Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:32 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Przet³uszczaj±ce w³osy u nastolatki  (Przeczytany 41261 razy)
eryba
« : 04-12-2007, 11:40 »

Witam.
Czy mo¿ecie poleciæ jaki¶ przetestowany kosmetyk dla córki. Wchodzi w³a¶nie w wiek dojrzewania i szukam jakiego¶ dobrego szamponu.


Edycja w celu usuniêcia literówki w tytule
/ArtComp
« Ostatnia zmiana: 01-10-2022, 15:04 wys³ane przez ArtComp » Zapisane
taszczyk
« Odpowiedz #1 : 04-12-2007, 16:15 »

Spóbuj Elseve L'Oreal wyszed³ nowy do w³osów przet³uszczaj±cych siê w takiej ró¿owej butelce, jest ca³kiem niez³y. Dobry jest te¿ Nivea taki w prze¼roczystej butelce (jest tylko jedna taka w serii) do w³osów przet³uszczaj±cych siê. To moim zdaniem najlepsze na rynku. Nie warto inwestowaæ w Kerastase i inne drogie - przetestowa³am i dzia³aj± tak samo. Nie wiem czy to przypadek, ale odk±d ³ykam kelp, w³osy trochê mniej mi siê przet³uszczaj±, staram siê je myæ chocia¿ co drugi dzieñ, zamiast codziennie. Mo¿e niech córka spróbuje wcieraæ w skórê g³owy alocit.
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosujê.
Wiadomo¶ci: 415

« Odpowiedz #2 : 07-01-2008, 19:41 »

W³osy nale¿y myæ zawsze letni± wod± z delikatnym szamponem np Pregaine/apteka/, a po umyciu osuszyæ delikatnie rêcznikiem i natychmiast zdj±æ go z g³owy, poniewa¿ turban dzia³a jak sauna poci siê pod nim skóra, a gruczo³y szalej±! Otwieraj± siê równie¿ ³uski w³osowe. Czasem wystarczy zmieniæ sposób u¿ywania rêcznika, by pozbyæ siê problemu z przet³uszczaj±cymi siê w³osami.
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko m±dro¶æ.
joanna_ja
« Odpowiedz #3 : 13-02-2008, 12:26 »

Nie znam siê na kosmetykach do w³osów, nigdy nie wnika³am w takie sprawy, ale mam pytanie. Zastanawia mnie sprawa szamponów do t³ustej skóry g³owy. Co one w zasadzie robi±? Wysuszaj±? Ja mam przet³uszczaj±ce siê w³osy i skórê g³owy i wydaje mi siê, ¿e te szampony wysuszaj± skórê g³owy, w zwi±zku z czym znów skóra chc±c odbudowaæ barierê hydrolipidow± nadrabia wydzielaniem sebum, i kó³ko siê zamyka. Zastanawia mnie to, czy jakbym zaczê³a czym¶ t³ustym smarowaæ skórê g³owy, to by mi nie unormowa³o wydzielania sebum?
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08-10-2007
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 691

« Odpowiedz #4 : 13-02-2008, 13:24 »

Joanna, Pan Józef zaleca przed myciem wcieranie w skórê g³owy ma¶ci ochronnej z wit.A.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
joanna_ja
« Odpowiedz #5 : 13-02-2008, 14:28 »

Dziêki za radê. No có¿, nie wiem, czy kto¶ to ju¿ przetestowa³. Postaram siê smarowaæ, oby siê nadmiernie nie przet³u¶ci³y, bo niestety mój wygl±d jest bardzo wa¿ny w mojej pracy. Myjê w³osy codziennie szamponem Elseve, ró¿owym, ju¿ wspomnianym wcze¶niej, niestety nic siê po nim nie zmieni³o. Wola³abym myæ je co 3 dni chocia¿, bo widzê, ¿e koñcówki wo³aj± o pomoc.
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Sk±d: Italia
Wiadomo¶ci: 612

« Odpowiedz #6 : 13-02-2008, 14:35 »

Ja juz od dluzszego czasu stosuje ta masc na glowe raz w tygodniu i musze przyznac ze od tej pory zrezygnowalam z balsamu do wlosow. Co do przetluszczania to ja tez mam ten problem i na razie nie widze duzej poprawy. Byc moze trzeba jeszcze odczekac! Za to wlosy sa naprawde lsniace i juz mi nie wypadaja. Stosuje tez silica. Co do koncowek, to najlepsze jest ich podcinanie( mowi ci to fryzjerka msn-wink ). Pozdrawiam
Zapisane
joanna_ja
« Odpowiedz #7 : 13-02-2008, 14:57 »

Fryzjerko kochana, ja chce zapu¶ciæ w³osy- mam nadzieje mieæ piêkny kok na w³asnym ¶lubie, a z moich to jedynie efekt mopa mo¿na jak na razie zrobiæ naughty  Sêk w tym, ¿e ilekroæ idê podci±æ, to wychodzê z krótszymi o 5cm   Po prostu siê bojê, a sama nie podetnê, bo z ty³u nie widzê. Eh, ma¶æ i cierpliwo¶æ mi zosta³a. Dziêki za pomoc.
Zapisane
Misia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01.02.2007
Wiadomo¶ci: 115

« Odpowiedz #8 : 13-02-2008, 15:17 »

Je¶li chodzi o w³osy (i nie tylko) to aby mieæ piêkne warto pielêgnowaæ wg faz ksiê¿yca. W³osy najlepiej podcinaæ w dniach, gdy ksiê¿yc znajduje siê w znaku Lwa lub Panny. Najlepiej, gdy odbywa siê to przy ksiê¿ycu przybywaj±cym. W tych dniach przycinamy chocia¿by koñce. W³osy podcinane w dniach Lwa wzmacniaj± siê i ³adnie rosn±. W znaku Panny wykonana fryzura d³u¿ej zachowuje ³adn± formê. Wtedy te¿ robimy trwa³± lub farbujemy. Ja te¿ czekam na te dni bo chcê siê obci±æ. Ju¿ nied³ugo. Lew 19.02 - 20.02. Znak Panny 21.02 do 23 lutego. To naprawdê dzia³a.
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosujê.
Wiadomo¶ci: 415

« Odpowiedz #9 : 16-02-2008, 23:31 »

Joanna - jest taki bardzo dobry szampon w czystym ¿elu Pregaine/apteka/ kosztuje oko³o 20z³, ale jest bardzo wydajny.
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko m±dro¶æ.
Editho
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-12-2007
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 454

« Odpowiedz #10 : 17-02-2008, 13:52 »

Ostatnio odkry³am (ju¿ prawie bez w³osów) co¶ fantastycznego. Po piciu Mo zaczê³a sie jazda z wypadaniem masowym w³osów i okropnym przet³uszczeniem. Chcia³am kupiæ ampu³ki  za 130 z³ w aptece na porost w³osów, ale kasa ogromna wiec zrezygnowa³am. W kafetrii na forum dla grzybiarzy znalaz³am co¶ co dzia³a bezb³êdnie.Szampony, od¿ywki, ampu³ki ze skrzypu, rozmarynu i rzepy jest tonik  którym siê smaruje g³owê po umyciu i wysuszeniu i naprawdê dzia³a. Teraz mam ma³o w³osów, ale piêkne , b³yszcz±ce, nie t³uste i ..........tabunami odrastaj± piekne nowe w³osi±tka.Pozdrawiam . Podajê link do najlepszego z tego co siê orientowa³am sklepu z kosmetykami Joanny (seria "Z apteczki babuni"). Ceny tez piêkne.

http://kosmetykidlaciebie.pl/sklep/kosmetyki-joanna-apteczki-babuni-c-506_697.html
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie z³o na ¶wiecie wywodzi siê z tego, ¿e cz³owiek siê czego¶ boi,strach jest jak w±¿, który oplata serce....."
Editho
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-12-2007
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 454

« Odpowiedz #11 : 18-02-2008, 09:49 »

Ja zakupi³am pakiet.szampon i od¿ywkê ,tonik , kapsu³ki(lakier i pianke -czêsto wystepuje na scenie wiec musze jakos wygladac)

Szampon i od¿ywka do w³osów cienkich , delikatnych ze sk³onno¶ci± do wypadania z ekstraktem ze skrzypu i rozmarynu.Po umyciu w³osy niezbyt dobrze sie rozczesujê , ale jak sie je wysuszy to b³yszcz± i nie s± cie¿kie .A jak juz je wysuszê to nak³adam tonik normalizuj±cy(wmasowuje w skórê g³owy) tonik do w³osów przet³uszczaj±cych.
Ponadto 3 razy w tygodniu powiedzmy :poniedzia³ek, ¶roda,piatek wieczorem wmasowujê w skóre na zmianê ampu³ki z rzep± i ampu³ki ze skrzypem. Jak wstaje to myje g³owe . Lakier te¿ jest super nie skleja i w³osy s± takie naturalne w dotyku.
1 x Z Apteczki Babuni Tonik normalizuj±cy(dro¿d¿e i chmiel) (25061) = 6,32z³
1 x Z Apteczki Babuni Od¿ywka wzmacniaj±ca (25064) = 4,65z³
1 x Z Apteczki Babuni Szampon wzmacniaj±cy (10025) = 5,04z³
2 x Z Apteczki Babuni Kuracja wzmacniaj±ca w ampu³kach (25066) = 19,76z³
1 x Rzepa Ampu³ki wzmacniaj±ce (25936) = 13,57z³
1 x Lakier utrwalaj±cy mocny (JOA7222) = 6,78z³
1 x Pianka nab³yszczaj±ca z woskiem (25994) = 8,09z³
------------------------------------------------------
Suma: z przesy³ka72,21z³

Na stronce któr± poda³am w linku mozna naprawdê wybraæ co¶ dla siebie.A firma rzetelna i przesy³ka szybka. Gratis dosta³am kilka fajnych próbek kremów i innych specyfików.
Pozdrowionka Edith
« Ostatnia zmiana: 13-02-2012, 12:31 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie z³o na ¶wiecie wywodzi siê z tego, ¿e cz³owiek siê czego¶ boi,strach jest jak w±¿, który oplata serce....."
taszczyk
« Odpowiedz #12 : 18-02-2008, 10:23 »

Spróbujcie w zniszczone koñcówki lekko podsuszonych w³osów wetrzeæ kroplê (wcze¶niej roztart± w d³oniach) olejku Biosilk Farouk (buteleczka bardzo wydajna ok 7 zl.) i wysuszyæ.  Po³ysk i wyg³adzenie niesamowite! Do maj±cych w³osy t³uste: czy nie macie zbyt wielkich wymagañ aby myæ w³osy co 3 dni? My¶lê ¿e mycie co drugi dzieñ jest w porz±dku.
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Sk±d: Italia
Wiadomo¶ci: 612

« Odpowiedz #13 : 18-02-2008, 10:35 »

Bardzo czestym powodem przetluszczania sie wlosow jest po prostu zanieczyszczone powietrze. Mozna to odczuc jeszcze bardziej w miastach, wiec najlepszym rozwiazaniem jest na pewno splukiwanie tych spalin, choc skora glowy nie lubi czestych myc, dlatego radze uzywac bardzo delikatnego szamponu( im mniej sie pieni i mniej pachnie, tym jest lepszy!)
« Ostatnia zmiana: 13-02-2012, 12:30 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane
Bronia82
« Odpowiedz #14 : 18-02-2008, 23:26 »

Witam. Ostatnio zainteresowana jestem nieco bardziej swoimi w³osami, sporo tez ekserymentowalam z ró¿nymi specyfikami. Bardzo dobrze robi t³ustej skórze g³owy oczyszczenie jej z wszelkich zanieczyszczeñ, w tym celu do szamponu dodajemy albo troche sody(ok ³yczeczka) albo kilka rozkruszonych aspiryn. Myjemy tym specyfikiem w³osy dok³adnie masuj±æ i p³uczemy w³osy. Na koniec trzeba zastosowaæ co¶ kwasotwórczego, najlepiej ³yczeczke octu jab³kowego lub soku z cytryny do ostatniego p³ukania.J a dodajê tez do p³ukania troche miodu. Dodatek sody czy aspiryny stosowac najlepiej raz na tydzieñ.
Przet³uszczanie wzmagaj± u mnie silne przeciwlojotokowe szampony z SLS, które wysuszaja strasznie, dlatego u¿ywam bez. Przyczyna moga byæ te¿ silikony w od¿ywkach, ktore osadzaja sie na w³osach a niektóre z nich sie nie sp³ukuj±.
Z wy¿ej wymienionej serii babuni stosowalam tonik na przetluszczajace sie w³osy, który delikatnie dziala przy d³u¿szym i reguralnym stosowaniu. Bardzo dobre sa dla mnie ampu³ki tej firmy, efekty szybko zauwazalne na moich w³osach i tanie. Jednak trzeba to d³uzej stosowaæ, zreszt± jak wszystko inne.
Odno¶nie preparatu Pregaine, na mnie ma niezadowalajace dzialanie. Swietnie sie pieni, sk³ad ma krótki jednak zawiera SLS w poczatkowej pozycji, czego ja nie tolerujê. Nie jest dobry dla moich cienkich wlosów.
W³osy zaczêlam myæ bez sls i szamponami dla dzieci a w szczególno¶ci HIPP i Nivea nab³yszczaj±ca dla dzieci.
Kiedy¶ dobre efekty mia³am jak klad³am na d³u¿szy czas maseczke dermaglin na skóre g³owy, mo¿na ja bylo dostaæ w sklepach perfumerii rossman.
pozdrawiam
Zapisane
Urszulka
« Odpowiedz #15 : 08-03-2008, 09:00 »

Prosze sprobowac BONIDERM...pomade - mydlo O. Grzegorza Sroki..... http://www.bonimed.pl/ziola_leki-produkty-boniderm.html
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze wzglêdu na uci±¿liwe objawy
Wiadomo¶ci: 1.020

« Odpowiedz #16 : 22-10-2009, 15:01 »

Słyszałam, że na przetłuszczanie dobry jest olej rokitnikowy. Teraz, kiedy juz zakładamy czapki, głowa już na drugi dzień jest przetłuszczona. Tak jest przynajmniej u mnie. Szkoda, że ten olej taki drogi, a włosy długie..
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze wzglêdu na uci±¿liwe objawy
Wiadomo¶ci: 1.020

« Odpowiedz #17 : 12-01-2010, 09:21 »

Cytat
sklepu z kosmetykami Joanny (seria "Z apteczki babuni").
Zupe³nie instynktownie, zakupi³am szampon w tej serii, a teraz widzê ¿e nie tylko ja mia³am nosa smile Na razie zu¿y³am dopiero 1 opakowanie i nadal w³oski bardzo wypadaj±, ale to zbyt krótki okres, ¿eby konkretn± opiniê wydaæ. Editho, czy nadal aprobujesz te kosmetyki?
« Ostatnia zmiana: 12-01-2010, 09:24 wys³ane przez Szpilka » Zapisane
Livia
Czêsty go¶æ
**

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: lipiec 2008
Wiadomo¶ci: 100

« Odpowiedz #18 : 16-04-2010, 17:33 »

U mnie wypadanie w³osów zwi±zane jest ze stresem. Kiedy¶ by³ taki moment, ¿e wypada³y mi gar¶ciami i znajdywa³am je wszêdzie - dermatolog kaza³ mi wtedy przypomnieæ sobie, co siê dzia³o w moim ¿yciu trzy miesi±ce wstecz. No i wysz³o, ¿e mia³am bardzo stresuj±cy czas. Podobno tyle czasu potrzebuj± po stresie, ¿eby wypa¶æ smile
A na przet³uszczanie w³osów bardzo pomóg³ mi szampon Seboradin, do kupienia w aptece. Opakowanie 17 z³. Ostatnio go nie by³o aptekarka poleci³a inny o podobnym sk³adzie za 4, 10z³ - z czarnej rzepy firmy Eva Natura. Powiedzia³a, ¿e  to stara, dobra, polska firma i gwarantuje, ¿e bêdzie dobry. Okaza³o siê, ¿e w dzia³aniu taki sam jak Seboradin a cena du¿o ni¿sza. Polecam obydwa
Zapisane
sylviapl
« Odpowiedz #19 : 22-04-2010, 11:45 »

Ja swojemu nastolatkowi kupi³am do mycia w³osów myd³o 50% Lauro. Najpierw myje w³osy myd³em, potem delikatnym szamponem. Jedyne szampony jakich u¿ywa ca³a nasza rodzina to: Babydream z Rossmanna i Suhada z Lidla. Nie zawieraj± SLS i parabenów, maj± certyfikaty ekologiczne, ceny te¿ powalaj± - od 8 do 10 z³ociszów. Fajny efekt daje p³ukanie w³osów wod± z dodatkiem octu jab³kowego – domowego lub kupnego Bio – bywa czasem w Rossmannie – butla chyba z 0,5 litra za ok. 7 z³. Jak tak dobrze siê rozejrzeæ to w sklepach jest sporo taniej „kosmetycznej ekologii”.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!