Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Niepokojące objawy u dwulatka  (Przeczytany 39846 razy)
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #20 : 22-09-2011, 06:51 »

Wielkie dzięki za odpowiedź. Powiem tylko, że minimalna dawka leku przeciwalergicznego przedwczoraj wieczorem w zupełności pomogła. Noc przespał rewelacyjnie jak na niego, bo przeważnie się przebudza raz albo dwa, a tu niespodzianka. Katarek ma nadal, kaszel zaczyna być coraz lepszy. Pije prawoślaz, kisielek z siemienia lnianego, i co jakiś czas coś koło niego paruje. Mam tylko nadzieję, że w końcu przestanie w taki sposób rozpoczynać przeziębienia.
« Ostatnia zmiana: 25-09-2011, 10:27 wysłane przez Apollo » Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #21 : 30-09-2011, 13:07 »

Minął tydzień, duszność sie już nie pojawiła i Mały ma jedynie katar i raczej odrywający się kaszel. Apetyt wrócił więc widze, że wszystko toczy się ku dobremu. Dojrzewam już mocno do postanowienia wdrożenia mu MO po zakończeniu infekcji. Poprzednie próby ciągle kończyły się niepowodzeniem, ale na razie były zbyt nieśmiałe i było ich zbyt mało, żeby przesądzać.
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #22 : 28-10-2011, 13:55 »

Kolejna grypka, znowu z pewnymi prawidłowościami więc opiszę, może inni zauważają podobny przebieg - okres przygotowawczy, a potem właściwy.
Około 3 tygodni temu moje dwa chłopaki "nabawili się" brzydkich kup, z taką różnicą, że jednego była zupełnie zielona, a drugiego po prostu rzadka. Jedzą podobne pokarmy, ale raczej w czasie nie zmieniane więc dziwne wydało mi się, że to coś z pożywienia ich uczula. Dodatkowo buźki obydwu zrobiły się nieładne, powychodziły jakieś czerwone plamki, kropeczki. Początek minionego weekendu zaczął się gorączką starszego. Pierwszy dzień 37,5 st., drugi i kawałek trzeciego - około 39 st. Kiedy gorączka spadła dopadł go suchy kaszel, potem przeszedł w trochę mokry, bardzo nasilony. Trwało to łącznie chyba 6 dni i jest ok. Przewód pokarmowy wrócił do względnej normy.
Moje młodsze Słoneczko zaczęło leczniczy etap infekcji dwa dni później, po trzech dniach podobnie przebiegającej gorączki zaczął się suchy kaszel. Niestety nie wytrzymałam początków dudnienia, i dałam mu 5 kropelek leku przeciwalergicznego. Wcześniej pił prawoślaz, siemię lniane i miał nawilżany pokój. Specyfik przywrócił normalne, katarowe charczenie smile. Dzisiaj kaszelek już mniej nasilony, chyba się kończy katar, a mija 6 dzień.
Czy zauważyliście może u swoich dzieci takie okresy przygotowawcze do właściwych objawów? U nas kolejny raz z rzędu są to objawy wskazujące niby na uczulenie. Często była to również bardzo podwyższona nerwowość, że nie powiem histeria bez powodu. Czasami występowały nawet trzy tygodnie przed gorączką, katarem, kaszlem.
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #23 : 16-12-2011, 13:08 »

Mój 2,5-letni Synuś za nic nie chce pić rano MO ze względu na kwaśny smak. Cytrynę, jak również ocet jabłkowy wypluwa, nawet wtedy gdy jakaś kropelka dotknie jego języka. Czy byłoby jakimś choć trochę logicznym rozwiązaniem dawanie mu alocitu z nośnikiem do czasu kiedy przekona się do dodatku cytryny? Przypomnę, że miałam mu serwować MO z octem jabłkowym na początek, ale to walka z wiatrakami. Poczekam po prostu, aż da sobie to wytłumaczyć, a teraz doraźnie wpadłam na pomysł alocitu z olejem, bo akurat olej lubi pić smile.
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #24 : 19-12-2011, 09:18 »

Oki, skoro nikt mi nie odpowiedział, to tylko dla porządku napiszę - uznaję, że ten sposób może być wdrożony doraźnie u malucha, do czasu aż przestanie wypluwać kwaśną MO.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #25 : 19-12-2011, 09:37 »

Na to pytanie nie ma odpowiedzi, ponieważ brak jest takich danych wynikających z praktyki.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #26 : 19-12-2011, 10:02 »

Wiem, że nie ma, jednak mając nadzieję, że moje dwuletnie dziecko nie ma jeszcze złogów (albo ma ich nie za dużo), myślę sobie, że alocit dotrze tam gdzie trzeba i będzie wspomagał leczenie nadżerek w przewodzie pokarmowym. W najbliższym możliwym terminie mam zamiar wdrożyć ocet jabłkowy. Na razie "doświadczalnie" stwierdziłam, że pije go tylko w postaci mocno rozcieńczonej i nijak to się nie ma do MO.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #27 : 19-12-2011, 10:06 »

Sądzę, że lepsze to - MO bez soku z cytryny - niż nic.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #28 : 19-12-2011, 10:14 »

Tak właśnie podchodzę do sprawy. Nie chcę czekać kolejne parę miesięcy, aż to małe stworzenie da sobie wytłumaczyć, a tak przyzwyczai się do picia codziennie rano miksturki. Na razie przyzwyczaił się do plucia i mówienia, że tego nie chce smile. Swoją drogą, jak był młodszy, MO pił chętnie. Przerwaliśmy, ze względów o których pisałam wcześniej, potem jakoś nie było dobrych jabłek do octu, a jak już zrobiłam ocet skubaniec się zbuntował.
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #29 : 05-07-2012, 11:35 »

Eso75, co u Twojego synka?
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!