Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 12:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy polemika Biosłone z GNM® ma jakikolwiek sens?  (Przeczytany 31476 razy)
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #40 : 31-10-2011, 20:49 »

No i jeżeli mogę się odnieść do istoty tematu, choć może zabrzmi to jak herezja, to właśnie jest teoria zarazkowa. Zarazki istnieją.
Może wyrażaj się jaśniej. Gdzie i kiedy Pasteur mówił o teorii zarazkowej chorób?
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #41 : 31-10-2011, 20:50 »

No i jeżeli mogę się odnieść do istoty tematu, choć może zabrzmi to jak herezja, to właśnie jest teoria zarazkowa. Zarazki istnieją.
Może wyrażaj się jaśniej. Gdzie Pasteur mówił o teorii zarazkowej chorób?

On nie musiał mówić, on to doświadczalnie pokazał. I robił to w sytuacji kontr do "istniejącej" tak zwanej teorii samorództwa. To doświadczenie jest podstawą teorii i opisane jest również w tekście Mistrza.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #42 : 31-10-2011, 20:52 »

No i jeżeli mogę się odnieść do istoty tematu, choć może zabrzmi to jak herezja, to właśnie jest teoria zarazkowa. Zarazki istnieją.
Może wyrażaj się jaśniej. Gdzie Pasteur mówił o teorii zarazkowej chorób?

On nie musiał mówić, on to doświadczalnie pokazał. I robił to w sytuacji kontr do "istniejącej" tak zwanej teorii samorództwa. To doświadczenie jest podstawą teorii i opisane jest również w tekście Mistrza.
Ło matko, jakiej teorii? Jeszcze napisz, że teorii zarazkowej chorób!
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #43 : 31-10-2011, 20:53 »

Ło matko, jakiej teorii? Jeszcze napisz, że teorii zarazkowej chorób!

No tak.

A co ilustruje ten obrazek niby?





« Ostatnia zmiana: 31-10-2011, 20:55 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #44 : 31-10-2011, 20:59 »

Niech zgadnę, choroby u człowieka na podstawie tego doświadczenia? To jest teoria zarazkowa chorób?
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #45 : 31-10-2011, 21:05 »

Czy Pasteur udowadniał że teoria samorództwa jest fałszywa? Poprzez swoje doświadczenie uświadamiał że istnieją zarazki. Na tym opiera się proces pasteryzacji, na wybiciu bakterii które powodują różne procesy.
« Ostatnia zmiana: 31-10-2011, 21:07 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #46 : 31-10-2011, 21:06 »

Poza tym mówiąc o chorobach i zdrowiu, bo to jest przecież istotą tak naprawdę nie możemy nie rozpatrywać innych aspektów dotyczących tychże kwestii.
Co to znaczy - srali muchy, bedzie wiosna? Panie Laokoon. Pan ma po prostu nierówno pod sufitem!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #47 : 31-10-2011, 21:18 »

Czy Pasteur udowadniał że teoria samorództwa jest fałszywa?
Tu pytanie.

Poprzez swoje doświadczenie uświadamiał że istnieją zarazki.
Tu odpowiedź.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #48 : 31-10-2011, 21:23 »

Co to znaczy - srali muchy, bedzie wiosna? Panie Laokoon. Pan ma po prostu nierówno pod sufitem!

Trudno powiedzieć. Wydaje mi się że równo to mam ale czasami trudno zachować mi właściwą kolejność. Mam skłonność do nadmiernego teoretyzowania i zajmowania się tym co nie jest najważniejsze. To też ma swoją przyczynę i również pewne plusy, jak wszystko. Patrzę jednak na to pragmatycznie tak jak to czynił Pasteur z zarazkami. 
« Ostatnia zmiana: 31-10-2011, 21:27 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #49 : 31-10-2011, 21:30 »

Pasteur obalił teorię samorództwa prezentując wygotowaną pożywkę w "łabędzich" butelkach. Nawet po kilku latach od otwarcia butelek (odetkaniu kolby), na pożywce nie wzrosły bakterie, mimo że był dostęp powietrza. Tak ośmieszył między innymi Liebiga.

Poprzez swoje doświadczenie uświadamiał że istnieją zarazki.
No i co? Były zarazki?
« Ostatnia zmiana: 31-10-2011, 21:33 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #50 : 31-10-2011, 21:41 »

Chyba czas zakończyć tą polemikę. Może kiedyś wrócę do tematu to się sprecyzuję o co mi tak naprawdę chodzi.

Pozostaje pozostać przy tym co jest właściwie zasadne dla całej tej dyskusji, a raczej praktyczne. Prawdziwa przyczyna chorób.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #51 : 01-12-2011, 21:55 »

Cytat od: Pasteur
Nie jestem wcale zaskoczony zmasowaną krytyką jaka na mnie spadła. Łatwo mogę sobie to zjawisko wytłumaczyć ty, że medycyna chorób wewnętrznych i chirurgia w świetle moich poglądów znalazła się w wielkich tarapatach. W punkcie przełomowym. Interną i chirurgią miotają dwa prądy. Jednym jest dotychczasowa starzejąca się nauka, drugim nauka nowa, która się rodzi. Stara nauka, mająca niezmierną liczbę zwolenników, opiera się na hipotezie, że choroby zakaźne powstają w człowieku same z siebie. Druga zaś jest nauką o zarodnikach chorobotwórczych, ze wszystkimi wypływającymi z tego faktu konsekwencjami.

Czy więc te słowa samego Pasteura nie świadczą o "istnieniu" teorii zarazków chorobotwórczych?

A tu ciekawostka, Pasteur rozprawia się z teorią:
Cytat od: Pasteur
Wy panowie, an moje twierdzenie, że powyższe choroby są dziełem mikrobów, mówicie - teoria. Niech będzie. Teorie są dwojakiego rodzaju: prawdziwe i nieprawdziwe. I ja wam, panowie, powiem, jak można poznać czy teoria jest prawdziwa czy nie.

Jak słusznie chyba zauważa Pasteur to jest nauka a nie jakaś tam teoria. Czy więc się mylił Pasteur? A medycyna czy się myli skoro mówi o teorii tylko, która jak wiemy od samego Pasteura może być fałszywa.

A tutaj jeszcze ciekawostka: http://en.wikisource.org/wiki/Popular_Science_Monthly/Volume_20/April_1882/The_Germ_Theory#cite_note-0

« Ostatnia zmiana: 01-12-2011, 22:40 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!