Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 13:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sport - mity  (Przeczytany 235895 razy)
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.359

« Odpowiedz #140 : 07-03-2012, 16:37 »

Niestety zmarł Włodzimierz Smolarek, jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy. Miał 54 lata.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #141 : 08-03-2012, 20:44 »

Justyna Kowalczyk opowiada o swoich bólach:

http://justynakowalczyk.natemat.pl/4405,o-wczorajszym-upadku-i-o-bolu-w-sporcie
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #142 : 08-03-2012, 22:10 »

Szkoda tej dziewczyny. Najlepsze jednak są peany pisane przez lemingi pod jej tekstem.
Cytat
Katarzyna Siwiec · Manager w firmie Ipolisa.plNo cóż, tylko jeden komentarz nasuwa mi się po przeczytaniu tego tekstu.
Jest Pani 100% Kobietą!!!
Cytat
Szymon Grabecki · Do trzech razy sztuka, mówi się.
Doścignęła Pani już tę sławę, którą ściga każdy z żywych
Cytat
Daniel Kunecki · Uniwersytet Warszawski
Pięknie, ciekawie i mądrze Pani pisze. Poproszę częściej.
Cytat
Kamila Albert · Uniwersytet Wrocławski
Bardzo lubię czytać Pani teksty. Pozwalają jeszcze bardziej nam, kibicom zrozumieć Pani mentalność.
Cytat
Ewa Pfeifer · Najbardziej aktywny komentator · Uniwersytet Warszawski
Niestety sport wyczynowy nie jest najzdrowszy, ale jaki piękny!
Cytat
Karolina Gatys
Nawet najlepszym biegaczom zdarzają się upadki. Przecież sportowiec to nie maszyna. To człowiek.

Choć zdarzają się i normalne teksty.
Cytat
Marian Makałowski · Technikum Budowlane w Szczecinie
Justynko. Nie przewracaj się tyle razy. W końcu się nie podniesiesz.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.359

« Odpowiedz #143 : 15-03-2012, 22:17 »

Cytat
Smolarek senior miał tylko 54 lata, nie chorował, zdaniem znajomych był okazem zdrowia.
Na nic się nie uskarżał, nic mu dolegało.
http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Wlodzimierz-Smolarek-zmarl-na-serce,wid,14334472,wiadomosc.html
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.359

« Odpowiedz #144 : 06-04-2012, 07:05 »

Cytat
Przyjaciele, ludzie związani z siatkówką i kibice organizują pomoc dla Katarzyny Możdżeń, polskiej siatkarki, która musiała przerwać karierę z powodu wykrycia u niej choroby nowotworowej, tzw. "ziarnicy złośliwej". 22-letniej zawodniczce, byłej juniorskiej reprezentantce Polski
http://sport.wp.pl/kat,33560,title,Pomozmy-Kasi-Mozdzen,wid,14392286,wiadomosc.html
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.359

« Odpowiedz #145 : 14-04-2012, 21:04 »

Dobre, "tym razem padło na ..."
Cytat
Fatalne przypadki podczas spotkań piłkarskich zdarzają się co raz częściej. Tym razem padło na zawodnika drugoligowego włoskiego Livorno, Piermario Morosiniego, który zasłabł podczas sobotniego spotkania przeciwko Pescarze. Niestety, po przewiezieniu do szpitala zawodnik zmarł.
http://sport.wp.pl/kat,2193,title,Tragedia-we-Wloszech-Pilkarz-nie-zyje,wid,14411131,wiadomosc.html
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.359

« Odpowiedz #146 : 19-04-2012, 19:26 »


Cytat
W środę wieczorem po spotkaniu B-klasowych rezerw ŁKS-u Georyt Łagów z Esterem Wojciechowice doszło do tragedii. Piłkarz ekipy z Łagowa, Damian Murzec, zasłabł kilka minut po zakończeniu meczu i zmarł.
http://sport.wp.pl/kat,1726,title,Pilkarz-LKS-u-Lagow-zmarl-po-meczu-rezerw,wid,14423725,wiadomosc.html

Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.359

« Odpowiedz #147 : 22-04-2012, 06:50 »

Cytat
Bułgarski Związek Piłki Nożnej zorganizował w czwartek akcję na rzecz moralnego poparcia dla Stiliana Petrowa - 32-letniego kapitana reprezentacji narodowej i do niedawna zespołu angielskiej Premier League Aston Villi, który choruje na białaczkę.
http://sport.wp.pl/kat,1744,title,Bulgarscy-kibice-wspieraja-chorego-Petrowa,wid,14426232,wiadomosc.html
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #148 : 22-04-2012, 09:40 »

"Sportowcy często wcześnie umierają. Dlaczego? Ich rozwój zostaje przyśpieszony. Ekscesywne używanie systemu mięśniowego warunkuje mocno zwiększone zaopatrywanie ich w krew. Wymaga to z kolei zwiększonych dawek pokarmów – by zapewnić zarówno konieczną energię jak i budulec dla rozrastających się tkanek. Znacznie przyśpieszony proces przemiany materii osłabia i toksyny nie mogą już być wydalane z taką samą szybkością, z jaką powstają. Dochodzi do toksemii, prowadzącej z czasem do degeneracji mięśnia sercowego i układu krążenia. Łańcuch jest tak silny, jak silne jest jego najsłabsze ogniwo. U sportowców najsilniejsze ogniwa absorbują wszystkie dostępne siły. Stabilność, jaką tkankom daje młodość zostaje rychło zużyta i w efekcie sportowcy we względnie młodym wieku umierają na zmiany starcze."

Cytat pochodzi z książki dr Tildena "Toksemia przyczyna wszystkich chorób".

http://en.wikipedia.org/wiki/John_Henry_Tilden
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
scorupion
« Odpowiedz #149 : 22-04-2012, 18:20 »

Szlag by trafił normalnie. Strach kopnąć piłke. Na wszelki wypadek zainteresowałem sie rówieśnikami ze swojej szkoły. Cóż sie okazało? Na 45 nie żyje 7, z tego co wiem kilku jeszcze niby żyje, ale jakby nie całkiem (trzeci zawał, udary, baypasy, zdjęta połowa czaszki itp). Pechowo tylko żaden nie otarł się nawet o sport.
« Ostatnia zmiana: 22-04-2012, 18:33 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #150 : 22-04-2012, 18:29 »

Czy Skorupion ma jeszcze takie podejście? chyba tak, wypowiedź z 2010:

"Właśnie, wracając do tematu wątku. Jestem na MO i KB od ośmiu miesięcy, czyli krótko. Różnica jest już jednak zauważalna przede wszystkim w szybkości regeneracji organizmu po wysiłku. Jestem mniej zmeczony , mam mniejsze zakwasy. W trakcie samych zawodów czuję, że lepiej pracuje mi psychika. Ogólnie stan zdrowia się poprawił czyli ma to bezpośrednie przełożenie na poziom sportowy ale czy MO ma zastąpić dopalacze i izotoniki? Sprawdź sama, moim zdaniem powinno"

I nic mnie nie obchodzi, bo wiosłuję na popsutej łodzi, zamiast ją naprawić...
« Ostatnia zmiana: 22-04-2012, 18:32 wysłane przez Spokoadam » Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
scorupion
« Odpowiedz #151 : 22-04-2012, 18:31 »

Jakie podejście?
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #152 : 22-04-2012, 20:29 »

Szlag by trafił normalnie. Strach kopnąć piłke. Na wszelki wypadek zainteresowałem sie rówieśnikami ze swojej szkoły. Cóż sie okazało? Na 45 nie żyje 7, z tego co wiem kilku jeszcze niby żyje, ale jakby nie całkiem (trzeci zawał, udary, baypasy, zdjęta połowa czaszki itp). Pechowo tylko żaden nie otarł się nawet o sport.
Wszystkich obserwuję i nieważne czy sportowiec, czy nie, ale skoro o sporcie, to opowiem kogo ostatnio spotkałem nad zalewem w Skierniewicach.

Korzystaliśmy z synem ze spaceru, kiedy nagle człowiek przejeżdżający kolarką koło nas, ostro zahamował, zatrzymał się, bo mnie zauważył. Mina mi się rozjaśniła, bo to mój były wuefista z podstawówki, pan Jan Wieczorek. U nas ludziom bardzo dobrze znany, bo to zapaleniec, jakich mało do ruchu. Cholera, tak zawsze mówiłem, bo natura dała mu coś co nazywamy końskim zdrowiem. Po prostu wyjątek. On to swoje zdrowie wykorzystuje tak, że w życiu zaliczył około 50 maratonów na całym świecie. Dwa albo trzy razy przebiegł na raz 100 kilometrów, półmaratonów pewnie między 100 a 200 razy. I ten ruch po zdrowie, to jego cel w życiu. Kilka lat temu przeszedł zawał, więc skończył długie dystanse na nogach, a robi to na rowerze, dla zdrowia wedle jego mniemania.

Przy okazji rozmowy o organizacji maratonu ogólnopolskiego w Skierniewicach, mogłem mu się poprzyglądać. Nie miałem odniesienia, aż wczoraj trafiłem na Kimurę. Pan Jan urodził się w 1935 roku i jego skóra na czole i środek głowy wyglądają tak http://wdict.net/pl/gallery/jir%C5%8Demon+kimura/n/2/ Zdecydowanie młodziej wygląda na twarzy od długowiecznego Jiroemona, ale plamy na czole, po bokach głowy aż do czubka są idealnie takie same. Mnie przede wszystkim interesuje różnica wieku pomiędzy nimi, gdzie plamy są takie same. Znam oczywiście ludzi niesportowców po 60-ce z takimi plamami.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
scorupion
« Odpowiedz #153 : 22-04-2012, 21:15 »

Zdarza się u różnych ludzi, chyba oznaka słabej pracy wątroby i dużej ilości toksyn w organiźmie.
Ze sportem jest jeszcze jeden problem, który wypacza wpływ samego wysiłku fizycznego na zdrowie. To wspomaganie się dopingiem.
Zapisane
Travis
« Odpowiedz #154 : 22-04-2012, 21:47 »

Jestem żywym przykładem na to, że sport to nie jest niestety zdrowie, i zdałem sobie z tego sprawę dopiero kilka dni temu już po przeczytaniu tego tematu. Moja przygoda z regularnym wysiłkiem fizycznym zaczęła się pod koniec 2008 roku, kiedy to przyparty bardzo złym samopoczuciem psychiczno-fizycznym postanowiłem zacząć coś trenować, bo przecież "sport to zdrowie". No i tak uczęszczałem 2 lata na treningi capoeiry, którą zresztą cały czas uważam za bardzo piękną i rozmaitą formę wysiłku fizycznego. Te same 2 lata cieszyłem się jaki to ja zdrowy jestem, bo prawie wcale nie choruje, a jak wyskoczyło jakieś przeziębionko w przerwie od treningów to od razu po sripeksa do sklepu z truciznami i spokój. "Zdrowy jak ryba" można by rzec, chociaż tak na prawdę bardziej jak wieloryb który pływa przy zniszczonej platformie wiertniczej BP.

Skończyło się tak, że 4 miesiące po zakończeniu treningów trafiłem do szpitala z gruźlicą, gdzie przez te 3,5 miesiące nieźle mnie "nakarmili". I mówię tu zarówno o litrach dożylnego ścierwa, tonach tabletek jak i o szpitalnej "prozdrowotnej" diecie opartej głównie na glutenie, cukrze, ziemniakach i mleku UHT z kartonu. Sam też byłem nie lepszy bo o ile przez pierwsze 3 tygodnie nie miałem za bardzo ochoty na słodkie, to w dalszym okresie regularnie utylizowałem te śmieci. Gdybyście wówczas zobaczyli moje dłonie, które wyrzucając gluten i inne toksyny wyglądały jakbym je codziennie w kwasie moczył. Od kwietnia do grudnia nie byłem nimi w stanie umyć twarzy bez rękawiczek, ani nawet rozprostować palców. Jak sobie teraz pomyśle o tych szpitalnych k*, a było ich tam jak mrówek w mrowisku, które widząc jak cierpię potrafili jedynie dać mi maść na sterydach, równocześnie karmiąc mnie najbardziej chorobotwórczą żywnością.

Eh, trochę zmieniłem temat, ale musiałem to z siebie wyrzucić.

Ps. Oczywiście wysiłek fizyczny to tylko jeden z aspektów. Warto zaznaczyć, że w tym czasie odżywiałem się strasznymi śmieciami, hamowałem wszelkie infekcje i przeżywałem sporo stresu związanego ze spektaklami w teatrze. I tutaj jeden plus bo nauczyłem się ograniczać czy wręcz lekceważyć stres, ostatnio na scenie czuje się jak u siebie w domu. ;]
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #155 : 22-04-2012, 21:53 »

Słaby przykład.
Zapisane
Travis
« Odpowiedz #156 : 22-04-2012, 21:58 »

Słaby przykład.
Nie wiem czy słaby, wiem natomiast, że mój organizm wykończony treningami nie miał siły zabrać się za oczyszczanie i wszystko odkładało się w środku, do czasu. Do czasu aż część wyplułem przy gruźlicy.
« Ostatnia zmiana: 23-04-2012, 16:09 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #157 : 23-04-2012, 07:04 »

Ze sportem jest jeszcze jeden problem, który wypacza wpływ samego wysiłku fizycznego na zdrowie.
Brak objawów oczyszczania, bo wysiłek kierowany jest przez konia do ciągnięcia zaprzęgu a nie do remontu.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
scorupion
« Odpowiedz #158 : 23-04-2012, 07:18 »

Nie zrozumiało się? Nastały czasy w sporcie, nie tylko wyczynowym, ale również i w czysto amatorskim, że wszyscy się po prostu szprycują. Bywa, że przetaczają krew i robią inne medyczne sztuki. Jaki wpływ na coraz częstsze zgony sportowców ma trening i wysiłek fizyczny, a jaki opychanie się dopingiem?
« Ostatnia zmiana: 23-04-2012, 16:10 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #159 : 23-04-2012, 08:16 »

Czy Trawis brał doping? Chyba się zrozumiało, tylko ktoś nie chce tu czegoś zrozumieć.
« Ostatnia zmiana: 23-04-2012, 16:10 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 19   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!