 11-04-2011, 10:37 wysłane przez Solan » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #1 : 10-04-2011, 21:29 »

Może butelka nie do końca czysta, może woda nieprzegotowana, nieschłodzona?
« Ostatnia zmiana: 10-04-2011, 22:16 wysłane przez Solan » Zapisane
punita@interia.pl
« Odpowiedz #2 : 10-04-2011, 21:54 »

Nie wiem, wodę daję przegotowaną, zimną. Być może coś z butelką, lecz aloes nie powinien chyba pleśnieć?
« Ostatnia zmiana: 10-04-2011, 22:16 wysłane przez Solan » Zapisane
punita@interia.pl
« Odpowiedz #3 : 11-04-2011, 14:43 »

Chyba nikt nie miał takiego przypadku.
Zapisane
Kaprys
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #4 : 11-04-2011, 19:22 »

Punito, kiedyś miałam coś podobnego z kroplami. Pływały w nich drobniutkie fusy i wyczułam, że zmienił się zapach. Myślę, że przyczyna była taka, że brałam je ze sobą na wyjazdy, a więc nie zawsze były przechowywane w odpowiednich warunkach (czasem latały samolotem). W książce jest zalecane, żeby krople wylać i zrobić nowe, jeżeli zaczynają pływać w nich fusy albo zmienia się kolor lub zapach. To samo dotyczy alocitu, czyli należałoby go wylać i zrobić świeży. Niemniej jednak Twój alocit chyba musiał dość długo stać w lodówce. Ja robię alocit w tej samej butelce, w której kupuję sok z aloesu. Nigdy nie robię więcej niż 1/2 l (dla 3 osób, więc nie stoi długo w lodówce). Używam tylko tego soku, który jest zalecany w książce. Zawsze przed przygotowaniem nowej porcji dokładnie myję butelkę plastikową szczotką i po umyciu przelewam butelkę gotującą wodą z czajnika. Do wystudzonej butelki wlewam nową porcję alocitu. Jak dotąd, a to już trzeci rok stosowania mikstury, nic się z tak przygotowywanym alocitem nie dzieje.
Zapisane
punita@interia.pl
« Odpowiedz #5 : 11-04-2011, 20:31 »

Ja też kupiłem polecany z książki, nie wiem dlaczego skisł po kilku dniach. Piją go trzy osoby więc nie ma opcji aby był kilka miesięcy w lodówce,  teraz rozrobiłem w oryginalnej butelce a tamtą wyparzyłem i potraktowałem citro-kapkami zobaczymy. Właśnie pojawiały si fusy  i było ich coraz więcej, a później  dość dużo i zapach skiśnięty.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!