Polecam lekarza

(1/5) > >>

RENETI:
Przeczytałam na forum wiele wypowiedzi krytykujących oficjalną medycynę i lekarzy.
Z przyjemnością donoszę, że zdarzają się chlubne wyjątki.
Proponuję stworzenie listy lekarzy, których można z czystym sumieniem polecić.
Chciałabym przedstawić wspaniałego lekarza, z którym zetknęłam się dwukrotnie: w wieku 3 miesięcy i rok temu, kiedy moja druga córeczka miała 3 miesiące. Chodzi o dr Bonifacego Jagodę, wybitnego specjalistę od zwichnięć stawów biodrowych u niemowląt. Zwichnięcie stawów biodrowych jest wadą wrodzoną i często dziedziczoną z matki na córkę.
U córki wystąpiło podejrzenie zwichnięcia stawu lewego, lekarka ortopeda po przeprowadzonym badaniu usg zarządziła żeby córeczkę unieruchomić w specjalnej rozpórce na pół roku.
Postanowiłam skonsultować diagnozę z dr Jagodą.
Przede wszystkim jest on cudownym człowiekiem i genialnym psychologiem, córeczka, robiła co chciała a on tylko obserwował, niepotrzebne było żadne usg, on wszystko wiedział po pięciu minutach obserwacji, córeczka cały czas uśmiechała się do lekarza w trakcie badania. Okazało się, że nie jest to żadne zwichnięcie stawu lecz przykurcz nóżki,a rozpórka zaordynowana przez lekarkę tylko pogorszyłaby stan dziecka i fatalnie wpłynęłaby na jego rozwój psychoruchowy. Po miesiącu wykonywania nieskomplikowanych ćwiczeń było po problemie.

Mistrz:
To prawda. Mało się u nas mówi o lekarzach niebędących konowałami, a tacy rzeczywiście są. To jest dobra inicjatywa.

Kaprys:
Polecam pana dr Jagodę z całego serca. Naszą córkę wyprowadził z dysplazji panewek stawów biodrowych. Niestety, nosiła szynę. Teraz to już jest dorosła panna, która pomimo problemów z panewkami w okresie niemowlęcym odbyła trzyletnią edukację w Państwowej Szkole Baletowej, gdzie Komisja Egzaminacyjna jest w stanie wypatrzeć każdą niedoskonałość natury i już na egzaminie wstępnym odrzucić kandydata/tkę. Później też jest niezłe sito przesiewowe, również z powodu wad postawy. Czego się nie robi dla fascynacji dziecięcej nauką lub sztuką, nawet jeżeli są to duże niedogodności dla rodziców. Potwierdzam, pan dr Jagoda jest wspaniałym człowiekiem i znakomitym specjalistą (już nie pamiętam, ale chyba tylko od maluszków).

Aggula:
W takim razie ja bardzo proszę, jeśli ktoś zna godnego polecenia pediatrę z Poznania lub okolic, który jest przeciwnikiem szczepień. Pytam w razie gdybyśmy potrzebowali np. zaświadczenia o niezdolności lub chociaż wskazania odroczenia szczepień (potem będziemy się dalej martwić...).
Mamy świetnego pediatrę, neonatologa, dr. Karola Groenwalda, naprawdę polecam, ale przyjmuje nas prywatnie i ma już 70 lat (cenię jego megawielkie doświadczenie i dawniejsze spojrzenie na leczenie ), ale nie wiem jak długo jeszcze będzie aktywny zawodowo... Poza tym nie mam odwagi spytać go o opinię na temat szczepień, żeby przypadkiem nie namówił mojego męża, który zawsze jest z nami na wizycie...

Lavenda22:
Czy zna ktoś dobrego ortopedę w Gdańsku?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona