Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 17:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Oczyszczenie olejem vs soki  (Przeczytany 17187 razy)
plezjusz
« : 13-08-2011, 12:06 »

Pytanie kieruję głównie do Mistrza. Nasi przodkowie raczej nie mieli oleju ewentualnie ekstraktu z grejpfruta, M. Tombak proponuje oczyszczanie sokami warzywnymi: marchew, seler, pietruszka, burak (te chyba były bardziej dostępne niż olej). Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Czy warto odpuścić sobie MO na rzecz soków?
Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #1 : 13-08-2011, 12:15 »

Chyba nie zrozumiałeś zasady działania MO i funkcji, jaką pełni w niej olej.
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
plezjusz
« Odpowiedz #2 : 13-08-2011, 14:56 »

Nie rozumiem Cie Jack może dlatego że napisałeś nie na temat. Ponowię pytanie: Czy warto odpuścić sobie MO na rzecz soków?
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #3 : 13-08-2011, 15:02 »

Podstawą do pisania na forum jest znajomość książek Józefa Sloneckiego. Tombaka już przerabialiśmy. thumbdown
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #4 : 13-08-2011, 17:58 »

Pytanie kieruję głównie do Mistrza. Nasi przodkowie raczej nie mieli oleju ewentualnie ekstraktu z grejpfruta, M. Tombak proponuje oczyszczanie sokami warzywnymi: marchew, seler, pietruszka, burak (te chyba były bardziej dostępne niż olej). Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Czy warto odpuścić sobie MO na rzecz soków?

Mistrz już udzielił odpowiedzi na to pytanie.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #5 : 14-08-2011, 07:30 »

Ponowię pytanie: Czy warto odpuścić sobie MO na rzecz soków?
A co ma piernik do wiatraka?  

M. Tombak proponuje oczyszczanie sokami warzywnymi: marchew, seler, pietruszka, burak ...
Soki mają właściwości, ale bardziej chyba... przeczyszczające.  

Nasi przodkowie raczej nie mieli oleju ewentualnie ekstraktu z grejpfruta,
Nasi przodkowie nie mieli także: wysoko przetworzonej żywności, chemii zanieczyszczającej pokarmy, marketów, UE, Służby zdrowia, Bigfarmy, zanieczyszczenia środowiska naturalnego i innych temu podobnych diabelstw.
« Ostatnia zmiana: 14-08-2011, 08:21 wysłane przez Jack » Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
plezjusz
« Odpowiedz #6 : 14-08-2011, 09:53 »

Ręce opadają. Może to ja jestem dziwny - nie wiem. Jak ktoś mi się pyta konkretnie, jakiego koloru jest mleko, to mówię białe a nie sprawdź co krowa je (?!?).

Skoro podstawą do pisania na forum jest zakup oraz przeczytanie książek Józefa Sloneckiego, to ja pasuję.

Z drugiej strony, jak trochę poczytałem forum, to zauważyłem dziwny trend na nim panujący - mianowicie początkujący mają bardzo ciężko i spotykają się z dużą nieżyczliwością, sam prowadzę 2 fora związane z tematyką głównie IT oraz należę to kilku/nastu innych i czegoś takiego tam nie zauważyłem.

Trwajcie sobie w swojej hermetyzacji i zdrowiejcie.
« Ostatnia zmiana: 14-08-2011, 13:18 wysłane przez Apollo » Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #7 : 14-08-2011, 10:12 »

Cytat
Skoro podstawą do pisania na forum jest zakup oraz przeczytanie! książek Józefa Sloneckiego to ja pasuję.
Nikt tu nie namawia do kupienia książek. Nie ma jednak lepszego sposobu na zdobycie wiedzy, jak właśnie czytanie.
Nie zgodzę się z tobą, że tylko poczatkujący mają ciężko. Wszystko zależy od nastawienia i umiejętności radzenia sobie z problemem.
Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #8 : 14-08-2011, 10:16 »

On już zabrał zabawki i zmienił piaskownicę, a szkoda...
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 14-08-2011, 11:10 »

Przychodzi taki matoł, co to nie ma pojęcia co bredzi, ale bredzi, chyba tylko po to, byśmy pogonili matoła, bo wtedy będzie mógł wypisywać po innych forach, jaka to sekta, to Biosłone. Tak, Biosłone to sekta ludzi myślących, a więc dostęp do jej grona jest ograniczony dla ograniczonych umysłowo.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #10 : 14-08-2011, 11:14 »

Z drugiej strony jak trochę poczytałem forum to zauważyłem dziwny trend na nim panujący - mianowicie początkujący mają bardzo ciężko i spotykają się z dużą nieżyczliwością...
Tu nie ma mowy o nieżyczliwości w stosunku do początkujących, bo tu chodzi o mądrość mistrza/nauczyciela. Ten bowiem, jeśli jest dobry, nigdy nie podaje swoim uczniom, będącym u niego w praktyce (odróżnienie wiedzy od praktyki), mądrości na tacy, wie bowiem, że w ten sposób wyrządza swemu uczniowi krzywdę poprzez pozbawienie go możliwości samorozwoju.
My jesteśmy poważnym forum prozdrowotnymi, mam nadzieję, nigdy nie staniemy się kafeterią. smile
« Ostatnia zmiana: 14-08-2011, 13:19 wysłane przez Apollo » Zapisane

plezjusz
« Odpowiedz #11 : 14-08-2011, 11:50 »

Dużo epitetów pod moją osobę poszło Mistrzu
Przychodzi taki matoł, co to nie ma pojęcia co bredzi, ale bredzi, chyba tylko po to, byśmy pogonili matoła, bo wtedy będzie mógł wypisywać po innych forach, jaka to sekta, to Biosłone. Tak, Biosłone to sekta ludzi myślących, a więc dostęp do jej grona jest ograniczony dla ograniczonych umysłowo.

na razie przejdę obok tego obojętnie proszę jednak zwrócić uwagę na zapis regulaminu forum:

Cytat
Zabrania się publikowania wypowiedzi sprzecznych z prawem lub dobrymi obyczajami. W szczególności niedopuszczalne jest:

używanie nieparlamentarnego słownictwa,

obrażanie innych forumowiczów,

naruszanie etykiety,

łamanie cudzych praw autorskich poprzez przypisywanie sobie (lub innej osobie) autorstwa cudzego utworu (plagiat),

publikowanie chronionych prawem autorskim nagrań bez zgody dysponentów tych praw,

umieszczanie treści reklamowych bez zgody administracji serwisu,

stosowanie nachalnej formy graficznej postów (np. wklejania zbyt dużej ilości zdjęć utrudniających lekturę),

publikowanie danych osobowych, teleadresowych bez zgody osoby, której dotyczą (m.in. nazwisko, nick lub numer związany z używaniem komunikatora internetowego, numer telefonu, adres, zdjęcia) oraz podawania się za inna osobę,

wykorzystywanie mechanizmów forum (m.in. prywatne wiadomości, wiadomość na komunikator) do wysyłania spamu innym użytkownikom forum,

działania na szkodę portalu www.bioslone.pl.


Oraz zacytuję to co stoi ponad nami:

Cytat
Art 216
§ 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła,podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.

§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego

Z uczestnictwa na forum oczywiście rezygnuję, powodów chyba wymieniać nie muszę.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #12 : 14-08-2011, 13:15 »

Ręce opadają. Może to ja jestem dziwny - nie wiem. Jak ktoś mi się pyta konkretnie jakiego koloru jest mleko to mówię białe a nie sprawdź co krowa je (?!?).

Tak, jesteś dziwny. Jak ktoś zadaje pytania retoryczne z oczywistą odpowiedzią, to oczywiście że nie można traktować go poważnie.  

Rozumiem, że takie pytania i odpowiedzi mogą padać w przedszkolu. Powyżej poziomu gimnazjum zadawanie takich pytań źle świadczy o kimś, kto takie pytania zadaje (o ile nie żartuje z odpowiadającego) i jeszcze gorzej o kimś, kto na takie pytania poważnie odpowiada. Byłaby to jakaś forma niedorozwoju. Najprawdopodobniej ktoś zatrzymał się na etapie gimnazjum, nie umie czytać ze zrozumieniem tzn. jest wtórnym analfabetą.

Regulamin trzeba było przeczytać zanim napisałeś na forum. Samo określenie 'matoł' nie jest obraźliwe, o ile jest prawdziwe. Oficer może się obrazić, gdy się go określi poniżej jego szarży, doświadczony elektryk może się obrazić za nazwanie go praktykantem. Jeśli jednak określenie odpowiada temu, co dany człowiek sobą prezentuje, to powodów do obrazy nie ma. Taka prawda.
« Ostatnia zmiana: 14-08-2011, 13:19 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #13 : 14-08-2011, 13:18 »

Z uczestnictwa na forum oczywiście rezygnuję, powodów chyba wymieniać nie muszę.
No jasne. Niedorozwój umysłowy jest dostatecznym powodem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!