Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 17:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Endometrioza  (Przeczytany 14295 razy)
Iwona
« : 05-12-2007, 15:32 »

Dzień dobry Panie Józefie,
proszę o udzielenie mi informacji na temat endometriozy - czy mikstura oczyszczająca może w tym schorzeniu coś pomóc, a jeśli nie, to czy może mi Pan polecić coś, co może wyleczyć endometriozę?

Z góry serdecznie dziękuję.
« Ostatnia zmiana: 08-11-2010, 18:12 wysłane przez Solan » Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #1 : 05-12-2007, 19:22 »

Iwona, witaj na forum! Pan Józef już odpowiadał na takie pytanie całkiem niedawno. Polecił Detox 3x2 oraz zapoznanie się z ostatnia broszurką. Bardzo wartościowe są też pozostałe książki p. Słoneckiego.
Warto poszukać w wyszukiwarce interesujące hasła (na górze str. "szukaj"), no i poczytać wcześniejsze posty w różnych tematach. Jest tu mnóstwo ciekawych informacji. Powodzenia! thumbsup
« Ostatnia zmiana: 08-11-2010, 18:13 wysłane przez Solan » Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Iwona
« Odpowiedz #2 : 05-12-2007, 20:15 »

Serdecznie dziękuję za odpowiedź, postaram się zaraz zapoznać ze wszystkimi informacjami.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 08-11-2010, 18:13 wysłane przez Solan » Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #3 : 02-06-2010, 20:39 »

Medycyna nie ma sposobu na leczenie endometriozy, przepisuje się duże dawki hormonów, które tylko wysuszają śluzówkę i zaostrzają stan. O wypalaniu endometriozy nie słyszałam, mnie lekarz zaproponował laparoskopię, ale też nic pewnego nie obiecywał.
Grażyno, jeśli możesz, odpowiedz proszę, czy "tamponowanie" alocitem może pomóc w tym schorzeniu- bo tak też robię i czy MO pomogła Ci w uleczeniu endometriozy. Bardzo mi zależy na Twojej odpowiedzi smile


http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=5280.0 - mnie
« Ostatnia zmiana: 02-06-2010, 21:02 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #4 : 02-06-2010, 22:49 »

Mistrzu,

zwracam się do Pana z pytaniem. Mam 32 lata. Od ponad 10 lat cierpię z powodu endometriozy (górny odcinek pochwy), zmiany wystąpiły po długotrwałym zażywaniu środków antykoncepcyjnych i "leczących bezpłodność". Jest to bardzo bolesna dolegliwość, nie mogę normalnie współżyć z mężem, mam nieregularne, rzadko występujące miesiączki, cały rozregulowany układ nerwowy i hormonalny. Doszły do tego kłopoty z sercem (wypadanie płatków zastawki dwudzielnej). Na endometriozę (wykrytą w czasie cesarki) lekarz zaproponował laparoskopię, ale też nic pewnego nie obiecywał.  

Czy "tamponowanie" alocitem może pomóc w tym schorzeniu? Czytam wciąż Pana książki, stosuję dietę prozdrowotną i piję miksturę od prawie 4 miesięcy. Bardzo za wszystko dziękuję. Widzę u siebie pozytywne zamiany w organizmie - mogę pracować, to najważniejsze. Teraz pracuję, funkcjonuję w miarę normalnie. Będę wdzięczna, jeśli Pan odpowie i udzieli mi jakiejś wskazówki.
« Ostatnia zmiana: 02-06-2010, 23:02 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #5 : 11-09-2010, 19:21 »

Kilka miesięcy stosowałam tamponowanie alocitem. Efekty są zdumiewające. Ból przy współżyciu ustąpił. Sama w to nie mogę uwierzyć.


 clap //G.
« Ostatnia zmiana: 11-09-2010, 20:50 wysłane przez Grażyna » Zapisane
oliwia1
« Odpowiedz #6 : 07-10-2010, 22:16 »

Amelio i inne uczestniczki forum, ja też mam bardzo zaawansowaną postać endometriozy, jeżeli możecie się podzielić swoimi sposobami na dochodzenie do zdrowia, to napiszcie proszę.
Niestety po wpisaniu w wyszukiwarkę słowa endometrioza wyskazkuje 1 wątek, gdzie endo jest tematem pobocznym.
Zapisane
Agna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17-07-2007
Wiedza:
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #7 : 08-10-2010, 07:56 »

Niestety po wpisaniu w wyszukiwarkę słowa endometrioza wyskazkuje 1 wątek, gdzie endo jest tematem pobocznym.
Gdy wpiszesz w wyszukiwarkę  "endometr*", to wątków jest więcej. Najlepiej w wyszukiwarkę wpisywać skrót z gwiazdką.
Oprócz Diety prozdrowotnej, Koktajli błonnikowych, można wprowadzić tamponowanie pochwy i za jakiś czas Mieszankę na drogi moczowe. To sprawdzona metoda, powolna ale skuteczna i trwała.
Zapisane
oliwia1
« Odpowiedz #8 : 04-11-2010, 19:21 »

Dziewczyny stosuję koktajle, miksturę od początku września, zioła na drogi moczowe, dietę, tamponowanie, na razie po 2 m-cach torbiele po prawej stronie trochę zaczęły się zmniejszać, po lewej na razie nie, mój lekarz niestety chce mnie za wszelką cenę szybko kroić i wycinać torbiele + niestety pewnie dużo mojej tkanki przy okazji, co w wieku trzydziestu kilku lat jest bardzo niefajne (:. Chciałabym tego uniknąć, lub przynajmniej przełożyć operację w czasie, na termin późniejszy kiedy torbiele zaczną się wchłaniać w jakiś bardziej znaczący i zauważalny sposób. 
Czytam forum i wychodzi na to, że na tym etapie nie mogę jeszcze wdrożyć żadnej innej metody wspomagającej zmniejszenie toksemii organizmu, poza wymienionymi powyżej, czy mam rację? 
Zapisane
oliwia1
« Odpowiedz #9 : 08-11-2010, 18:11 »

Chyba się nie zrozumiałyśmy, od sierpnia mam kurację zalodexem, przepisaną przez ginekologa, za pomocą tego leku analogowego zostały zablokowane estrogeny, a więc weszłam w stan sztucznej menopauzy, po to, żeby organizm na parę miesięcy zablokować z miesiączkami. Ostatnio, przed zoladexem miałam bardzo bolesne już nie tylko okresy, ale całe tygodnie wręcz, a przy każdej kolejnej miesiączce dochodziło do narastania torbieli i powstawania nowych zmian. Taka kuracja + wycinanie operacyjnie zmian które już są, to jedyne metody tzw. "leczenia" endometriozy przez współczesną medycynę. Niestety są to zazwyczaj metody nieskuteczne, ponieważ medycyna nie zna przyczyny powstawania endometriozy, a więc nie umie (lub nie chce) skutecznie jej leczyć.

Ten czas jest dla mnie dobry na odtruwanie i oczyszczanie organizmu, ponieważ nie powstają nowe zmiany co miesiąc, z którymi organizm musiałby dodatkowo walczyć, a ja bardzo w to wierzę, że do zakładanego końca stycznia oczyszczę się na tyle, iż kolejne miesiączki, które się pojawią od lutego, będą już normalne. Stąd jest dla mnie bardzo ważne, żeby oczyścić się, na tyle na ile to możliwe, jak najszybciej. Niestety moje zmiany są ogromne, lekarze chcą mi usunąć jajniki, więc gram o wszystko.   

Notabene, bardzo ciekawe są amerykańskie fora internetowe o endometriozie, gdzie dziewczyny  i lekarze (głównie naprotechnolodzy) bardzo wyraźnie mówią o bezpośrednim związku pomiędzy endo a współczesną dietą państw uprzemysłowionych oraz grzybicą a endo.           
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #10 : 09-11-2010, 00:06 »

Olivia, niechaj rzeczowa dyskusja działa w dwie strony. My odpowiadaliśmy Ci na temat koktajlu błonnikowego, ponieważ były wątpliwości z Twojej strony tutaj:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=15895.msg117296#msg117296
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=15895.msg117345#msg117345
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=15895.msg117348#msg117348
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=15895.msg117412#msg117412
Po wielu wątpliwościach rozumiem, że pijesz KB.

Teraz proszę, przekonaj mnie, dlaczego (zakładając, że mam endometriozę) mam łykać hormony?

Oczywiście moje argumenty przeciw są takie. Boję się, bo zoladex blokuje wydzielanie estradiolu, a tym samym powoduje nadciśnienie, osłabia ściany naczyń krwionośnych, osłabia ukrwienie mięśnia sercowego, niszczy nerki, zmniejsza produkcję białek w wątrobie, a tym samym wpływa na zaburzenia funkcji lipidów i węglowodanów, powoduje osteoporozę.

Teraz skupmy się na endometrium, którego rozrost jest wyhamowany przez blokowanie wydzielania hormonu lekiem, ale dlaczego doszło do rozrostu błony śluzowej macicy? Czy znowu organizm to jakiś  bubel stworzony przez naturę?

To jest ciekawe z wiki: "Jeśli leczenie za pomocą gestagenów nie przynosi efektów, należy zastosować leczenie operacyjne, polegające na wycięciu zmian ogniskowych. Jednak nie usuwa to przyczyn choroby, która tworzy nowe ogniska i zrosty". A Ty w końcu wiesz, jaka jest przyczyna, czy będziesz jak na tej karuzeli zaglądała na Biosłone i biegała do konowała?

Ostatnio, przed zoladexem miałam bardzo bolesne już nie tylko okresy, ale całe tygodnie wręcz, a przy każdej kolejnej miesiączce dochodziło do narastania torbieli i powstawania nowych zmian.
No a medycyna te rozpaczliwe próby ratowania, które podejmuje organizm znowu zablokowała. Te stany chorobowe, przewlekłe, które masz, to już widać, że poważna sprawa. Jeszcze tylko niech się cholerstwo uzłośliwi.
« Ostatnia zmiana: 09-11-2010, 00:17 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Themadzia02
Początkujący
*

Offline Offline

MO: Nie stosuję
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #11 : 13-08-2012, 12:14 »

Witam. Mam na imię Magda. Mam 19 lat. Od roku mam problem z torbielą na jajniku prawym. Leczę się u ginekologów ale to nic nie daje.Chciałam zajść w ciązę ale pojawiły sie inne komplikacje. Mam niedoczynność tarczycy. Robiłam także badania prolaktyny no i TSH. Obydwa mam podwyższone. Jedna z lekarzy poradziła mi antykoncepcje (plastry Evra). Zaczełam je stosować i ból jajnika przestał mnie dręczyć i zniknął lecz gdy przestałam brać plastry Evra ból z powrotem wrócił. Nie wiem co mam dalej robić. Chodzę od lekarza do lekarza i nikt nie potrafi mi pomóc. Cały czas myśle o tym jak zajśc w ciążę. Nawet jak śpię to o tym myślę. Mój partner robił badania nasienia i ma wszystko w normie. Nie wiem w czym tkwi problem. Potrzebuję pomocy!!
« Ostatnia zmiana: 13-08-2012, 15:47 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Themadzia02
Początkujący
*

Offline Offline

MO: Nie stosuję
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #12 : 13-08-2012, 22:08 »

Witam. Mam na imię Magda. Mam 19 lat. Od roku mam problem z torbielą na jajniku prawym. Leczę się u ginekologów ale to nic nie daje.Chciałam zajść w ciązę ale pojawiły sie inne komplikacje. Mam niedoczynność tarczycy. Robiłam także badania prolaktyny no i TSH. Obydwa mam podwyższone. Lekarz ginekolog  poradził mi antykoncepcje (plastry Evra). Zaczełam je stosować i ból jajnika przestał mnie dręczyć i zniknął lecz gdy przestałam brać plastry Evra ból z powrotem wrócił. Nie wiem co mam dalej robić. Chodzę od lekarza do lekarza i nikt nie potrafi mi pomóc
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #13 : 14-08-2012, 08:43 »

Odpowiedź masz w tym wątku.
Najpierw MO, tamponowanie, dieta I etap. Całkowite wykluczenie glutenu. Zapoznaj się z książkami p. Słoneckiego, przeczytaj portal wiedzy. Taki jest warunek uczestnictwa w forum.
Jak zaczniesz to robić, to pogadamy. smile
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Jacek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: lipiec 2007
Skąd: Antwerp
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #14 : 14-08-2012, 23:36 »

Warto przeczytać książki Pana Słoneckiego dostępne na portalu www.bioslone.pl. Można też skorzystać z wiedzy dostępnej tam za darmo zaczynając od artykułów nt. Mikstury Oczyszczającej, Koktajli Błonnikowych oraz Zasad Zdrowego Odżywiania. Być może pomocne będzie również tamponowanie alocitem (poszukaj na forum). Zacznij od uzupełnienia braków w wiedzy, postaraj się zrozumieć to co czytasz. Zdrowia nie nabywa się na podstawie jednej rady lub tabletki albo wizyty u cudotwórcy ginekologa.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!