Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 20:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Upojenie alkoholowe  (Przeczytany 51524 razy)
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #80 : 28-05-2012, 08:47 »

Cytat
Na kacu mam straszne lęki, poczucie paniki i stresu. Bardzo mocno nasila mi się strach.

Bardzo dobre objawy, zniechęcają skutecznie do częstego picia smile też tak mam.

Cytat
Od czego to jest uzależnione? Można to jakoś wytłumaczyć?

Tak, pozbywaniem się trucizny z organizmu, gdyby to było przyjemne to dopiero byłoby bez sensu.

Cytat
Nigdy tak nie miałem, wręcz przeciwnie. Na kacu byłem wyluzowany, wylajtowany tylko trochę zmęczony.

Znaczy się, zdrowiejesz smile.

Cytat
Wyczytałem w kilku miejscach, że są to objawy uzależnienia. Nie zaglądam często do kieliszka a głowę do picia mam słabą.

Kac świadczy o tym, że poprzedniego dnia zatrułeś się alkoholem. Wypiłeś za dużo. Czy to już jest uzależnienie? Nie ma gotowej recepty, sam powinieneś obserwować siebie i wiedzieć kiedy coś złego się z Tobą dzieje bo od czytania różnych mądrości to ogłupieć łatwiej i pogubić się. Nic nie zastąpi samodzielnego myślenia!
« Ostatnia zmiana: 28-05-2012, 09:16 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Crow
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10.11.2010
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #81 : 28-05-2012, 17:38 »

Na kacu mam straszne lęki, poczucie paniki i stresu. Bardzo mocno nasila mi się strach.

Miałem tak samo, plus duże problemy z koncentracją nawet parę dni dochodziłem do siebie, dlatego zmniejszyłem ilość i częstość wypijanego alkoholu co i Tobie radzę. Oczywiście tylko na jakiś czas biggrin.
Zapisane
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #82 : 01-06-2012, 10:47 »

Będąc na MO, KB i DP strasznie szybko się upijam. Dosłownie 100 mil wódki i już niezła faza... Kolejne 200 mil wódki i już urwany film! Nie mam pojęcia, co się dzieje. Aż mi wstyd na tle znajomych. Dodatkowo na kacu mam straszne zaparcia i śmierdzące do granic możliwości gazy. Oczywiście pomijając leki i resztę, co opisałem w poście wyżej. Ja wiem, że alkohol jest niezdrowy i nie jest wskazany podczas kuracji, ale czasami są takie sytuacje, że trzeba, tak to nazwijmy msn-wink Ale mówiąc poważnie, musze go rzucić. Kiedyś, kiedy byłem zdrowy, "bomby" alkoholowe były zupełnie inne; fajne, przyjemne. A teraz tylko jakieś schizy, chaos w głowie, gonitwa myśli, pomijając oczywiście kaca który teraz jest x10.
« Ostatnia zmiana: 01-06-2012, 10:55 wysłane przez Dandi » Zapisane
Waleriana
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.05.2012
Wiadomości: 39

« Odpowiedz #83 : 01-06-2012, 11:05 »

Ja wiem, że alkohol jest niezdrowy i nie jest wskazany podczas kuracji, ale czasami są takie sytuacje, że trzeba, tak to nazwijmy msn-wink

Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Są sytuacje, w których ludzie wokół nas oczekują, że wypijemy alkohol. Ale nie znaczy to, że "musimy". Decyzja zawsze należy do nas. Wbrew pozorom większość osób akceptuje odmowę. A jeśli ktoś ma z tym problem, to cóż... to jest jego problem, nie nasz.

Zapisane
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #84 : 01-06-2012, 11:49 »

Wiesz, co; alkohol pozwala zapomnieć mi o tym, że mam siebie dosyć, dlatego też nie odmawiam.
Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #85 : 01-06-2012, 14:35 »

Cytat
A teraz tylko jakieś schizy, chaos w głowie, gonitwa myśli, pomijając oczywiście kaca który teraz jest x10.

Najlepsze na kaca, powietrze z materaca!
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!