Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 11:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zapalenie jelit, candida, depresja - co robić?  (Przeczytany 28944 razy)
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #20 : 25-05-2011, 13:12 »

Pije bardzo dużo bo mam bardzo sucho w ustach, jem co 3 godz min jajka, mięso, masło, czasem wafle, kasza gryczana, ryz, kasza jaglana, warzywa gotowane - wszystko co można w  I etapie diety prozdrowotnej. Pogotowie wzywałam już dwa razy ale oni tylko dali mi jakieś silne środki na sen po których mogłam spać kilkanaście godzin , więc ich juz nie wzywam.


Picie bardzo dużych ilości płynów mija się w zasadzie z celem. Pić należy raczej mało ale systematycznie. Jednek przy tego typu odwodnieniu nie spowodowanym niedoborem wody należy dostarczać organizmowi elektrolitów.
Nie podam przepisu jak, bo nie mam tutaj wyrobionych metod, ale można ew. spróbować kupić elektrolity sprzedawane w aptece lub spożywać soki, a chyba nade wszystko owoce cytrusowe (Grejfrut jest chyba najlepszy). Polecałbym też pić wodę z odrobiną naturalnej bogatej w minerały soli. Potas jest też zdaje się ważnym minerałem przy odwodnieniu. Może więc sok z pomidorów byłby pomocny.


Cytat
Prawa natury są niezmienne

Prawa natury są takie, że bez słońca i witaminy D nikt zdrowy nie będzie.
Eskimosi muszą ten problem rozwiązywać spożywając witaminę D ze źródeł zwierzęcych.
Bez słońca życie na ziemi nie może istnieć w ogóle (no, może gdzieś tam głęboko pod wodą). Nie byłoby fotosyntezy, itd.
To nie ma nic wspólnego z medycyną ani z nauką. Tak Pan Bóg ten świat stworzył.

Ja bym stawiał że jednak bez słońca nie ma życia nawet tam w głębinie.

Suchość w ustach to prawdopodobnie objaw odwodnienia z powodu biegunki.
Dobrze, że dużo pijesz.
Jeżeli oddajesz normalne ilości moczu (?), wtedy wszystko jest OK. Jeżeli nie, musisz ocenić czy nawadnianie doustne jest skuteczne (alternatywą jest nawadnianie dożylne).

Głupia ta alternatywa. Skoro wiadomo jak "nawadniać" normalną drogą to po co dożylnie?

W pierwszy etapie diety spadek wagi jest nieunikniony, ponieważ jest on związany z oczyszczaniem przewodu pokarmowego z patologicznego śluzu i kamieni kałowych.

Nie chcę się czepiać ale u mnie nic takiego w zasadzie nie miało miejsca, ani spadek wagi, ani śluz, ani kamienie kałowe.

Nieskromnie powiem że ja bym w takiej sytuacji nawet jeżeli to skoncentrował się najpierw na dostarczeniu organizmowi niezbędnych substancji do walki z patologiami.
« Ostatnia zmiana: 25-05-2011, 13:21 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #21 : 25-05-2011, 16:22 »

Cytat

1) odwodnienie izotoniczne - równomierna utrata wody i elektrolitów.

2) odwodnienie hipotoniczne - przewaga utraty elektrolitów (wymioty, biegunka).

3) odwodnienie hipertoniczne - przewaga strat wody nad elektrolitami (hiperwentylacja, gorączka, zbyt mała podaż wody).

Stanom odwodnieniowym często towarzyszą zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej, zwłaszcza kwasica.

Póki co, tak całkiem roboczo, wychodzi mi że najpierw stosowałbym cytrusy, a potem warzywa. A w końcu takie produkty jak mleko od krowy na odwodnienie.
Ale wszystko wskazuje że najlepsza jest sól, i to taka która zawiera nie tylko dużo sodu ale i potasu. Z tego co mi wiadomo to takową sól dostać jest niełatwo ponieważ jest to tak zwana sół brudna.

W fizjologii podstawowymi jonami elektrolitycznymi są: Sód, Potas, Wapń, Magnez, Chlor, Fosfor i Węgiel. Warto mieć to na uwadze. Suplementacja magnezu czy wapnia okazuje się tutaj rzeczywiście pomocna. Oczywiście najlepiej robić to w sposób naturalny i systematyczny aby do odwodnienia nie dopuszczać w ogóle. No i tak naprawdę na samym dole tych problemów stoi kwestia trawienia-przyswajalności.
« Ostatnia zmiana: 25-05-2011, 16:49 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!