Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 18:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ciąża w wieku 45  (Przeczytany 57621 razy)
Wira
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 01.06.2009. DP, KB - 01.12.2010
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 114

« : 23-05-2011, 14:39 »

Mam młodszego partnera - bez dzieci. Ja, natomiast, mam trójkę z poprzedniego małżeństwa. Partner otwarcie mówi, że pragnie mieć dziecko - ja mam 45! Ale nie wykluczam tego i pomału przygotowuję się - fizycznie i psychicznie...Kto wie...
Proszę więc o pomóc - wiem, że bardzo ważny jest kwas foliowy. Nie chcę zażywać żadnych środków chemicznych, a nie wiem, w czym tego kwasu foliowego mam spożywać - chodzi o żywność.
« Ostatnia zmiana: 23-05-2011, 16:42 wysłane przez Apollo » Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #1 : 23-05-2011, 15:07 »

http://www.biblelife.org/pregnant.htm

Naturalny kwas foliowy zawierają warzywa zielonolistne tj. brokuły, fasolka, kapusta, szpinak, sałata, ale także szparagi, banany, pomidory czy ziarna słonecznika. Warzyw nie należy gotować.
Ponadto: kiełki pszenne, wyciąg z drożdży piwnych, wątroba, nerki.

ZAWARTOŚĆ FOLIANÓW W WYBRANYCH PRODUKTACH ŻYWNOŚCIOWYCH   http://kobiety.kwasfoliowy.pl/s/1479/30203-Zawartosc-folianow-w-wybranych-produktach.htm

http://www.kwasfoliowy.pl/serwis.php?s=295
« Ostatnia zmiana: 23-05-2011, 15:17 wysłane przez Tomasz Dangel » Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #2 : 23-05-2011, 16:10 »


Proszę się jednak zbytnio nie sugerować stroną podlinkowaną przez pana Tomasza. Strona ta została założona w celu reklamowym, a konkretnie w celu zwiększenia sprzedaży preparatu Folik. Można tam znaleźć m.in. nieprawdziwe zdania o konieczności łykania tabletek z kwasem foliowym, braku skutków ubocznych ! oraz powoływanie się na badania, które na tym forum określamy jako nałukowe.

Właścicielem strony kwasfoliowy.pl jest firma: Gedeon Richter Marketing Polska Sp. z o.o. Strona jest dobrze wypozycjonowana w wyszukiwarkach. Po wpisaniu w Google hasła kwas foliowy strona ta ładuje się jako pierwsza.  

Gedeon Richter - producent leku Folik, to największa węgierska firma farmaceutyczna, obecna także na polskim rynku.

Co do samego kwasu foliowego to warto wspomnieć, że jego nazwa wynika stąd, że jest on zawarty głównie w liściach. Po łacinie liść to folium, w angielskim liście to foliage.  
« Ostatnia zmiana: 23-05-2011, 18:29 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #3 : 24-05-2011, 07:48 »

Podałem ten link, bo na stronie można znaleźć dawki kwasu foliowego zalecane przez Ministerstwo Zdrowia w profilaktyce wad cewy nerowowej: 0,4 mg = 400 mcg dziennie. 
Znając te dawki i zawartość kwasu foliowego w produktach naturalnych (wskazana tabela) można samemu ustalić ile zjadać dziennie danego produktu, np. brokułów.
100 g świeżych brokułów zawiera 90 mcg kwasu foliowego. Żeby przyjąć 400 mcg kwasu foliowego, należałoby zjeść 445 g brokułów. To oczywiście tylko przykład jak przeliczać (człowiek nie odżywia się wyłącznie brokułami).
Nie było moim celem promowanie Big Pharmy.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #4 : 24-05-2011, 09:35 »

Znając te dawki i zawartość kwasu foliowego w produktach naturalnych (wskazana tabela) można samemu ustalić ile zjadać dziennie danego produktu, np. brokułów.
100 g świeżych brokułów zawiera 90 mcg kwasu foliowego. Żeby przyjąć 400 mcg kwasu foliowego, należałoby zjeść 445 g brokułów. To oczywiście tylko przykład jak przeliczać (człowiek nie odżywia się wyłącznie brokułami).
Teraz jeszcze tylko trzeba ustalić wiek, bo przecież każdy do swojego wieku musi mieć inny przelicznik.

Wzrost i waga mają niebagatelne znaczenie. Jak ktoś kawał chłopa albo baby, to przelicznik będzie trzeba zmodyfikować.

Dobrze by było zrobić badania, czy układ pokarmowy działa sprawnie i nie ma nadżerek, zaburzeń wchłaniania.

Ach, zapomniałbym. Przemiany metaboliczne, to dobrze też sprawdzić, bo jeden siedzi, drugi jest aktywny, więc zapotrzebowanie inne. Myślę, że do tego koniecznie potrzebne będą badania przyswajalności.

Co by tu jeszcze?
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 24-05-2011, 09:41 »

Co by tu jeszcze?
Może by się znalazły jakieś granty na badania, jak to się stało, że ludzkość jakimś cudem przetrwała do teraz, nie mając zielonego pojęcia o zaleceniach Ministerstwa (tfu!) Zdrowia, a także badania futurystyczne, czy ludzkość te chorobotwórcze zalecenia przetrwa.
« Ostatnia zmiana: 24-05-2011, 09:44 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #6 : 24-05-2011, 09:44 »

Darku, widzę, że nie kumasz. Chodzi o płody w I trymestrze ciąży. Rozszczep kręgosłupa jest bardzo poważną wadą. Chciałbyś mieć takie dziecko?
Jak nie masz nic do powiedzenia, to lepiej się powstrzymaj od komentarzy, które nic nie wnoszą.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 24-05-2011, 09:48 »

Podałem ten link, bo na stronie można znaleźć dawki kwasu foliowego zalecane przez Ministerstwo Zdrowia
Czy to jest ta sama instytucja, która zaleca dzieciom picie szklanki mleka z kartonów?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #8 : 24-05-2011, 09:52 »

Panowie Eksperci,
To jest pytanie:
Cytat
Proszę więc o pomóc - wiem, że bardzo ważny jest kwas foliowy. Nie chcę zażywać żadnych środków chemicznych, a nie wiem, w czym tego kwasu foliowego mam spożywać - chodzi o żywność.
Ad rem!
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 24-05-2011, 09:53 »

Najwięcej przyswajalnego kwasu foliowego jest w wątrobie wieprzowej, a także cielęcej.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #10 : 24-05-2011, 09:59 »

Surowej blink? Bo w usmażonej, to już chyba za bardzo go nie ma?
« Ostatnia zmiana: 24-05-2011, 16:14 wysłane przez Apollo » Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #11 : 24-05-2011, 10:02 »

Świeża wątroba 219-364 mcg/100 g
Gotowana wątroba 145-240 mcg/100 g
34% strat
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #12 : 24-05-2011, 10:08 »

W krwistej wątróbce jest go wystarczająco dużo. Nie dajcie się wpuścić w maliny, że organizmowi czegoś potrzeba jak najwięcej. To są po prostu medyczne bzdury, oderwane od rzeczywistości. Organizm ma po prostu naturalne "moce przerobowe", zwane przyswajaniem substancji odżywczych, czyli możliwością wykorzystania ich na potrzeby metaboliczne. Ta pseudonauka, jaką jest mendycyna, nigdy nie bierze tego pod uwagę w badaniach na szczurach.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #13 : 24-05-2011, 10:25 »

Imperatyw mendycyny jest jasny i oczywisty - wmówić ludziom, że ich organizmy to niespotykane w naturze buble, które muszą być monitowane przez Ministerstwo (tfu!) Zdrowia, którego zadaniem jest zaopatrzenie ludności w najbardziej do życia potrzebne produkty - leki. Z tego zadania ta chorobotwórcza instytucja wywiązuje się wzorcowo. Niedawno w Strzelcach Opolskich splajtował sklep spożywczy "Dom chleba", a jego miejsce zajęła apteka "Dbam o zdrowie". Po tym wydarzeniu w Strzelcach Opolskich jest więcej aptek od sklepów spożywczych.
« Ostatnia zmiana: 24-05-2011, 10:31 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #14 : 24-05-2011, 10:33 »

Dla poszerzenia horyzontów:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wady_cewy_nerwowej
http://jmejnart.republika.pl/wcn/index.html
http://www.imid.med.pl/klient2/index.php?option=com_content&view=article&id=434&Itemid=259
http://jmejnart.republika.pl/gdw/wyklady/wcn/wcn.htm
http://www.rejestrwad.pl/kwas_foliowy.php
W Polsce najwięcej dzieci z wadami cewy nerwowej rodzi się w regionach: białostockim, bielsko-podlaskim, łomżyńskim, siedleckim. Na 1000 żywych porodów 2-3 dzieci ma wady układu nerwowego, a umieralność z powodu tych wad sięga 0,89 na 1000 żywo urodzonych. Największą grupę stanowią dzieci z przepuklinami oponowo-rdzeniowymi odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
Przyjmowanie przez kobiety, które w przeszłości urodziły dziecko z wadą cewy nerwowej, kwasu foliowego w dawce 4 mg dziennie, zmniejsza ryzyko urodzenia kolejnego dziecka z taką wadą o 72%.
Skoro można zapobiec nieszczęściu, to dlaczego tego nie zrobić?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #15 : 24-05-2011, 10:43 »

Przyjmowanie przez kobiety, które w przeszłości urodziły dziecko z wadą cewy nerwowej, kwasu foliowego w dawce 4 mg dziennie, zmniejsza ryzyko urodzenia kolejnego dziecka z taką wadą o 72%.
Skoro można zapobiec nieszczęściu, to dlaczego tego nie zrobić?
To mogę zrozumieć, a nawet zaakceptować, abstrahując że zapewne te kobiety odżywiały się zgodnie z chorobotwórczymi zaleceniami Ministerstwa (tfu!) Zdrowia - unikały cholesterolu, na śniadanie jadły płatki zbożowe z mlekiem z kartonu, latały po osiedlu jak głupie, bo sport to zdrowie, w czasie ciąży brały hormony, bo miały "złe wyniki". Ale czy to upoważnia do zalecania każdej ciężarnej zażywanie tabletek z kwasem foliowym? A co, jak jakieś nowe badania nałukowe łodkryją, że nadmiar kwasu foliowego w jakiś sposób upośledza rozwój płodu i dzieci te mają ADHD albo częściej chorują na raka?
« Ostatnia zmiana: 24-05-2011, 10:48 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #16 : 24-05-2011, 11:08 »

Jeśli jakieś czynniki spowodują zaburzenie tego procesu dochodzi do wystąpienia wad cewy nerwowej.
Wedle mendycyny na pewno niedobór kwasu foliowego.

Określenie ryzyka powinno spoczywać w rękach lekarza genetyka. Kwas foliowy w odpowiednich dawkach zmniejsza ryzyko wystąpienia wady cewy nerwowej.
Mamy, taty i dzidzie hajda do genetyka. Łobadamy się.

Wady cewy nerwowej, przyczyny genetyczne
zaburzenia metabolizmu kwasu foliowego - asocjacja z termolabilną postacią reduktazy metylenotetrahydrofolianu

A tutaj? O, proszę, jakie piękne podsumowanko dla mamy i dla dzidzi
Suplementacja diety kwasem foliowym w okresie przedkoncepcyjnym oraz w pierwszym trymestrze ciąży może znacznie zmniejszyć ryzyko powstania nie tylko wad cewy nerwowej, ale
także niektórych wrodzonych wad serca, kończyn, układu moczowego, przewodu pokarmowego i rozszczepów twarzoczaszki. Konieczne są dalsze badania zmierzające do wyjaśnienia mechanizmów ochronnego działania kwasu foliowego oraz określenia jego skuteczności w zapobieganiu wrodzonym wadom rozwojowym. Bardzo ważne jest również upowszechnianie wśród całego społeczeństwa wiedzy o znaczeniu kwasu foliowego w profilaktyce wrodzonych wad rozwojowych oraz zachęcanie wszystkich kobiet w wieku rozrodczym do odpowiedniego odżywiania i codziennego przyjmowania 0,4 mg kwasu foliowego.

Przpraszam za maleńki off topic, ale na .uj to suplementowanie kwasem foliowym, jak i tak jest program szczepień, a wtedy cewa nerwowa... Eecch.
« Ostatnia zmiana: 24-05-2011, 20:44 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Iza38K
« Odpowiedz #17 : 24-05-2011, 11:17 »

Ja już nie mogę tego czytać, bo mi się nóż w kieszeni otwiera. Boże! Ty widzisz i nie grzmisz! Jaka pralnia mózgu.
Wira! Ty się normalnie odżywiaj, dbaj o siebie i myśl dobrze. Jakimś kwasem foliowym się nie przejmuj(!), bo to jak widzisz, jakaś kolejna medyczna paranoja.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #18 : 24-05-2011, 11:43 »

Wychodzi na to, że ciężarne mogą jeść byle gówno, czyli odżywiać się wg chorobotwórczej piramidy żywieniowej WHO, byleby tylko wpierniczały kwas foliowy w tabletkach. Big Pharma zapewne już szykuje leki nowej generacji dla nowej generacji pacjentów uzależnionych od Big Pharmy.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #19 : 24-05-2011, 12:28 »

Straszne to wszystko. Warto przy okazji zastanowić się jak pracownicy służby zdrowia traktują ciężarne kobiety po 40-ce.
Zapisane

I'm going through changes
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!