Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 21:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odrobina słodkości na DP I?  (Przeczytany 6661 razy)
biojad
« : 11-05-2011, 23:36 »

Witam.

Forum, jak i stronę główną, znam już od jakiegoś czasu. Obecnie jestem na diecie prozdrowotnej już 11 dzień. Do tego wcześniej przez 3 tygodnie stopniowo ucinałem różne świństwa ze swojego odżywiania. W każdym razie jako fanatyk słodyczy szukam jakiejś alternatywy i wyszukałem taki przepis na czekoladę:

Cytat
Ziarno sezamu mielimy w młynku do kawy. Mieszamy z karobem - proporcje w zależności od upodobań. Jeśli chcemy bardziej słodki, więcej dodajemy mączki. Po dokładnym wymieszaniu dodajemy roztopiony tłuszcz kokosowy i po odpowiednim uformowaniu wkładamy do lodówki.
Można eksperymentować i dodawać inne składniki - np. zmielony orzech kokosowy.

Czy widzicie jakieś przeciwwskazania co do karobu - bo to jedyny, acz najważniejszy składnik tego przysmaku?
« Ostatnia zmiana: 12-05-2011, 11:54 wysłane przez Solan » Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #1 : 12-05-2011, 18:08 »

Czy w I etapie nie mamy zagłodzić drożdżaków? Nie powinno być więc ani grama słodu, w niczym. Nawet w owocach. Powinno się odzwyczaić od słodkiego smaku.
« Ostatnia zmiana: 14-05-2011, 12:43 wysłane przez Apollo » Zapisane
biojad
« Odpowiedz #2 : 12-05-2011, 19:51 »

Głównym składnikiem tej "czekolady" jest sezam

Sezam (100g):
Białko   23g
Tłuszcze   60 g   
Węglowodany   10g      
Błonnik   8g   

Karob
Białko: 5g
Tłuszcz ogółem: 1g
Węglowodany ogółem: 89g
Błonnik: 40g

Tłuszcz kokosowy
Karob
Białko: 0g
Tłuszcz ogółem: 100g
Węglowodany ogółem: 0g

Przedchwilą zrobiłem sobie tą "czekoladę" i naprawdę sycąca "tabliczka" składała się z:
Sezam: 30g
Karob: 15g
Tłuszcz kokosowy: 20g

Wartości tej tabliczki (55g) zatem wyglądają tak:
Białko: 7,4g
Tłuszcz ogółem: 38g
Węglowodany ogółem: 16
Błonnik: 8,5

Wynik całkiem w porządku szczególnie że (chyba?) mamy same zdrowe tłuszcze. Ponad połowa węglowodanów stanowi błonnik (to lepszy wynik niż np w kaszy czy ryżu) i spora jak na taką ilość "słodkości" ilość białek.

Karob z tego co czytam w internecie jest polecany dla "bezglutenowców" więc to kolejny argument na jego korzyść przy DP I.

Jakieś inne opinie po za Lenki (dzięki za aktywność msn-wink ) aczkolwiek po głębszej analizie nie mogę się zgodzić z twoją argumentacją.

PS. Prosiłbym o przeniesienie tego tematu do działu kulinarnego bo tam bardziej pasuje.
Zapisane
biojad
« Odpowiedz #3 : 12-05-2011, 23:05 »

Jeśli byłaby taka możliwość to bardzo proszę Mistrza o odp w tym temacie smile
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #4 : 13-05-2011, 07:00 »

Co Mistrz ma Ci napisać? To samo, co pisał milion razy, że I etap diety to jajka i mięso? Jak masz problem psychiczny z cukrem, to nad nim popracuj. Nie ma problemów nie do rozwiązania. Chcesz to jedz ten karob ( blink).
Lepiej bedzie, gdy od czasu do czasu zrobisz sobie kogel - mogel z dobrych, "wsiowych" jajek, z odrobiną cukru czy miodu. Sezam nie rośnie w Polsce. Kokosy tez nie. Ta żywność poprzez napromieniowanie jest martwa. Nie stosujesz MO a wzywasz Mistrza do "tablicy".
Zapisane
nusia
« Odpowiedz #5 : 13-05-2011, 08:15 »

Można poradzić sobie z cukrem, to tkwi w psychice. Właśnie dostałam na przeprosiny piękną czekoladę z orzechami, leży sobie przede mną smile, ale wiem, że jej nie ruszę. Chęć na słodkie często przychodzi, gdy człowiek robi się głodny (przynajmniej u mnie tak jest). Wtedy w ruch idzie np. surowa marchewka.




O głodzie komórkowym jest sporo na forum  smile
« Ostatnia zmiana: 13-05-2011, 11:01 wysłane przez Iza38K » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!