Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 11:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak wzmocnić włosy  (Przeczytany 133665 razy)
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #40 : 06-04-2010, 11:23 »

Polecam szampon ziołowy z mydlnicy lekarskiej firmy FITOMED. Szampon przeznaczony do skóry wrażliwej na mydła i detergenty. Wzmacnia cebulki włosowe, niweluje swędzenie i łuszczenie skóry. Znakomicie się pieni.
Ale parabeny zawiera? //Grażyna

Osobiście odradzam długie stosowanie tego szamponu. Dokładny skład dostępny jest na tej stronie.

http://www.fitomed.pl/Szampon_zio%C5%82owy_do_w%C5%82os%C3%B3w_t%C5%82ustych_Mydlnica_lekarska/cms_t/?idt=3&idk=1

  Należy unikać we wszelkich kosmetykach składników Propylene Glycol oraz Sodium Lauryl Sulfate , a także innych wchodzących w skład tego szamponu.

http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm

  To, że znakomicie się pieni - jest wyraźnym przekazem, że coś z nim nie tak smile. Nadmierne pienienie się kosmetyków (a zwłaszcza szamponów), jest niewskazane.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #41 : 06-04-2010, 13:42 »

  To, że znakomicie się pieni - jest wyraźnym przekazem, że coś z nim nie tak smile. Nadmierne pienienie się kosmetyków (a zwłaszcza szamponów), jest niewskazane.

Jednak w tym przypadku, to obfite pienienie, to zasługa mydlnicy. Jak myślicie?
Zapisane

Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #42 : 06-04-2010, 14:18 »

Obfita piana bierze się z mydlnicy. Kiedyś kobiety na wsiach prały ubrania stosując  wywar z mydlnicy.
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #43 : 06-04-2010, 17:37 »

Obfita piana bierze się z mydlnicy. Kiedyś kobiety na wsiach prały ubrania stosując  wywar z mydlnicy.
   Tak. Mydlnica to dobra rzecz: http://zielnik.herbs2000.com/ziola/mydlnica_lek.htm . Z właściwości zewnętrznych tego zioła znana jest głównie pomoc w takich schorzeniach jak: łuszczyca, egzema, trądzik oraz czyraki (czy też pranie ubrań). Być może wspaniale się to sprawdza przy łupieżu i krótkich włosach. Przy długich włosach twardo i zdecydowanie zalecam jak najmniejszą ilość piany. Każda piana wysusza i tzw. martwy włos tego bardzo nie lubi. Do tego jeżeli dochodzą co najmniej dwa składniki rakotwórcze - szamponowi mówię proste: Nie.
Zapisane
Cytrynka_5
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.12.2009
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #44 : 06-04-2010, 21:17 »

Lilijko, jakiego szamponu używasz?
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #45 : 08-04-2010, 14:23 »

Skoro mowa o mydlnicy, to wspomnę o orzechach piorących, które to również mają w swoim składzie mnóstwo saponiny i do dziś kobiety w Indiach myją nimi głowę smile.

"Ten wyciąg może być tez używany do mycia włosów. Przez szampon z orzechów piorących jest możliwe się łupieżu na zawsze pozbyć (też Psoriasis) i daje włosom jedwabny połysk i witalność. Po umyciu dają się włosy łatwo uczesać i nie tłuszczą tak szybko" (http://www.natura24.pl/go/_info/?user_id=218&lang=pl)


Ja tymczasem używam wzmacniający Joanny, bo włosy wypadają bardzo. Delikatna poprawa jest. Ktoś już go zachwalał w tym wątku. Kosztuje niecałe 6 zł.
   
« Ostatnia zmiana: 11-05-2013, 16:23 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #46 : 08-04-2010, 17:59 »

   O kosmetologii (czego używam konkretnie, co polecam i na co zwracać uwagę kupując dany kosmetyk) piszę dłuższy wątek - jak tylko skończę na pewno Was, drogie Koleżanki, poinformuję.
Zapisane
olisha
« Odpowiedz #47 : 09-04-2010, 12:27 »

Lilijko, czekamy smile .

Ja tymczasem używam wzmacniający Joanny, bo włosy wypadają bardzo. Delikatna poprawa jest. Ktoś już go zachwalał w tym wątku. Kosztuje niecałe 6zł.

Pokusiłam się na szampon z Joanny niedawno. Z biosiarką i bursztynem. No cóż... Zadowolona nie byłam, dobrze, że już się skończył. Włosy były oklapłe, szalenie się elektryzowały.
Weszłam teraz na stronę "Joanny" i widzę tu jakieś czekoladowe, ananasowe i inne cuda. Gdzie się kupuje takie? I czy warto?
Zapisane
calis
« Odpowiedz #48 : 12-04-2010, 21:34 »

Ja długo szukałam jakiegoś ekologicznego szamponu i jedyny z jakiego jestem zadowolona to z serii kosmetyków Pat&Rub. Są trzy rodzaje. Nie zawierają składników z ropy naftowej, silikonów, pegów. W ogóle wszystkie ich kosmetyki mi się podobają, tylko nie są tanie. Szampony kosztują 49 zł.
Zapisane
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #49 : 15-04-2010, 08:50 »

Czy w przypadku dodawania citroseptu do szamponu można kilka kropli wlać bezpośrednio do szamponu "na rękę" i zużyć od razu ?
Zapisane
olisha
« Odpowiedz #50 : 16-04-2010, 12:16 »

Z tego, co wiem, to właśnie tak należy to zrobić. Ja tak robię smile . Daję 5-7 kropli.
Zapisane
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #51 : 16-04-2010, 15:01 »

W książce jest napisane żeby odlać trochę szamponu do innego pojemniczka i dodać wody.
Zapisane
olisha
« Odpowiedz #52 : 16-04-2010, 15:50 »

No racja. Ja dodaję trochę wody, ale mieszam wszystko w "łódeczce" utworzonej z dłoni.
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #53 : 13-03-2013, 09:39 »

Czy piwo może spełnić rolę odżywki dla włosów i nadać im blask?
Znalazłam link, na którym pewna pani, która ma bardzo długie włosy stosuje właśnie piwo:
http://bigpicture.ru/?p=379478
Ja nie lubię piwa i jego zapachu, więc ten pomysł jakoś mi nie odpowiada, ciekawe tylko czy piwo posiada jakieś składniki pozytywne dla włosów.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Bronco
Stały bywalec
***


Offline Offline

Wiadomości: 173

« Odpowiedz #54 : 13-03-2013, 10:41 »

Czy piwo może spełnić rolę odżywki dla włosów i nadać im blask?
Znalazłam link, na którym pewna pani, która ma bardzo długie włosy stosuje właśnie piwo:
http://bigpicture.ru/?p=379478
Ja nie lubię piwa i jego zapachu, więc ten pomysł jakoś mi nie odpowiada, ciekawe tylko czy piwo posiada jakieś składniki pozytywne dla włosów.
Może klamerkę na nos.
Zapisane
Grześka
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.1.13
Skąd: PRA
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #55 : 23-03-2013, 19:00 »

I w dodatku musi to być dobre piwko żeby był chmiel a nie ekstrakt albo jeszcze coś dziwniejszego. Włosy zamiast wzmacniać się zaczną wypadać. A może jakby tak nieco tego piwka zamiast wylewać na głowę wlać do brzuszka lepiej by podziałało:-) Wiem, wiem zalecane jest tylko stosowanie zewnętrzne. Taka mała dygresja.
« Ostatnia zmiana: 23-03-2013, 21:17 wysłane przez Whena » Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #56 : 09-05-2013, 18:38 »

Zaciekawił mnie przepis na wodę octowo-pokrzywową, można wykorzystać nasz ocet jabłkowy.
http://luskiewnik.pl/urtica/preparaty.htm
Cytat
Woda octowo-pokrzywowa – Aqua aceto-urticae:
Świeże ziele pokrzywy posiekać i zalać octem spożywczym lub winnym w proporcji 1:3 (1 część ziela na 3 części octu). Odstawić na 7 dni, przefiltrować. Ze świeżego lub suchego ziela pokrzywy przygotować odwar (2 łyżki rozdrobnionego surowca na 2 szklanki wody, gotować 5 minut). Odwar pokrzywowy wymieszać z octem pokrzywowym w proporcji 1:1 (np. 100 ml na 100 ml). Wcierać w umyte włosy. Po 1 godzinie spłukać wodą czystą. Można również umyte włosy płukać w wodzie octowo-pokrzywowej: 100 ml na 1 l wody. Wskazania: łupież, wypadanie włosów, łamliwość włosów, brak puszystości i połysku włosów. Woda octowo pokrzywowa jest również dobrym środkiem do przemywania skóry trądzikowej, łojotokowej, z wągrami, rozszerzonymi porami, zwiotczałej i zatrutej kosmetykami syntetycznymi.
« Ostatnia zmiana: 09-05-2013, 21:11 wysłane przez Whena » Zapisane
Anya
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.03.2013, DP I 01.06.2013
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 203

« Odpowiedz #57 : 11-05-2013, 14:16 »

Z tego co czytałam już sama dieta białkowa np. Dukana powoduje znaczną poprawę kondycji włosów i skóry. Może DP też działa podobnie. Ci co stosują dłużej powinni wiedzieć.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #58 : 11-05-2013, 16:38 »

http://dieta-dukana.net.pl/zasady/
Cytat
Dieta Dukana jest kuracją opierającą się na kilku ważnych zasadach. Jej głównym założeniem jest przede wszystkim ograniczenie z dotychczasowego jadłospisu węglowodanów oraz tłuszczy, po to, by zastąpić je o wiele zdrowszymi proteinami. Kuracja białkowa jest dietą niewątpliwie dość rygorystyczną, ale to dzięki temu, szybko można zrzucić zbędne kilogramy. Bardzo często jest ona również nazywana dietą dla wytrwałych, przejście przez jej poszczególne fazy wcale nie jest bowiem takie łatwe, jak może nam się pozornie wydawać. Nie jest to jednak kuracja zabraniająca nam naszych ulubionych dań i potraw, z tego więc względu spotkała się zapewne z tak dużym zainteresowaniem osób chcących spalić zbędną tkankę tłuszczową.

Czy rozsądne będzie przejście na dietę odchudzającą po to, żeby poprawić sobie wygląd włosów ze sporą możliwością utraty zdrowia?

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/negatywne-skutki-diety-bialkowej,8434.html
Poniżej, dla ułatwienia napiszę Ci skutki stosowania diety Dukana, wymienione w filmie:
  • w przypadku kobiet zatrzymanie okresu
  • nieświeży oddech
  • wzdęty brzuch
  • zaparcia wskutek braku błonnika
  • niewydolność nerek i wątroby
  • odwapnienie kości i zakwaszenie organizmu
  • awitaminoza
  • utrata jędrności skóry
  • suchość w ustach
  • nieprzyjemny zapach ciała
  • nerwowość
  • senność
  • podwyższone ryzyko zachorowań na choroby krążenia, miażdżycę, choroby serca, wskutek braku witamin z grupy B
  • pogorszenie stanu skóry
Źródło: http://www.odchudzaniezpasja.pl/383/dieta-dukana-wady

Ponadto szukając jakichkolwiek opinii w internecie o tej diecie widuję niejednokrotnie jakieś problemy ludzi.

« Ostatnia zmiana: 11-05-2013, 16:40 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

Anya
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.03.2013, DP I 01.06.2013
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 203

« Odpowiedz #59 : 11-05-2013, 19:22 »

Nie będzie rozsądne, dlatego lepiej zapewne stosować DP, a jak to dziala na włosy może wypowie się ktoś stosujący dłuższy czas. To, że po "dukanie" poprawiają się włosy i skóra czytałam w jego książce - z powyższego wnosze, że kłamał. smile Ze względu na preferencje smakowe nie sprawdzałam.
A jak ZZO działa na włosy i skórę?

Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!