Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 21:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wina owocowe i nalewki owocowe, ziołowe o działąniu zdrowotnym - Przepisy  (Przeczytany 7341 razy)
Milosz1984
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.11.2011
Wiadomości: 85

« : 22-09-2011, 01:56 »

Zachęcam wszystkich do dzielenia się naszymi sprawdzonymi przepisami na wina owocowe, nalewki ziołowe o działaniu zdrowotnym. Dobrze by było, gdyby był wystawiony jasny przepis, czyli skład, ilość, opis przygotowania, jak i zbioru owoców do wina czy nalewki, działanie lecznicze, proponowane dawkowanie lecznicze, wpływ na samopoczucie i opinia smaku. Tak by wszystko było jasne i przejrzyste.
Czekam na Wasze recenzje i opis z Waszych doświadczeń.
« Ostatnia zmiana: 25-09-2011, 10:32 wysłane przez Apollo » Zapisane
Barbarka15
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11.04.2011
Skąd: Włocławek
Wiadomości: 69

« Odpowiedz #1 : 15-08-2013, 02:33 »

WINKO ALEOSOWE
Aloes (kwiat doniczkowy) aby przgotować do ścięcia należy go nie podlewać kilka dni. Następnie ścinamy i wyciskamy w sokowirówce.

Składniki:
- wyciśnięty aloes 1 szkl.
- miód 1 szkl.
- czerwone mocne wino  2 szkl. (ja robię sama)
 Wykonanie:
Łączymy wszystkie składniki, odstawiamy na 2 tygodnie aby się przegryzło.

Możemy codziennie pić po małym kieliszku 100ml, szczególnie przy rekonwalestencji po cięższych chorobach, wyczerpanym organiźmie. Wino jest bardzo smaczne.
Zapisane

Barbara
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #2 : 23-07-2014, 17:06 »

NALEWKA Z ORZECHÓW WŁOSKICH-ZIELONYCH

12 orzechów razem z zieloną łupiną (rozdrobnić)
200 g cukru
500 ml wódki
Rozdrobnione orzechy z łupiną zasypać cukrem, po kilku dniach jak cukier zamieni się w syrop, zalać wódką i pozostawić na cztery tygodnie w ciemnym miejscu i szczelnie zamknięte. Po tym czasie odcedzić i gotowe.

Zielone orzechy posiadają kwas elagowy, który wychwytuje związki toksyczne obecne w przewodzie pokarmowym.
Nalewka obniża ciśnienie krwi, pomaga przy niestrawności, działa bakteriobójczo.
Dawno temu czytałam, że ma korzystny wpływ na oczy i nerwy ale dziś już tej właściwości nigdzie w internecie nie znalazłam.
Zapisane
Barbarka15
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11.04.2011
Skąd: Włocławek
Wiadomości: 69

« Odpowiedz #3 : 22-08-2014, 08:47 »

Taką nalewką wyleczyłam sobie wrzody żołądka które dokuczały mi z 15 lat. Nalewkę wykonywałam bez cukru. Orzechy zbiera się na początku lipca, kiedy dają się jeszcze przekroić. Piłam codziennie na czczo 1 łyżkę przez miesiąc.
Zapisane

Barbara
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!