Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 20:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sport - mity  (Przeczytany 236042 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #280 : 14-02-2014, 10:19 »

Ja nie skończyłem AWF, mimo to wiem, że jeśli ktoś przejdzie na odżywianie niskowęglowodanowe - schudnie. Już nawet nie wiem, skąd to wiem, ale wiem. W każdym razie nie wbił mi tego do głowy jakiś strasznie mądry profesor. Nie poświeciłem też na badanie tego fenomenu pięciu lat. Wiem, bo wiem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #281 : 14-02-2014, 10:34 »

Czasami wiedza empiryczna + intuicja, jest cenniejsza niż tomy naukowych dzieł i badań sponsorowanych przez różne badziewiaste instytucje. Poza tym poglądy medyczne i inne na przestrzeni lat - ulegają ciągłej weryfikacji. I to co dawniej było hitem, teraz jest kitem.msn-wink
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
scorupion
« Odpowiedz #282 : 14-02-2014, 10:35 »

Różnie z tym chudnięciem bywa. Ja poza epizodem z wrzodami, kiedy gwałtownie straciłem na wadze 15 kg, utrzymuję ciężar ciała mniej więcej na jednakowym poziomie, niezależnie od intensywności treningu i startów oraz proporcji BTW.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #283 : 14-02-2014, 10:40 »

Cytat
Ja poza epizodem z wrzodami, kiedy gwałtownie straciłem na wadze 15 kg, utrzymuję ciężar ciała mniej więcej na jednakowym poziomie, niezależnie od intensywności treningu i startów oraz proporcji BTW.
Wychodzi na to, że z powodzeniem sport można zastąpić wrzodami. Cenna informacja, na dodatek poparta przykładem własnym, a więc do bólu wiarygodna. 
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #284 : 14-02-2014, 10:43 »

No jasne, ciężka choroba jest najlepszą dietą odchudzającą. Ja kilka lat temu, jak miałam trzy ćwierci do śmierci - w ciągu miesiąca schudłam 17kg i wszyscy się zachwycali figurą modelki...  
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
scorupion
« Odpowiedz #285 : 14-02-2014, 10:47 »

Jakby ktoś był bliżej zainteresowany to mogę podać listę wyniszczających chorób, przy których się chudnie. Ale nie o to chodziło, po przejściu na dietę niskowęglową nie schudłem, a wręcz przeciwnie, nadrobiłem te 15 kg, w tempie około pół kilograma na tydzień.
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #286 : 14-02-2014, 10:51 »

Już nawet nie wiem, skąd to wiem, ale wiem. Wiem, bo wiem.
Bardzo ładne. Proponuję umieścić w katalogu złotych myśli.
Ta metoda bardzo ułatwi rozstrzyganie trudnych zagadnień.
To nawet lepsze od zaproponowanego powyżej głosowania.

Ja pozostaję przy swoim: "wiem, że nic nie wiem".
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #287 : 14-02-2014, 10:58 »

Cytat
Ja pozostaję przy swoim: "wiem, że nic nie wiem".
Jak wszyscy agnostycy...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #288 : 14-02-2014, 11:05 »

Panie Tomaszu. My się między sobą różnimy tym, iż ja przyjmuję do wiadomości, że muchomor sromotnikowy jest trujący, Pan zaś musi mieć na to dowód naukowy.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #289 : 14-02-2014, 11:11 »

Cytat
Ja pozostaję przy swoim: "wiem, że nic nie wiem".
Jak wszyscy agnostycy...
W moim przypadku to postawa intelektualna (odnosząca się do nauki), a nie metafizyczna (odnosząca się do Boga).
Nie mam objawień dotyczących anatomii i biochemii. Muszę to najpierw przestudiować i zrozumieć. Czasem tylko kojarzę fakty i informacje z różnych dziedzin.
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #290 : 14-02-2014, 11:15 »

Panie Tomaszu. My się między sobą różnimy tym, iż ja przyjmuję do wiadomości, że muchomor sromotnikowy jest trujący, Pan zaś musi mieć na to dowód naukowy.
Kiepski przykład. Muchomorów (na razie) nikt tu nie poleca, więc nie ma potrzeby wyjaśniania dlaczego są trujące. Amanityna to jedna z wielu toksyn w naszym środowisku.
Bardziej interesują mnie fasola w "surówce" albo cukier w Pańskiej kawie.
Całe szczęście, że się różnimy. Inaczej nie byłoby o czym dyskutować. Pozostałyby tylko wiedza objawiona, zachwyt i komplementy.
« Ostatnia zmiana: 14-02-2014, 11:22 wysłane przez Tomasz_Dangel » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #291 : 14-02-2014, 11:51 »

Anatomicznie nie jesteśmy przystosowani do latania, a latamy. Anatomicznie nie jesteśmy przystosowami do jedzenia margaryny, a ją jemy.

Cytat
2. Człowiek anatomicznie nie jest przystosowany do biegania

Ja zrozumiałem to tak, że budowa anatomiczna uniemożliwia nam bieg a to nieprawda.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #292 : 14-02-2014, 11:53 »

Cytat
Bardziej interesują mnie fasola w "surówce" albo cukier w Pańskiej kawie.
Mnie wystarczy doniesienie, że po spożyciu surowej fasoli się umiera. Badania naukowe niczego tutaj nie zmieniają.

Jeśli chodzi o cukier do kawy, to rzeczywiście winien jestem wyjaśnienia. Otóż moje rozumowanie jest takie. Po wypiciu kawy wzrasta tętno, a to znaczy, że mięsień serca potrzebuje energii. Po wtóre, jeśli ktoś pije kawę z cukrem regularnie przez wiele lat, to jego organizm uzależnił się nie tylko od kawy, ale także od towarzyszącej temu rytuałowi jednoczesnej podaży cukru, więc jego trzustka regularnie wydziela insulinę w rytuale picia kawy. Tworzy się swoisty układ sprzężenia, a to znaczy, że jeśli odejmiemy tworzący go element - układ zacznie fiksować. Dający posłuch tym fantastycznym doniesieniom, jaki to cukier jest łoj trujący, mają zwykle kłopoty z sercem. Ale co tam. Wiara czyni cuda, niektórzy twierdzą, że czuba. Dostają rozrusznik i po kłopocie.
« Ostatnia zmiana: 14-02-2014, 14:09 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #293 : 14-02-2014, 12:17 »

Cytat
Ja zrozumiałem to tak, że budowa anatomiczna uniemożliwia nam bieg a to nieprawda.
Co nieprawda? Że nie jesteśmy anatomicznie przystosowani do poruszania się biegiem, jak np. myszy?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #294 : 14-02-2014, 12:35 »

Ja nigdzie nie napisałem, że jesteśmy przystosowani do poruszania się biegiem lecz to, że budowa anatomiczna nie uniemożliwia nam biegu - po prostu.

Cytat
2. Człowiek anatomicznie nie jest przystosowany do biegania

Rozchodzi się tu o słówko:
nieprzystosowany - taki, który nie dostosował się do jakichś warunków, wymagań
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2489585

W moim rozumieniu nasz układ ruchu jest przystosowany do biegu a to, że po przekroczeniu pewnej granicy mu to szkodzi pozostaje inna kwestią.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #295 : 14-02-2014, 12:39 »

Nie, nie i jeszcze raz nie! Anatomicznie jesteśmy przystosowani do chodzenia, podobnie jak kangury do skakania. Co nie znaczy, że nie potrafimy albo nie możemy skakać.
« Ostatnia zmiana: 14-02-2014, 12:46 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #296 : 14-02-2014, 12:50 »

Całe szczęście, że się różnimy. Inaczej nie byłoby o czym dyskutować. Pozostałyby tylko wiedza objawiona, zachwyt i komplementy.
Dobrze, że Pan jest, jaki jest. Taki komplement.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #297 : 14-02-2014, 13:09 »

Od biegania to już trochę się odzwyczailiśmy odkąd stanęliśmy na dwóch łapach znaczy nogach. Większość zwierząt było od nas szybszych więc siłą rzeczy zaczęliśmy polować z zasadzki. Więc na logikę biegania mieliśmy mało.
Tego typu dylematy można właśnie samemu rozwiać cofając się do naszej zamierzchłej przeszłości. Podobna rzecz jest z odżywianiem.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #298 : 14-02-2014, 13:26 »

Cytat
Dobrze, że Pan jest, jaki jest. Taki komplement.

No tak, kto się lubi ten się czubi.
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.252

« Odpowiedz #299 : 14-02-2014, 13:33 »

Zauważyłam, że na forum najbardziej elektryzują dwa tematy Bóg i sport. Ale dyskusje w tych tematach dobrze się czyta, są ciekawe i można zdobyć niestandardową wiedzę np.
Cytat
po spożyciu surowej fasoli się umiera

Powiedziałam w pracy o tym i też nikt nie wiedział, czyli nie jest to wiedza powszechna, a fasola to przecież popularne jedzenie w Polsce.
Co prawda nigdy nie myślałam, że coś z surowej fasoli można zrobić, ale zawsze lepiej wiedzieć.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 19   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!