Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 12:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Homeostaza organizmu  (Przeczytany 7909 razy)
Joanna
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 20 XI 2010r
Skąd: Marki
Wiadomości: 73

« : 26-05-2011, 10:24 »

Co jest wskaźnikiem tego, czy organizm osiągnął już homeostazę? Czy człowiek jest wtedy pełen energii, nie ma żadnych dolegliwości? A może co jakiś czas powinien mieć jakiś krótki katar czy kaszel aby oczyszczał się niejako na bieżąco? Czy ktoś z forumowiczów osiągnął już stan homeostazy organizmu (poza Mistrzem), i po jakim czasie go osiągnął?
Zapisane
Joanna
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 20 XI 2010r
Skąd: Marki
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #1 : 26-05-2011, 20:59 »

Czy nikt nie ma jeszcze organizmu w homeostazie? Niektórzy mają dosyć długi staż picia Mikstury. Mistrzu mógłbyś coś napisać na swoim przykładzie?
Zapisane
Earthwindsun
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04.04.2010 zakończenie stosowania 13.01.2013
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 205

« Odpowiedz #2 : 26-05-2011, 21:59 »

Homeostaza jest funkcją dynamiczną. To nie jest stała matematczna lub jakikolwiek z góry określony stan. To zmienna. Obserwuj swój organizm z pozycji wiedzy Biosłone. W moim przypadku zprawdza się to znakomicie. Czyli w praktyce. Mistrzem jest twój organizm.
« Ostatnia zmiana: 26-05-2011, 22:08 wysłane przez Earthwindsun » Zapisane

Wiedza jest dziedzictwem ludzkości.
Ideologia jest kultem jednostki.
Grzesiek
rufin7
« Odpowiedz #3 : 26-05-2011, 22:49 »

Zgadzam się z tym, że homeostaza jest dynamiczna, czyli zmienna w czasie. Joanno, jeżeli chciałabyś mieć jedną homeostazę w czasie dłuższym, to musiałabyś powtarzać dzień za dniem w ten sam sposób, to samo jeść, to samo robić, a pewnie i tak wyszłabyś z homeostazy, bo człowiek w takiej stagnacji nie czuje się naturalnie. Naturalna jest jedynie zmienność. Chyba się wszyscy ze mną zgodzą, że prawidłowa homeostaza to taka, która powoduje harmonię z naszymi celami, naszą osobowością, etapem w życiu. Pomaga sprostać naszym zadaniom, dając zdrowie również na przyszłość. Wskaźnikiem homeostazy jest na przykład poczucie, że nie musisz myśleć o zdrowiu, a ono pomaga Ci w codziennym życiu. A katar, kaszel to są oznaki prawidłowych reakcji na pewne stany. Więc do góry głowa i nie myśl za dużo na ten temat, tylko staraj się przesuwać w stronę lepszego jutra.
« Ostatnia zmiana: 27-05-2011, 15:26 wysłane przez Apollo » Zapisane
JohnnyW
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 11.02.2011
Skąd: Oświęcim
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #4 : 27-05-2011, 07:04 »

Naturalna jest jedynie zmienność.
Zmiana - to jedyna stała we wszechświecie. A homeostaza to nieustający i dynamiczny proces w naszym organizmie. Moje samopoczucie mówi mi, że jestem na dobrej drodze, ale skąd mogę wiedzieć kiedy ją osiągnę, kiedy mogłem nigdy jej nie mieć. Nie ma co sobie tym zawracać głowy.
Zapisane
Earthwindsun
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04.04.2010 zakończenie stosowania 13.01.2013
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 205

« Odpowiedz #5 : 27-05-2011, 12:26 »

Cytat
ale skąd mogę wiedzieć kiedy ją osiągnę, kiedy mogłem nigdy jej nie mieć.
http://www.bioslone.pl/search/node/homeostaza
http://pl.wikipedia.org/wiki/Homeostaza
« Ostatnia zmiana: 27-05-2011, 13:38 wysłane przez Earthwindsun » Zapisane

Wiedza jest dziedzictwem ludzkości.
Ideologia jest kultem jednostki.
Grzesiek
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!