Ostropest plamisty - dawka.

(1/6) > >>

misio2682:
Czy 1 łyżeczka ostropestu w koktajlu błonnikowym to nie za mała dawka? Mało jest informacji na temat ilości spożywanego ostropestu. Ja mam poważne problemy z wątrobą. Jak wcześniej pisałem ok. 3 lata mam "żółte oczy", lecz wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Nawet nie myślałem, że oczy mogą być żółte i nigdy nie zwracałem na to uwagi. Piję koktajle 3 x dziennie, więc tak jakbym spożywał 3 łyżki ostropestu dziennie. Ktoś na forum pisał, że dawka 2 łyżek ostropestu to dawka dla "kanarka'' i że przy chorej wątrobie powinno się spożywać ok. 8 łyżek ostropestu. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Kozaczek:
W chorobie wątroby pijesz trzy razy dziennie koktajl błonnikowy, do każdego dodając 1 łyżeczkę ostropestu.

K'lara:
Cytat od: Misio2682  21-09-2011, 15:56

Czy 1 łyżeczka ostropestu w koktajlu błonnikowym to nie za mała dawka?


Dawka profilaktyczna ostropestu to 1 łyżka na dzień.
Dawka lecznicza jest trzykrotnie większa od profilaktycznej, czyli 3 łyżki na dzień.

Iza38K:
http://bioslone.pl/odzywianie/koktajl

Cytat

Do porcji koktajlu należy dodać jedną łyżeczkę do herbaty nasion ostropestu. Koktajle można stosować zarówno terapeutycznie, jak i profilaktycznie. W chorobach wątroby dawka terapeutyczna wynosi trzy koktajle błonnikowe z dodatkiem ostropestu dziennie.

K'lara:
Cytat od: Mistrz  22-08-2008, 07:11

Ilości ostropestu w koktajlu jednoznacznie ustalić nie można, ale są pewne wskazówki, wedle których profilaktycznie stosuje się go w ilości 2 płaskie łyżeczki do herbaty dziennie. Zwykle dawka terapeutyczna jest trzykrotną wielkością dawki profilaktycznej, czyli 6 płaskich łyżeczek dziennie. A zatem ilość ostropestu należy dobrać indywidualnie, obserwując swój organizm, czy swojego podopiecznego.

Ja pijam codziennie 2, 3 koktajle z ostropestem i żadnych reakcji po jego wdrożeniu nie odnotowałem.


2 łyżeczki = 1 łyżka a 6 łyżeczek = 3 łyżki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona