Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 02:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Reklama kremu Nivea Baby  (Przeczytany 24001 razy)
Ekspert NIVEA Baby
« : 16-06-2011, 09:57 »

Droga Fasolko,
Zabezpieczenie skóry maluszka przed szkodliwym działaniem promieniowania UV jest bardzo ważne. Wiadomo, że nie chodzi tu o spacery w pełnym słońcu, gdyż Twoja Córeczka jest jeszcze zbyt mała, ale mimo to, powinnaś używać kremu z wysokim faktorem ochronnym.
Jeśli szukasz kosmetyku o delikatnej konsystencji, który łatwo się wchłonie, to może zastanów się nad mleczkiem ochronnym. Marka NIVEA Baby dla dzieci powyżej szóstego miesiąca życia, proponuje mleczko ochronne z faktorem SPF 50+. Zawiera ono nie tylko filtry ochronne UVA i UVB, ale również witaminę E, pantenol i olejek migdałowy, które nawilżą skórę Twojej Córci.
Gdybyś chciała mnie zapytać o coś więcej w kwestii ochrony skóry maluszka lub po prostu pielęgnacji – pisz śmiało.
_____________
Ekspert NIVEA Baby, udzielam odpowiedzi na Państwa pytania dotyczące produktów marki NIVEA Baby. Zapraszam do dyskusji.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #1 : 16-06-2011, 10:08 »

Podaj pełny skład tego kremu. Ile tej witaminy E, ile tego pantenolu, olejku migdałowego. Po cholerę taki wysoki faktor?
Dlaczego uważasz, że dziecko powinno używać wysokiego faktora ochronnego. Odnoszę wrażenie, że koncerny farmaceutyczno-chemiczno-kosmetyczne tworzą jakieś badania "nałukowe", aby zarabiać na niewiedzy ludzi. Istny Matrix, pralnia mózgów.
Zapisane
Monique
« Odpowiedz #2 : 16-06-2011, 10:16 »

Nie dajmy się wkręcić w tą dyskusję! To kolejna manipulacja - próba zastraszenia nas rodziców, że oto bez produktów marki Nivea nasze dzieci NIE BĘDĄ BEZPIECZNE!

Prawda jest taka, że tylko zachowanie zdrowego rozsądku w tym Matrixie, jak to ładnie napisała Iza, zapewni bezpieczeństwo nam i naszym dzieciom smile
« Ostatnia zmiana: 16-06-2011, 10:19 wysłane przez Monique » Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #3 : 16-06-2011, 12:24 »

Wiadomo, że nie chodzi tu o spacery w pełnym słońcu, gdyż Twoja Córeczka jest jeszcze zbyt mała, ale mimo to, powinnaś używać kremu z wysokim faktorem ochronnym.

Jeśli jest zbyt mała żeby chodzić w pełnym słońcu to po co jej jakieś wydziwiane kremy? Mają chronić przed cieniem?
Trzeba zacząć szukać klientów na innym forum!!!
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 07:37 wysłane przez Klara27 » Zapisane
piem
« Odpowiedz #4 : 16-06-2011, 12:58 »

Cytat
Wiadomo, że nie chodzi tu o spacery w pełnym słońcu, gdyż Twoja Córeczka jest jeszcze zbyt mała, ale mimo to, powinnaś używać kremu z wysokim faktorem ochronnym.

Firmy Nivea oczywiście.
WON.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 07:38 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #5 : 16-06-2011, 18:37 »

Wziąłem tylko trochę pod lupę mleczko ochronne z faktorem SPF 50+.

Skład: Skład: Aqua, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, C12-15 Alkyl Benzoate, Butylene Glycol, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glycerin, Dicaprylyl Carbonate, Sodium Phenylbenzimidazole Sulfonate, Diethylhexyl Butamido Triazone, Cetearyl Alkohol, Ethylhexyl Triazone, Glycine, Cetyl Alcohol, Panthenol, C18-36 Acid Triglyceride, Tocopheryl Acetate, Prunus Dulcis, Glyceryl Stearate SE, Hydrogenated Coco-Glycerides, VP/Hexadecene Copolymer, Ethylhexyl Glycerin, Xantan Gum, Magnesium Sulfate, Peg-40 Castor Oil, Trisodium EDTA, Sodium Cetearyl Sulfate, Trimethoxycaprylylsilane Zinc Sulfate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben.

A tutaj proszę znaleźć sobie składniki, każdy oddzielnie opisany http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm

Kolejny link, trochę mniej szczegółowy http://www.pro-test.pl/article_suplement/60853,60860/_Lista%20kosmetyków.html

Ekspercie Nivea Baby, podyskutujmy.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Fasolka
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-11-2008, mąż: 09-02-2009, koktajl: 12-2008
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #6 : 16-06-2011, 19:55 »

Eh, gdybym chciała kupić krem typu Nivea zapytałabym o radę na jakimś innym forum....
Zapisane
Ekspert NIVEA Baby
« Odpowiedz #7 : 01-07-2011, 13:54 »

Oczywiście to prawda, że malutkie dzieci nie powinny przebywać w pełnym słońcu, jednak w czasie upałów pozostawanie przez cały czas w cieniu nie zawsze jest możliwe. Dlatego wskazane jest stosowanie kremów ze wspomnianymi już przeze mnie filtrami UVA i UVB, które zapewniają maluszkom skuteczną ochronę przed poparzeniami i uszkodzeniami skóry. Dodatkową chciałabym jeszcze raz podkreślić, że mleczko NIVEA Baby bardzo dobrze nawilża.
Jeśli chodzi o obawy użytkownika Machos związane ze składem kosmetyków NIVEA Baby, chciałabym zapewnić, że wszystkie produkty z tej serii powstały we współpracy z dermatologami i pediatrami. Ich bezpieczeństwo i skuteczność potwierdziły liczne badania kliniczne i dermatologiczne, dzięki czemu są polecane przez Instytut Matki i Dziecka.
Na koniec dodam, że moją intencją nie było wprowadzenie nikogo w błąd, ani krytyka innych kremów przeciwsłonecznych, a jedynie merytoryczna odpowiedź na zadane pytanie.
_____________
Ekspert NIVEA Baby, udzielam odpowiedzi na Państwa pytania dotyczące produktów marki NIVEA Baby. Zapraszam do dyskusji.

« Ostatnia zmiana: 03-07-2011, 09:48 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #8 : 01-07-2011, 14:25 »

Koleżanka zapoznała się w końcu z działaniem składników na organizm dziecka, w polecanych przez siebie kosmetykach? Machos podrzucił linki.
Dla nas ani pediatrzy, ani IMiD nie są autorytetami.
Jako mama nie smarowałam dzieci niczym szczególnym. Nie wystawiałam niemowląt na ostre słońce. Gdy już musiałam je wozić w słońcu to stawiałam w wózku budę i czasem wózka nie pchałam tylko ciągnęłam, aby nie były wystawione na słonko. Widzę też na mieście wiele pomysłowych mam, które na budzie wieszają jakby woalki z pieluch, czy batystowych białych chust.

A tu na temat Titanium Dioxide

www.wykop.pl/ramka/335217/dlaczego-dwutlenek-tytanu-w-filtrach-uv-jest-szkodliwy/
Zapisane
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #9 : 02-07-2011, 07:41 »

Z jednej strony to są szopki, że tutaj chce ktoś się reklamować, a z drugiej muszę podziękować firmie Beiersdorf za umieszczenie tutaj eksperta poprzez jakąś agencję PR, bo do dziś nie byłem świadomy tego, co kremy w sobie mają, tzn. tego, jak niektóre składniki mogą działać na nas. Dzięki, Machos i Iza, za fajne linki. Dla agencji reklamowej, PR toż to koszmar trafić na forum, gdzie można polec, bo są mądrzejsi.
« Ostatnia zmiana: 02-07-2011, 12:05 wysłane przez Solan » Zapisane
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #10 : 03-07-2011, 09:42 »

Oj, właśnie sprawdziłem skład mleczka do opalania Nivea Sun z wysoką ochroną 30 i niestety w składzie jest dwutlenek tytanu, a jak Iza podała link do wiadomości o tym związku, to nie jest zbyt bezpieczne dla skóry, choć z drugiej strony, czy stosując zasady biosłonejskie, należy się tym przejmować. Mimo wszystko nie będę się smarował i raczej nosił przewiewne ubranie. I niech ktoś zaprzeczy, że reklama nie edukuje konsumentów ;-).
« Ostatnia zmiana: 04-07-2011, 17:45 wysłane przez Apollo » Zapisane
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #11 : 06-07-2012, 11:39 »

Jerzy Maslanky w książce "Od lekarza do grabarza" w rozdziale o słońcu sporo opisał na temat kremów i o ich wpływie.
Zapisane
Lilly
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.2011+ DP+KB
Skąd: Poznań
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #12 : 06-07-2012, 14:38 »

Czy któraś z Mam tu obecnych ma jakiś sprawdzony specyfik p/słoneczny dla maluchów? Moja córcia ma jaśniuteńką i skłonną do podrażnień skórę. Niestety jakiś kremik przy wychodzeniu na słoneczko musimy użyć.
Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #13 : 06-07-2012, 14:45 »

@Lilly
Pewnie olejek koksowy zda egzamin.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 07:38 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Lilly
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.2011+ DP+KB
Skąd: Poznań
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #14 : 06-07-2012, 14:49 »

Czy to chodzi o zwykły olej kokosowy czy coś bardziej kosmetycznego? Mam w domu masło, może zdałoby egzamin?
Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #15 : 06-07-2012, 14:53 »

Zwykły olej kokosowy bez żadnych dodatków.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!