Ostropest plamisty - dawka.

<< < (2/6) > >>

Scorpion:
Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania ostropestu w większych dawkach i przez dłuższy okres czasu, u osoby nie mającej dolegliwości ze strony wątroby, trzustki? Ja pijam, średnio 2-3 razy dziennie, KB i dodaję po łyżce stołowej ostropestu do KB i nie widzę żadnych nieprzyjemnych reakcji. W Internecie także nie znalazłem jakichś informacji świadczących o tym, że są jakieś ograniczenia w jego stosowaniu. Jak jest faktycznie? Czy istnieją jakieś przesłanki świadczące o umiarkowanym spożywaniu ostropestu ze względu na możliwe wystąpienie jakichś działań ubocznych?

Lavenda22:
Scorpion nie sądzę, żeby ostropest mógł Ci w jakikolwiek sposób zaszkodzić. Pytanie tylko, po co go aż tyle dodajesz? Na początku picia KB, podobnie jak Ty, spożywałam dość dużo ostropestu - też coś ok. 3 łyżek dziennie. Zmniejszyłam dawkę, jak zorientowałam się, że po KB z ostropestem momentalnie ogarnia mnie totalne zamulenie i niechęć do jakiegokolwiek działania. To zapewne przez uwalniane z wątroby toksyny (jeśli źle myślę, proszę mnie poprawić). Teraz ostropest dodaję do KB tylko raz dziennie, znacznie mniejszą dawkę, a mgła umysłowa i tak się pojawia. Wniosek z tego taki, że ostropest mimo małej dawki ma silne działanie. Scorpion, to że nie masz 'żadnych nieprzyjemnych reakcji' nie znaczy, że u Ciebie ziółko nie działa. Tak więc radziłabym zmniejszyć dawkę, bo zjadanie 3 łyżek dziennie to jednak przesada. No chyba, że kupiłeś tonę ostropestu i chcesz się go szybko pozbyć. ;)

Iwoneska:
A jaka dawka ostropestu dla cukrzyka i dla dziecka zdrowego?

Dużagosia:
Od miesiąca dodaję ostropest do KB. Jestem bardzo zadowolona z efektów: zniknęła zgaga, wzdęcia, 2 kupy dziennie o prawidłowej konsystencji, wielkości i kształcie, ale podniosło się również ciśnienie. Czy możliwe, że ostropest to spowodował? Bardzo bym nie chciała z niego zrezygnować, proszę o radę. Dodam, że nie leczę się na nadciśnienie. Ale ostatnio miewam 140/92, 138/88, a dzisiaj miałam 150/100. Trochę jestem zaniepokojona.
 

Agata:
Nie pijesz przypadkiem melisy z citroseptem? (Jeśli tak, to odstaw). A na czym teraz pijesz MO? Nie na citrosepcie? Mnie właśnie podskoczyło ciśnienie, jak przeszłam na aloCIT. Miałam podobne do Twojego. Nie przejęłam się tym zbytnio, bo poczytałam na forum, że podniesienie ciśnienia oznacza oczyszczanie (o ile pamiętam, to gruczołów dokrewnych). Piłam Intractum Crategi, Nefrosept, kwiat głogu (bardzo krótko), później mieszankę na drogi moczowe (oczywiście nie wszystko na raz), ale mam wrażenie, że nawet gdybym tego wszystkiego nie piła, to i tak po pewnym czasie samo by się unormowało. Teraz już rzadko mi skacze (ciśnienie oczywiście), ale czasem się jeszcze zdarza.

Podejdź do tego spokojnie (nerwy i zaniepokojenie jeszcze bardziej podniosą Ci ciśnienie), poczytaj o tym problemie na forum (użyj wyszukiwarki) i uzbrój się w cierpliwość. Oczywiście nikt Ci nie zabrania mierzyć ciśnienia, by kontrolować sytuację :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona