Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 09:35 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Czy polemika Bios³one z GNM® ma jakikolwiek sens?  (Przeczytany 31219 razy)
Machos
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01-04-2007
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 2.302

WWW
« Odpowiedz #40 : 31-10-2011, 20:49 »

No i je¿eli mogê siê odnie¶æ do istoty tematu, choæ mo¿e zabrzmi to jak herezja, to w³a¶nie jest teoria zarazkowa. Zarazki istniej±.
Mo¿e wyra¿aj siê ja¶niej. Gdzie i kiedy Pasteur mówi³ o teorii zarazkowej chorób?
Zapisane

Zamiast siê badaæ, lepiej wypiæ miksturê oczyszczaj±c±, najlepsze ¶wiadectwo badania organizmu, które w przypadku istniej±cych chorób widaæ po objawach. Machos.
Laokoon
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 2.510

« Odpowiedz #41 : 31-10-2011, 20:50 »

No i je¿eli mogê siê odnie¶æ do istoty tematu, choæ mo¿e zabrzmi to jak herezja, to w³a¶nie jest teoria zarazkowa. Zarazki istniej±.
Mo¿e wyra¿aj siê ja¶niej. Gdzie Pasteur mówi³ o teorii zarazkowej chorób?

On nie musia³ mówiæ, on to do¶wiadczalnie pokaza³. I robi³ to w sytuacji kontr do "istniej±cej" tak zwanej teorii samorództwa. To do¶wiadczenie jest podstaw± teorii i opisane jest równie¿ w tek¶cie Mistrza.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01-04-2007
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 2.302

WWW
« Odpowiedz #42 : 31-10-2011, 20:52 »

No i je¿eli mogê siê odnie¶æ do istoty tematu, choæ mo¿e zabrzmi to jak herezja, to w³a¶nie jest teoria zarazkowa. Zarazki istniej±.
Mo¿e wyra¿aj siê ja¶niej. Gdzie Pasteur mówi³ o teorii zarazkowej chorób?

On nie musia³ mówiæ, on to do¶wiadczalnie pokaza³. I robi³ to w sytuacji kontr do "istniej±cej" tak zwanej teorii samorództwa. To do¶wiadczenie jest podstaw± teorii i opisane jest równie¿ w tek¶cie Mistrza.
£o matko, jakiej teorii? Jeszcze napisz, ¿e teorii zarazkowej chorób!
Zapisane

Zamiast siê badaæ, lepiej wypiæ miksturê oczyszczaj±c±, najlepsze ¶wiadectwo badania organizmu, które w przypadku istniej±cych chorób widaæ po objawach. Machos.
Laokoon
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 2.510

« Odpowiedz #43 : 31-10-2011, 20:53 »

£o matko, jakiej teorii? Jeszcze napisz, ¿e teorii zarazkowej chorób!

No tak.

A co ilustruje ten obrazek niby?





« Ostatnia zmiana: 31-10-2011, 20:55 wys³ane przez Laokoon » Zapisane
Machos
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01-04-2007
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 2.302

WWW
« Odpowiedz #44 : 31-10-2011, 20:59 »

Niech zgadnê, choroby u cz³owieka na podstawie tego do¶wiadczenia? To jest teoria zarazkowa chorób?
Zapisane

Zamiast siê badaæ, lepiej wypiæ miksturê oczyszczaj±c±, najlepsze ¶wiadectwo badania organizmu, które w przypadku istniej±cych chorób widaæ po objawach. Machos.
Laokoon
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 2.510

« Odpowiedz #45 : 31-10-2011, 21:05 »

Czy Pasteur udowadnia³ ¿e teoria samorództwa jest fa³szywa? Poprzez swoje do¶wiadczenie u¶wiadamia³ ¿e istniej± zarazki. Na tym opiera siê proces pasteryzacji, na wybiciu bakterii które powoduj± ró¿ne procesy.
« Ostatnia zmiana: 31-10-2011, 21:07 wys³ane przez Laokoon » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #46 : 31-10-2011, 21:06 »

Poza tym mówi±c o chorobach i zdrowiu, bo to jest przecie¿ istot± tak naprawdê nie mo¿emy nie rozpatrywaæ innych aspektów dotycz±cych tych¿e kwestii.
Co to znaczy - srali muchy, bedzie wiosna? Panie Laokoon. Pan ma po prostu nierówno pod sufitem!
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Machos
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01-04-2007
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 2.302

WWW
« Odpowiedz #47 : 31-10-2011, 21:18 »

Czy Pasteur udowadnia³ ¿e teoria samorództwa jest fa³szywa?
Tu pytanie.

Poprzez swoje do¶wiadczenie u¶wiadamia³ ¿e istniej± zarazki.
Tu odpowied¼.
Zapisane

Zamiast siê badaæ, lepiej wypiæ miksturê oczyszczaj±c±, najlepsze ¶wiadectwo badania organizmu, które w przypadku istniej±cych chorób widaæ po objawach. Machos.
Laokoon
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 2.510

« Odpowiedz #48 : 31-10-2011, 21:23 »

Co to znaczy - srali muchy, bedzie wiosna? Panie Laokoon. Pan ma po prostu nierówno pod sufitem!

Trudno powiedzieæ. Wydaje mi siê ¿e równo to mam ale czasami trudno zachowaæ mi w³a¶ciw± kolejno¶æ. Mam sk³onno¶æ do nadmiernego teoretyzowania i zajmowania siê tym co nie jest najwa¿niejsze. To te¿ ma swoj± przyczynê i równie¿ pewne plusy, jak wszystko. Patrzê jednak na to pragmatycznie tak jak to czyni³ Pasteur z zarazkami. 
« Ostatnia zmiana: 31-10-2011, 21:27 wys³ane przez Laokoon » Zapisane
Machos
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01-04-2007
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 2.302

WWW
« Odpowiedz #49 : 31-10-2011, 21:30 »

Pasteur obali³ teoriê samorództwa prezentuj±c wygotowan± po¿ywkê w "³abêdzich" butelkach. Nawet po kilku latach od otwarcia butelek (odetkaniu kolby), na po¿ywce nie wzros³y bakterie, mimo ¿e by³ dostêp powietrza. Tak o¶mieszy³ miêdzy innymi Liebiga.

Poprzez swoje do¶wiadczenie u¶wiadamia³ ¿e istniej± zarazki.
No i co? By³y zarazki?
« Ostatnia zmiana: 31-10-2011, 21:33 wys³ane przez Machos » Zapisane

Zamiast siê badaæ, lepiej wypiæ miksturê oczyszczaj±c±, najlepsze ¶wiadectwo badania organizmu, które w przypadku istniej±cych chorób widaæ po objawach. Machos.
Laokoon
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 2.510

« Odpowiedz #50 : 31-10-2011, 21:41 »

Chyba czas zakoñczyæ t± polemikê. Mo¿e kiedy¶ wrócê do tematu to siê sprecyzujê o co mi tak naprawdê chodzi.

Pozostaje pozostaæ przy tym co jest w³a¶ciwie zasadne dla ca³ej tej dyskusji, a raczej praktyczne. Prawdziwa przyczyna chorób.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 2.510

« Odpowiedz #51 : 01-12-2011, 21:55 »

Cytat od: Pasteur
Nie jestem wcale zaskoczony zmasowan± krytyk± jaka na mnie spad³a. £atwo mogê sobie to zjawisko wyt³umaczyæ ty, ¿e medycyna chorób wewnêtrznych i chirurgia w ¶wietle moich pogl±dów znalaz³a siê w wielkich tarapatach. W punkcie prze³omowym. Intern± i chirurgi± miotaj± dwa pr±dy. Jednym jest dotychczasowa starzej±ca siê nauka, drugim nauka nowa, która siê rodzi. Stara nauka, maj±ca niezmiern± liczbê zwolenników, opiera siê na hipotezie, ¿e choroby zaka¼ne powstaj± w cz³owieku same z siebie. Druga za¶ jest nauk± o zarodnikach chorobotwórczych, ze wszystkimi wyp³ywaj±cymi z tego faktu konsekwencjami.

Czy wiêc te s³owa samego Pasteura nie ¶wiadcz± o "istnieniu" teorii zarazków chorobotwórczych?

A tu ciekawostka, Pasteur rozprawia siê z teori±:
Cytat od: Pasteur
Wy panowie, an moje twierdzenie, ¿e powy¿sze choroby s± dzie³em mikrobów, mówicie - teoria. Niech bêdzie. Teorie s± dwojakiego rodzaju: prawdziwe i nieprawdziwe. I ja wam, panowie, powiem, jak mo¿na poznaæ czy teoria jest prawdziwa czy nie.

Jak s³usznie chyba zauwa¿a Pasteur to jest nauka a nie jaka¶ tam teoria. Czy wiêc siê myli³ Pasteur? A medycyna czy siê myli skoro mówi o teorii tylko, która jak wiemy od samego Pasteura mo¿e byæ fa³szywa.

A tutaj jeszcze ciekawostka: http://en.wikisource.org/wiki/Popular_Science_Monthly/Volume_20/April_1882/The_Germ_Theory#cite_note-0

« Ostatnia zmiana: 01-12-2011, 22:40 wys³ane przez Laokoon » Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!