Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 17:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zaburzony proces kostnienia u 9-latka. Choroba Scheuermanna?  (Przeczytany 11455 razy)
Shakirka29
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 2011-02-02
Skąd: Bytom
Wiadomości: 30

« : 15-09-2011, 21:44 »

Właśnie odebrałam dziś wyniki syna z rezonansu magnetycznego.
Wcześniej, tj. w czerwcu tego roku, wywiozło go ze szkoły pogotowie, po lekcji w-f.
W szpitalu, po dwukrotnym RTG części lędźwiowej kręgosłupa, gdyż tam był głównie zlokalizowany ból, oraz po tomografii, podejrzewano złamanie kręgu lędźwiowego, gdyż dziecko przez dwa dni nie mogło ruszyć się z łóżka ani unieść miednicy do góry, czy też podnieść nóg (masakra).
Na dzisiejszym opisie MR kręgosłupa L/S, we wnioskach napisano:
Uszkodzenie górnej blaszki granicznej trzonu L2 z obrzękiem w sąsiedztwie sugerujące zaburzony proces kostnienia (nie można wykluczyć zaczynających się zmian w obrębie trzonów poniżej).
Przypomnę, że od lutego tego roku pijemy MO.
Proszę o pomoc.
Zaznaczę też, że syn dość długo przyjmował leki na astmę, które odrzuciłam w pierwszym dniu stosowania MO i jest poprawa.  
Może podczas stosowania MO i oczyszczania z toksyn obraz kręgosłupa różni się nieco od rzeczywistego? Syn jednak skarży się, iż po dłuższym pobycie w jednej pozycji odczuwa zmęczenie kręgosłupa i dziwnie odchyla się, wypinając klatkę piersiową do przodu.
Jednak z żadnych badań, jakie przeszedł, nie ma jasnego rozpoznania, albo podejrzenia, albo sugestii, mam nadzieję, że to nic z tego, co oni sądzą, oby...
« Ostatnia zmiana: 29-12-2016, 19:33 wysłane przez Gloria » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 15-09-2011, 22:22 »

Wszystkie choroby leczy się tak samo - stawiając na zdrowie. Ten przypadek niczym nie różnie się od innych. Raczej powinno się dziecku ograniczyć wysiłek fizyczny.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Shakirka29
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 2011-02-02
Skąd: Bytom
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #2 : 23-09-2011, 16:57 »

Ja zawsze stawiam na zdrowie, a szczególnie odkąd znalazłam tę bezcenną stronę.
Od lutego ani raz nie użyliśmy żadnych leków i mamy się dobrze.
Czy miśki Haribo są w tym przypadku pomocne? Zakupiłam owe i podaję synowi po 3 dziennie. Nie wiem, jak jeszcze mu pomóc. A czy polewanie zimną wodą w tym przypadku byłoby pomocne? Proszę o jakieś cenne wskazówki. Wiadomo, iż nie szukam gotowych przepisów, ale jak zawsze sugeruję się tylko Waszymi radami. Jeśli tylko będę w stanie zakupić blender i młynek, będę przygotowywała  skorupki jaj, może to da też jakiś efekt, być może syn ma niedobór wapnia, sama nie wiem.
Dziecko jest jakby ociężałe i szybko się męczy, gdyż odczuwa zmęczenie w okolicach lędźwiowych, w związku z tym, sam ogranicza sobie wysiłek fizyczny, ale zbyt długie "leniuchowanie" źle może się odbić na jego ogólnej kondycji. Nie mam pojęcia, co jeszcze mogłabym zrobić.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2016, 19:36 wysłane przez Gloria » Zapisane
Shakirka29
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 2011-02-02
Skąd: Bytom
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #3 : 02-10-2011, 23:36 »

Mój problem jest nadal aktualny. Jeżeli ktoś ma doświadczenie na ten temat, bardzo prosiłabym o jakąkolwiek poradę. Za trzy dni mamy wizytę u ortopedy. Bóle nie są już co prawda tak silne, jednak z pewnością ma silną skoliozę, nawet bardzo rzuca się to w oczy, wygląda jakby był krzywy.
Na dodatek nastąpiły nowe bóle, tym razem brzucha, to już trzeci dzień i noc.
Ale to powinnam opisać w innym temacie.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2016, 19:42 wysłane przez Gloria » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 03-10-2011, 00:57 »

Tutaj przydałby się masaż, nic ponadto.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!