Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 22:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mdłości ciążowe. Mam dość!  (Przeczytany 17106 razy)
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« : 13-06-2011, 16:14 »

Po raz pierwszy korzystam z internetu w telefonie, bo nie mam ani trochę siły usiąść do komputera. 4. dzień już leżę w łóżku. Nie mam na nic mocy. Jak już wydaje mi się, że trochę jest lepiej, to po 5 min. wszystko wraca. Zawroty głowy, okropne mdłości z odruchem wymiotnym. W poprzednich ciążach też miałam mdłości, ale nie aż takie! Jeszcze Natan od piątku bardzo wysoko gorączkuje, ale to już temat do innego wątku. Leżymy razem, ja częściej przysypiam niż on. Mama mi teraz przyniosła migdały do chrupania. Czy macie może jakieś sposoby na te mdłości i nieszczęsną niemoc?
« Ostatnia zmiana: 13-06-2011, 18:48 wysłane przez Apollo » Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #1 : 14-06-2011, 07:38 »

Możesz spróbować herbaty z świeżym imbirem.
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Andrzejkowy
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 257

« Odpowiedz #2 : 14-06-2011, 11:57 »

Czy macie może jakieś sposoby na te mdłości i nieszczęsną niemoc?
Wymiotować co się da, popijać wodę z cytryną, ewentualnie z miodem, zażywać ruchu na świeżym powietrzu, najlepiej wśród zieleni.
Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
Aggula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 28-05-2009
Wiadomości: 465

« Odpowiedz #3 : 18-06-2011, 04:56 »

Cytat
Czy macie może jakieś sposoby na te mdłości i nieszczęsną niemoc?
Współczuję serdecznie. U mnie, jedyne "lekarstwo" na mdłości to był czas, nic innego nie pomagało. W czwartym miesiącu zaczęło się poprawiać, a niemoc pozostała do końca. Niestety. Wiem, tylko, żeby nie pić mięty w trakcie mdłości, podobno nasila objawy.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #4 : 18-06-2011, 08:52 »

Zaczynam dochodzić do takiego samego wniosku, że wszystko przejdzie z czasem. Póki co, na chwilową poprawę, mogę liczyć po czymś kwaśnym. Teraz "ciućkam" cytrynowego cukierka smile, i leżę smile.
« Ostatnia zmiana: 18-06-2011, 09:50 wysłane przez Lilijka » Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #5 : 12-07-2011, 16:29 »

Nie doprowadzaj do najmniejszego głodu. Podjadaj stale jakieś drobiazgi, np. wafle ryżowe. W 4 miesiącu przejdzie. Choć różnie bywa. Ja jestem po 2 ciążach i każda była inna. W pierwszej już prawie brałam jakieś czopki przeciw mdłościom i wymiotom. Pomagał mi zapach kropli gorzkich i ogórków korniszonych. Ale po napadzie jedzenia (niby było ok) wszystko lądowało w toalecie. Z czasem nauczyłam się mieć zawsze coś pod ręka do chrupania. Z drugim dzieckiem było lepiej, bo wiedziałam o co chodzi. A przecież chodziłam do pracy i jak tu stale podjadać.
« Ostatnia zmiana: 12-07-2011, 17:53 wysłane przez Apollo » Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #6 : 12-07-2011, 20:56 »

Na mnie teraz działa popijanie wody z miodem i cytryną. Wszelkie kiszonki i kwaśne owoce smile
Wczoraj pochłonęłam prawie kg czerwonych porzeczek smile 4 m-c zacznie się w przyszłym tygodniu, zobaczymy... smile
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Livia
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: lipiec 2008
Wiadomości: 100

« Odpowiedz #7 : 12-07-2011, 21:08 »

Mnie pomagała ... coca-cola.  Wiem, że niezdrowa. Ale ja wymiotowałam tak bardzo, że przez pierwsze trzy miesiące schudłam siedem kg. Z 52:-). Dostałam jakieś tabletki przeciwwymiotne, ale lekarka stwierdziła, że skoro cola pomaga, to lepsza cola niż tabletki. Piłam małymi łyczkami, prawie bez gazu, szczególnie jak miałam gdzieś wyjść i nie chciałam zatrzymywać się przy każdym krzaczku:-)
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #8 : 13-07-2011, 18:47 »

Livia masz rację, zapomniałam o niej zupełnie. Zawsze mi się po niej poprawia. Widocznie organizm jej potrzebuje msn-wink
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #9 : 14-07-2011, 07:30 »

Reneti też masz rację. Wczoraj jadłam głównie sałatki, a na obiad rybę z kapustą kiszoną i czułam się całkiem dobrze.
Właśnie wyczytałam, że maliny obniżają ciśnienie, a ja mam normalnie 80/50, więc już teraz wiem dlaczego czasami chodzę po ścianach i ratować się muszę małą czarną smile
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!