Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 10:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cytologia  (Przeczytany 73817 razy)
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« : 27-06-2011, 15:54 »

Dawno nie pisałam na forum, odkąd na świecie jest moje roczne maleństwo. Jednak mam jeden problem. Nie wiem, co mnie podkusiło, aby udać się do konowała na cytologię. W ciąży przy rutynowych badaniach wyszła grupa II i teraz też II grupa: "zmiany flory bakteryjnej, zmiany odczynowe związane z naprawą lub zapaleniem oraz bacterial vag". Poza lekkim szczypaniem od kilku dni w nocy (znośnym) jest w porządku.

Czytałam na temat bacterial vag. i w skrócie: „.. jest zakażeniem autogennym, dotyczącym zmiany stosunków ilościowych i jakościowych własnej flory bakteryjnej pochwy. W wydzielinie pochwy z BV znacznie wzrasta liczba bakterii tlenowych i beztlenowych”.
BV leczy się metronidazolem – po moim trupie! Antybiotyków nabrałam się w życiu już tyle, że już serdecznie podziękuję za kolejne. Nawet jeśli wezmę, to wrócą drożdżaki, a jak znikną, to znów bakterie i tak koło się zamyka. Dodam, że podczas porodu zaaplikowano mi dożylnie antybiotyk – to było rok temu i mimo to znów coś wraca (i wracałoby po kolejnych antybiotykach) „Pacjentkom, które same nie zgłaszają objawów chorobowych, można zaproponować leczenie korzystnie wpływające na zmianę wydzieliny pochwowej”. Matko! I ja mam być znów pacjentką? smile Ciekawe, co to za leczenie...
A tak już poważniej, to proszę o poradę. Stosuję MO (od wczoraj regularnie, bo przez dziecko nie miałam głowy do tego i zaniedbałam sprawę), od wczoraj piję KB, żeby poprawić florę bakteryjną przewodu pokarmowego, a co za tym idzie w miejscach intymnych, znów odstawiłam gluten na kilka miesięcy. Zamówiłam zioła oczyszczające układ moczowo-płciowy wg. książki Mistrza (już go kiedyś piłam na dolegliwości pęcherzowe i sprawdził się).

Dodać tamponowanie alocitem? Co jeszcze mogę zrobić? Będę wdzięczna za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 27-06-2011, 16:19 wysłane przez Apollo » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #1 : 27-06-2011, 17:16 »

Pierwsze co przychodzi na myśl, to mieć głowę do regularnego stosowania mikstury i koktajli.
« Ostatnia zmiana: 27-06-2011, 17:55 wysłane przez Apollo » Zapisane
Joanna
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 20 XI 2010r
Skąd: Marki
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #2 : 27-06-2011, 22:51 »

Moim zdaniem powinnaś także zastosować tamponowanie z alocitem.
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #3 : 28-06-2011, 06:47 »

A czy wiecie czy kwas borowy (borny) stosuje się oprócz problemów z grzybicą na dolegliwości bakteryjne? Czytałam na forum, że po tamponowaniu alocitem objawy się zaostrzają, a i bez tego zaostrzyły się w nocy. Sięgnęłam nawet niestety po probiotyk, bo spać w nocy nie mogłam z powodu szczypania. Nie chce się jednak uzależniać od nich, gdyż po odstawieniu problem powróci.  
 
U mnie niestety za zachwianie równowagi flory bakteryjnej miał zapewne wpływ antybiotykoterapii (rekord Świata pobity w 2007 r.) , potem probiotyków i do tego cały czas mam problemy hormonalne, gdyż mój cykl trwa około 60 dni. Smutny I tak lepiej, bo kiedyś potrafiłam dostać jedną miesiączkę w roku.
« Ostatnia zmiana: 28-06-2011, 07:54 wysłane przez Jerry » Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #4 : 28-06-2011, 07:12 »

Jerry - jest bezbolesny sposób na pozbycie się jakichkolwiek bakterii, ale trzeba być cierpliwym i przynajmniej kuracje przeprowadzić 2 razy w odstępie 1 lub 2 miesięcznym. Zasadą jest, że nie możesz być w tym przypadku uczulona na propolis, są to czopki dopochwowe z propolisem firmy Batrpol.
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #5 : 28-06-2011, 08:47 »

Dziękuję Wam za rady.
Loret, przeczytalam o tych czopkach i wydają się być w porządku. Zastanawia mnie jednak, czy nie wybiją też pożytecznych bakterii. Wydaje mi się, że mam owulację, dlatego objawy się nasiliły (obserwuję temperaturę codziennie pod kątem płodności i dziś jest podwyższona). Nie wiem czy jestem na te czopki uczulona. Nigdy nie stosowałam propolisu. Może sprawdzę najpierw na skórze? Może wiesz czy po tych czopkach szybko przychodzi poprawa?
« Ostatnia zmiana: 28-06-2011, 09:14 wysłane przez Apollo » Zapisane
Joanna
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 20 XI 2010r
Skąd: Marki
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #6 : 28-06-2011, 11:44 »

Ja obecnie mam pieczenie, swędzenie, białe naloty i opuchliznę w okolicach intymnych. Stosuje czopki z propolisem, które przynoszą ulgę. Dodatkowo na noc tamponowanie alocitem i 2 razy dziennie mocze się w wywarze z Vagosanu- Herbapolu. Po 3 dniach widać znaczną poprawę.
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #7 : 28-06-2011, 12:43 »

Cytat
Nie wiem czy jestem na te czopki uczulona
Zaaplikuj jeden i sama zobaczysz czy się coś dzieje, czy jest pieczenie, ból czy inne objawy, ale przeważnie silne pieczenie jest przeciwwskazaniem do aplikacji. Natomiast wydaje mi się, że nie stosowałabym kilku kuracji na raz, tak jak to robi Joanna, bo wtedy trudno stwierdzić, co jest bardziej skuteczniejsze. Jeżeli chodzi o poprawę, to sama się zorientujesz, bo u każdego jest inaczej. O pożyteczne bakterie niech Cię głowa nie boli, bo propolis zabija tylko te chorobotwórcze.
« Ostatnia zmiana: 29-06-2011, 16:37 wysłane przez Apollo » Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #8 : 28-06-2011, 13:27 »

O pożyteczne bakterie niech Cię głowa nie boli, bo propolis zabija tylko te chorobotwórcze.
Nonsens. W naturze takie rzeczy po prostu się nie zdarzają, a jedynie w reklamach. Środki bakteriobójcze zabijają wszystkie bakterie, i tyle.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #9 : 28-06-2011, 14:44 »

Czyli potraktuję czopki jako środek doraźny i tylko wtedy gdy będzie już bardzo źle. Bo jeśli wybiją wszystko to z powodu moich problemów z florą bakteryjną znów powrócą bakterie. Na razie czopki będą sobie czekać na półce. Tymczasem piję koktajle (na razie jeden dziennie). Przed ciążą zawsze miałam grupę I. Nawet jak faszerowana byłam antybiotykami, jadłam słodycze, piłam okazjonalnie alkohol, jadłam gluten itp. Co prawda, miałam wtedy inne problemy zdrowotne (częste przeziębienia, problemy z pęcherzem, nawracająca grzybica układu płciowego). Teraz został mi tylko ten z cytologią. Widzę dużą poprawę, ale jeszcze trochę brakuje do odzyskania zdrowia.
« Ostatnia zmiana: 28-06-2011, 20:27 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #10 : 28-06-2011, 15:03 »

No a tampony nasączone alocitem?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #11 : 28-06-2011, 15:17 »

To jak najbardziej wypróbuję. Alocit mam, tampony i strzykawkę też. Poczekam jednak, aż objawy trochę się zmniejszą, bo jak się nasilą po tamponowaniu, to nie będzie przyjemnie. Za kilka dni będzie po owulacji, więc wtedy rozpocznę tamponowanie. Na razie gromadzę wiedzę na ten temat. Czy środek gojący, tak jak w przypadku MO należy zmieniać co jakiś czas? Zaczynam od aloesu, gdyż dodaję go do MO.  
« Ostatnia zmiana: 29-06-2011, 16:34 wysłane przez Apollo » Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #12 : 28-06-2011, 16:47 »

Cytat
Nonsens. W naturze takie rzeczy po prostu się nie zdarzają, a jedynie w reklamach. Środki bakteriobójcze zabijają wszystkie bakterie, i tyle.
Z tego co Mistrz napisał wygląda na to, że propolis to to samo, co antybiotyk.
« Ostatnia zmiana: 29-06-2011, 16:34 wysłane przez Apollo » Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #13 : 28-06-2011, 17:15 »

Nie do końca się zgodzę. Antybiotyk zabija bakterie i wywołuje w większości przypadków drożdzaki.
A czopki propolisowe: "Preparat stosowany w nadżerkch szyjki macicy, stanach zapalnych pochwy na tle grzybiczym i bakteryjnym".

Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #14 : 28-06-2011, 17:28 »

Propolis to jakby połączenie antybiotyków bakterio- i grzybobójczych.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #15 : 28-06-2011, 20:31 »

Jerry, zastosuj tamponowanie alocitem. Zwróć uwagę na to jakie to są tampony, bo to naprawdę bardzo ważne. Muszą być te najprostsze, bez żadnych powłok, żeby alocit dostawał się tam, gdzie powinien.
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #16 : 28-06-2011, 20:41 »

W sklepie były tylko OB. Więc chyba nie są najprostsze. Dzięki za rady. Aktualnie czuję lekki dyskomfort w podbrzuszu (tylko nie wiem, czy przyczyną może być picie koktajlu od kilku dni). Jakbym nie robiła cytologii, pewnie nic by mi nie było, ale jak już człowiek zna wyniki, to za dużo o tym myśli i taki efekt.  confused
« Ostatnia zmiana: 29-06-2011, 16:35 wysłane przez Apollo » Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #17 : 28-06-2011, 20:44 »

Nie każda kobieta ma nasilenie objawów przy tamponowaniu. U mnie nic takiego nie wystąpiło, a z tego co czytam, wnioskuję, że wystąpiło to u zdecydowanej mniejszości kobiet, które stosowały tamponowanie.
Zapisane

Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #18 : 28-06-2011, 20:59 »

W sklepie były tylko OB.
To musisz się wybrać do innego sklepu, bo OB odpadają; po prostu nic z tego tamponu nie wypłynie, i całe tamponowanie traci sens.
« Ostatnia zmiana: 28-06-2011, 21:12 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #19 : 28-06-2011, 21:23 »

To poszukam wobec tego innych tamponów. Jutro już będę miała komplet do tamponowania i awaryjny propolis.
Cytat
Propolis to jakby połączenie antybiotyków bakterio- i grzybobójczych.
Nie jest więc to najgorsze rozwiązanie, bo po antybiotyku często występują nawroty grzybicy.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!