Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 20:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sport - mity  (Przeczytany 235791 razy)
Stark
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2010
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #60 : 28-07-2011, 20:41 »

Po co była ewolucja? Przecież na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Na pewno planem nie była obecna sytuacja, gdzie wozimy dupska w samochodach, jemy nie wiadomo co i umieramy po operacjach zakończonych sukcesem...

Co do ostatniego zdania. Nie myli się ten, co nic nie robi, a bzdur nie mówi ten, co nic nie mówi. Ja jeszcze gówniarz jestem, i na błędach się mogę jeszcze wiele nauczyć. Pan również, jeśli tylko przyjmie do wiadomości, że nie posiada monopolu na prawdę smile
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #61 : 29-07-2011, 07:22 »

Po co była ewolucja? Przecież na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Na pewno planem nie była obecna sytuacja, gdzie wozimy dupska w samochodach, jemy nie wiadomo co i umieramy po operacjach zakończonych sukcesem

Chwila, nie myl całej ewolucji z głupotą. Jeśli ktoś wybiera złe odżywianie, zły tryb życia to i umiera po operacjach zakończonych pseudo sukcesem. Jeżeli ktoś choć trochę myśli i rusza głową, a nie tylko ją nosi, to wyciągnie z tej ewolucji tylko pożyteczne rzeczy. Tak więc, bądźmy osobnikami rozumnymi a nie tylko nosicielami/posiadaczami mózgu.
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #62 : 29-07-2011, 13:45 »

Legendarny reprezentant RPA w rugby Joost van der Westhuizen przeżywa prawdziwy dramat. Zawodnik dowiedział się, że zostało mu od dwóch do pięciu lat życia.

http://sport.wp.pl/kat,1909,title,Dramat-legendy-rugby-Zostalo-mu-2-5-lat-zycia,wid,13638999,wiadomosc.html
Zapisane
Stark
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2010
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #63 : 29-07-2011, 14:01 »

Stwardnienie zanikowe boczne, bo o nim mowa w artykule, to nie jest przecież choroba sportowców. Za wiki: "Częstość występowania choroby szacuje się na 2-4:100 000. Choroba może wystąpić też u młodych ludzi, chociaż zdecydowanie rzadziej (1-3:500 000)".

Pojedynczymi przypadkami to można sobie udowodnić niemal dowolną, w granicach rozsądku, tezę...
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #64 : 29-07-2011, 15:17 »

Co wy z tymi linkami odnoszącymi się do chorych sportowców. Mania jakaś, czy może ma to coś udowodnić? Niby co?
Zapisane
Sobol
« Odpowiedz #65 : 29-07-2011, 17:11 »

Jakaś nagonka na sportowców, czy co?
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #66 : 29-07-2011, 18:01 »

Stwardnienie zanikowe boczne, bo o nim mowa w artykule, to nie jest przecież choroba sportowców. Za wiki: "Częstość występowania choroby szacuje się na 2-4:100 000.

Widocznie ci sportowcy przytoczeni w linku mieli pecha  biggrin
Zapisane
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #67 : 31-07-2011, 02:30 »

Może rzucę ciekawostką msn-wink Człowiek ogólnie stworzony jest do pocenia się smile. Jesteśmy jedynym organizmem na tej planecie tak przystosowanym żeby się pocić na potęgę. Jeżeli chodzi o bieganie to przykładowo jakiś czas temu żyły plemiona, które biegały nawet do 100 km na jednym dystansie. Jesteśmy urodzeni do tego żeby się pocić msn-wink.

My jako jedyny organizm na tej ziemi posiadamy zdolność do ogromnej wytrzymałości np. możemy tak długo ścigać jakieś zwierzę aż w końcu padnie, a my nie! Jesteśmy tak przystosowani, aby przemierzać ogromne dystanse jak żaden inny organizm stąpający po tym globie - serio jeżeli chodzi o to, to chyba nie ma nam równych.

Bieganie to ogólnie fajna sprawa, ale pocenie się jest zdrowsze msn-wink
Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #68 : 31-07-2011, 08:31 »

Cytat
Jesteśmy jedynym organizmem na tej planecie tak przystosowanym żeby się pocić na potęgę.
Puknij się człowieku w głowę!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #69 : 31-07-2011, 15:00 »

Cytat
Puknij się człowieku w głowę!
Hmm jak zwykle sympatycznie smile
Tak w ogóle to właśnie jakiś czas temu czytałem o tym i tak mi jakoś zostało w pamięci. Postanowiłem się podzielić tu na forum. Ogólnie miło jak zwykle smile Pozdr.
Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #70 : 31-07-2011, 15:46 »

Mnie nie boli. Piszę sporo. Szkoda mi tylko czasu na czcze gadaniny z głupkami.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #71 : 31-07-2011, 15:50 »

Ogólnie może źle ująłem ten wpis. Chodzi o to, że dzięki poceniu się mamy możliwości jako chyba jedyny organizm na ziemi, przemierzać tak ogromne dystanse i żadne zwierzę nam w tym nie dorównuje.

Cytat
Otóż to, życzliwość i miłośc aż tryska hehe... Ego aż rozsadza Pana "samozwańca".
Coś w tym niestety jest, choć ja dziękuję temu Panu za zgromadzoną na tym forum cenną wiedzę. Z drugiej strony nie ukrywam, że nie podobają mi się takie dosadne nie miłe odpowiedzi tak jakbym nie wiem co zrobił i należy mnie "wyzwać".

Tak w ogóle to mnie już długo nie było na forum i zauważyłem, że nie ma Pani Grażyny. Co się z nią stało?
Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Stark
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2010
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #72 : 31-07-2011, 15:50 »

To, co pisze Rob to przecież treści z filmiku, który wklejałem wcześniej w tym wątku. Do tego: "2 miliony lat temu wielkość mózgu gwałtownie wzrosła. Australopitek miał mózg wielkości ziarnka grochu. Nagle pokazują się ludzie - Homo erectus. Wielka melonowa głowa. By mieć mózg tych rozmiarów, potrzebujesz źródła skondensowanej energii. Niewątpliwie wcześni ludzie jedli martwe zwierzęta. Problem w tym, że pierwsza broń z ostrzem pojawiła się 200 tys lat temu.
Więc jakoś przez blisko 2 miliony lat zabijaliśmy zwierzęta bez broni. Nie używamy siły bo jesteśmy mamisynkami w dżungli. Inne zwierzęta są silniejsze od nas. Mają kły i pazury, są zwinne i szybkie. Usain Bolt jest szybki, ale wiewiórka skopie mu tyłek. Nie jesteśmy szybcy. (...) Zatem bez broni, szybkości, siły, kłów ani szponów. Jak zabijaliśmy te zwierzęta?

 Czemu udawało nam się znaleźć jedzenie bez broni? Może chodzi o to, że ludzie, mimo tego, że myślimy, że jesteśmy władcami wszechświata, wyewoluowali jako grupa psów myśliwskich.

Może ewoluowaliśmy jak watacha drapieżników? Jedyna przewaga jaką mamy w dziczy to nie nasze kły czy pazury, czy szybkość, ale to, że potrafimy się nieźle pocić. Dobrze pocimy się i cuchniemy. Lepiej niż jakikolwiek inny ssak na Ziemi. Zaletą, tego towarzysko niewygodnego stanu rzeczy, jest to, że kiedy chodzi o bieganie w skwarze na długie dystanse, jesteśmy świetni, najlepsi na Ziemi. Wyprowadźcie konia w skwarny dzień, po kilkunastu kilometrach, koń ma wybór. Albo będzie oddychał, albo się chłodził, nie może robić tego na raz - a my tak. Co jeśli wyewoluowaliśmy jako drapieżniki stadne? Jeśli naszą jedyną przewagą było to, że w grupie mogliśmy wybrać antylopę i przegonić ją po Sawannie aż do jej śmierci? Tylko to potrafiliśmy, biegać daleko w skwarze.

Jeśli to prawda, coś innego też musi się zgadzać. Chodzi o pojęcie stada. Sami byśmy sobie nie poradzili, bo na Sawannie mogą czaić się dwa drapieżniki. Potrzeba stada by się udało. Potrzebni są 60-latkowie, którzy robili to od dawna, by wiedzieć, która antylopę wybrać. Bo stado antylop się rozprasza. Ci tropiciele musieli tam być. Nie mogli być 20 kilometrów dalej. Musiały tam być kobiety i dzieci, bo największy pożytek z białek zwierzęcych mają kobiety, które karmią i dzieci w okresie dorastania. Nie ma sensu mieć zdechłą antylopę 100 kilometrów od osób, które mają ja zjeść. Musieli być częścią stada. Potrzebni są też 27-letni ludzie w sile wieku, którzy zabiją tę antylopę, oraz nastolatkowie, którzy wszystkiego się uczą. Stado musi być razem."

Oczywiście wszystko byłoby jasne, gdyby tylko wcześniej poświęcić te 15minut.

Jak to się robi w praktyce? Film o poliwaniu uporczywym oraz opis na wiki. Są nawet źródła
Zapisane
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #73 : 31-07-2011, 15:56 »

Stark dobrze prawi. Nawet logicznie pomyśleć to wszystko się trzyma kupy. Ogólnie właśnie chodzi o to, że możemy wymęczyć zwierzę na długim dystansie aż padnie (w czym pomaga nam pocenie się) i mamy co jeść smile Dodatkowo oczywiście jak wspomniał Stark jesteśmy stworzeni raczej do życia w grupie, gdyż istnieją silniejsi drapieżnicy z którymi sam na sam nie dalibyśmy rady.
« Ostatnia zmiana: 31-07-2011, 16:00 wysłane przez Rob » Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
scorupion
« Odpowiedz #74 : 31-07-2011, 16:19 »

Baron Münchhausen polował na niedźwiedzia łapiąc go wpół i czekając aż ten zdechnie z głodu.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #75 : 31-07-2011, 17:49 »

Jedyna przewaga jaką mamy w dziczy to nie nasze kły czy pazury, czy szybkość, ale to, że potrafimy się nieźle pocić.

Autor tych słów, czyli wykładowca z tego filmiku, niestety zapomniał jakoś o tym, że tym co dawało i daje człowiekowi przewagę nad zwierzętami jest inteligencja. Nawet jeśli pierwsza broń z ostrzem pojawiła się niedawno to wcale to nie oznacza, że ludzie nie korzystali jeszcze wcześniej ze swojej inteligencji. Poza tym owa data pojawienia się broni z ostrzem wydaje się zbyt późna. Wreszcie, nie tylko ostrej broni można użyć do zabijania, tępe narzędzie, choćby kamień do tego celu też się nadaje, częstokroć nawet lepiej od broni z ostrzem. Do samego odstraszania zwierząt człowiek mógł użyć także ognia.

Co ciekawe, neandertalczyk miał mózg dość duży, większy od współczesnego człowieka.

I jeszcze uzupełniający cytat, odniesienie do tematu wątku.

Wbrew obiegowym opiniom, którym bardzo często ludzie dają wiarę, łowiectwo nie jest sportem i nie polega na strzelaniu do biednych stworzeń dla przyjemności.
« Ostatnia zmiana: 01-08-2011, 12:23 wysłane przez Machos » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #76 : 04-08-2011, 17:26 »

Zmarł Naoki Matsuda, były reprezentant Japonii w piłce nożnej, który 2 sierpnia doznał ataku serca w czasie treningu. Miał 34 lata.

http://sport.wp.pl/kat,1726,title,Naoki-Matsuda-nie-zyje,wid,13657101,wiadomosc.html
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #77 : 04-08-2011, 18:30 »

http://www.fakt.pl/13-latka-zmarla-na-zawal-Grala-w-gre,artykuly,110438,1.html

13-letnia Anna-Lee Kehoe dostała zawału serca podczas gry...
Zapisane
Sobol
« Odpowiedz #78 : 04-08-2011, 18:49 »

Wczoraj dwie bramy dalej zmarł żul na zawał serca. I co w związku z tym?
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #79 : 04-08-2011, 19:08 »

Wczoraj dwie bramy dalej zmarł żul na zawał serca. I co w związku z tym?

Jaki sport takie życie.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 19   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!