Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 14:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kolejny dzień świra  (Przeczytany 49569 razy)
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #40 : 14-10-2011, 11:55 »

Cytat
A mimo to wszyscy ludzie, wierzący czy niewierzący, są – jak zauważył Jean-Didier Vincent – jedynymi ssakami wystraszonymi wiedzą o własnej śmierci.
Przesadził, nie wszyscy.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #41 : 14-10-2011, 12:07 »

Deficyt witaminy D nie prowadzi do natychmiastowej śmierci, ale do krzywicy, osteoporozy i innych chorób cywilizacyjnych.
No a skąd się biorą owe choroby cywilizacyjne? Z niedoboru słońca? Czy teraz świeci ono inaczej niż przed Kopernikiem?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #42 : 14-10-2011, 12:08 »

Cytat
A mimo to wszyscy ludzie, wierzący czy niewierzący, są – jak zauważył Jean-Didier Vincent – jedynymi ssakami wystraszonymi wiedzą o własnej śmierci.
Przesadził, nie wszyscy.

Pewnie tak, ale jest w tym dużo prawdy. W Biblii są odpowiedzi na ten temat.
« Ostatnia zmiana: 14-10-2011, 12:10 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #43 : 14-10-2011, 12:10 »

Obliczona średnia długości życia ludności kultury łużyckiej wynosi około 20 lat, co spowodowane jest dużą śmiertelnością wśród dzieci. Na podstawie grobów z wielkich cmentarzysk poznano strukturę wiekową chowanych osób. Dominowały trzy grupy: dzieci do 6 miesięcy, ludzie młodzi w wieku 15–20 lat oraz ludzie dojrzali w wieku 25–35 lat. http://pl.wikipedia.org/wiki/Kultura_%C5%82u%C5%BCycka
A co im było? Nie dostarczyli preparatów?
« Ostatnia zmiana: 14-10-2011, 12:54 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #44 : 14-10-2011, 15:32 »

Cytat
A co im było?
Tym zajmuje się paleopatologia.
Neolit:
Zapalenie zatok, nowotwory łagodne kości, krzywica, gruźlica, ropnie około zębowe, próchnica, zapalenia stawów.
Średniowiecze:
Trąd, kiła, gruźlica, anemia z niedoboru żelaza, malaria, nowotwory, krzywica, zmiany zwyrodnieniowo-degeneracyjne kręgosłupa oraz stawów obwodowych.
http://www.archeologia.pl/index.php?n=5&m=2
Dosyć liczne są ślady na kościach, które pozostawiły niedobory pokarmowe: krzywica - niedobory wit. D, szkorbut - niedobory wit. C oraz żelaza - anemie - czyli wynik niedoboru pokarmowego, chorób pasożytniczych i infekcji.
http://www.naukawpolsce.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_naukapl.pap.pl&_PageID=1&s=szablon.depesza&dz=stronaGlowna&dep=67107&data=&lang=PL&_CheckSum=-351467432

Z powyższego wynika, że nasi przodkowie też cierpieli z powodu niedoboru witamin C i D.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #45 : 14-10-2011, 15:34 »

Z powyższego wynika, że nasi przodkowie też cierpieli z powodu niedoboru witamin C i D.

Bo nie łykali suplementów?
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #46 : 14-10-2011, 15:44 »

Mieli ten sam problem, co my dzisiaj.
Może za jakiś czas paleopatolodzy wykopią nasze szkielety i wykażą, że niestety niczego nie nauczyliśmy się. Ciekawe co sobie o nas pomyślą.
Słowianie mieli przynajmniej Swaroga - boga słońca. Wiedzieli, że kiedy człowiek jest "na słońcu" leczy różne choroby m.in. krzywicę i inne choroby kości. Nie używali kremów z filtrem.
http://www.zgapa.pl/zgapedia/Swar%C3%B3g.html
« Ostatnia zmiana: 14-10-2011, 15:46 wysłane przez Tomasz Dangel » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #47 : 14-10-2011, 15:48 »

Mieli ten sam problem, co my dzisiaj.

To znaczy jaki? Brakowało mi słońca?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #48 : 14-10-2011, 16:00 »

Mieli ten sam problem, co my dzisiaj.
Kupowali w hipermarketach?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #49 : 15-10-2011, 08:40 »

Cytat
To znaczy jaki? Brakowało mi słońca?
Już wcześniej odpowiedziałem na Twoje pytanie: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=15867.msg142816#msg142816

Cytat
Mieli ten sam problem, co my dzisiaj.

Kupowali w hipermarketach?
Nie zrozumiał Pan. Mieli ten sam problem, co my dzisiaj, z deficytem witamin C i D.
Świadczą o tym badania paleopatologów, które podałem powyżej.
Cytat
Dosyć liczne są ślady na kościach, które pozostawiły niedobory pokarmowe: krzywica - niedobory wit. D, szkorbut - niedobory wit. C oraz żelaza - anemie - czyli wynik niedoboru pokarmowego, chorób pasożytniczych i infekcji.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #50 : 15-10-2011, 10:48 »

Cytat
To znaczy jaki? Brakowało mi słońca?
Już wcześniej odpowiedziałem na Twoje pytanie: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=15867.msg142816#msg142816

Cytat
Mieli ten sam problem, co my dzisiaj.

Kupowali w hipermarketach?
Nie zrozumiał Pan. Mieli ten sam problem, co my dzisiaj, z deficytem witamin C i D.
Świadczą o tym badania paleopatologów, które podałem powyżej.
A kto wyasygnował granty na te badania i premie za ich wyniki?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #51 : 15-10-2011, 11:11 »

Ciekawy jestem, trzeba by zapytać, w jaki sposób w zdrowiu kilka czy nawet kilkanaście (albo więcej) przeżyły bez słońca ofiary psychopatów którzy więzili je w pomieszczeniach bez okien.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #52 : 15-10-2011, 11:34 »

Trudno z Panem dyskutować, panie Tomaszu, ponieważ nie przedstawia Pan swoich racji w sposób racjonalny, tylko ciepie jakieś linki do Wikipedia abo badań, których wyniki łyka Pan bez popitki. Czy rzeczywiście Pan nie widzi, o co tutaj chodzi? Ma Pan aż tak wyprany mózg, że nie potrafi myśleć racjonalnie? Żal mi Pana, szczerze. Nie widzi Pan, że leczenie ludzi to najbardziej intratny interes pod słońcem? Dlaczego tak zawzięcie preferuje się gmeranie w ludzkim zdrowiu poprzez szczepienia, badania profilaktyczne i leki, w tym preparaty, uprawianie sportu? Ano po to, żeby zamaskować rzeczywistą przyczynę chorób, czyli żywność genetycznie zmodyfikowaną i oczyszczoną, wreszcie nieludzką, jak choćby koński futer na siadanie. Badanie takiego materiału musi wykazać niedobory, i wykazuje. Więc zaleca się preparaty maskujące, a wszystko po to, by po przejściu na emeryturę delikwent większą jej część pozostawił w aptece. To się nazywa inwestowaniem w przyszłość. Jak Pan myśli, jakie firmy nie odczuwają kryzysu, a nawet przewidują wzrost notowań na giełdzie? Farmaceutyczne. A dlaczego? Bo debile będą żyć o chlebie i wodzie, żeby tylko wykupić lekarstwa. A dlaczego? Bo się boją, bo podobni Panu funkcjonariusze kartelu tak ich wystraszyli, że nawet do głowy im nie przyjdzie życie bez "naturalnych" preparatów, a w stosownym wieku leków chemicznych, podtrzymujących życie.

My, jak wiadomo, jesteśmy forum niemedycznym, żeby nie powiedzieć - antymedycznym. Gówno nas obchodzą najnowsze trendy w medycynie - to dla idiotów zwanych pacjentami. Jest więc szczytem bezczelności straszyć nas konsekwencjami niedoboru preparatów. Na nas to działa, jak płachta na byka.

A z tymi badaniami to jest Pan po prostu żałosny. Wszak jest tyle badań uzasadniających nieszkodliwość szczepień, a nawet ich dobroczynny wpływ na zdrowie. Dlaczego się Pan na nie nie powołuje? Czy nie są one naukowe? Według jakich kryteriów oddziela Pan badania medyczne na naukowe, a więc te, które Panu pasują, od badań nienaukowych, które Panu nie pasują? Według własnego widzimisię, czy też opierając się na jakichś badaniach naukowych?
« Ostatnia zmiana: 15-10-2011, 15:38 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #53 : 15-10-2011, 12:24 »

... wreszcie nieludzką, jak choćby koński futer na siadanie.

Mistrzu, sorry ale nie jarzę, o co chodzi?
Zapisane

Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #54 : 15-10-2011, 12:46 »

... wreszcie nieludzką, jak choćby koński futer na siadanie.

Mistrzu, sorry ale nie jarzę, o co chodzi?
O płatki owsiane, rzecz jasna.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #55 : 15-10-2011, 15:31 »

I jeszcze jedno. Otóż nie jest prawdą, że człowiek witaminę D może pozyskać jedynie wytwarzając ją we własnej skórze, uzależniając się tym samym od promieni słonecznych, niczym roślina albo zimnokrwisty gad. Człowiek witaminę D pozyskuje także z normalnego jedzenia - zarówno pochodzenia zwierzęcego (D3), jak i roślinnego (D2).

Tyle Pan u nas jest, Panie Tomaszu, a nie potrafi zrozumieć podstawowego prawa natury, na którym my bazujemy: przyczyną chorób nie jest niedobór, tylko nadmiar. Ale Pan chyba nie jest w stanie tego zrozumieć, bo to takie niemedyczne... No cóż. Nasze forum jest niemedyczne, więc cóż w tym dziwnego.

Przed chwilą zakończyłem poważne badanie nałukowe. Otóż posługując się skalą Jadada obliczyłem, że na dwa wyrazy wrzuca Pan trzy linki. Jaka to jednostka chorobowa - linka nie znalazłem. Oczywiście, że mogłem popełnić błąd, ale wszak mam do tego prawo, posługując się to nałukowo metodo, bowiem:
Jednak badania mogą bardzo różnic się jakością. Błędy metodologiczne takie, jak niewłaściwe zaślepienie lub niewłaściwa randomizacja mogą spowodować zniekształcenie wyników badania przez takie czynniki, jak efekt placebo lub błąd doboru próby.
Osobiście mam problem z efektem placebo. Chyba brakuje mi witaminy d...
« Ostatnia zmiana: 16-10-2011, 03:33 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #56 : 09-11-2011, 01:20 »

Tomek. Zaleciłeś jednej z naszych forowiczek suplementację witaminą D. Posłuchała się Ciebie, niestety suplementacja jej zaszkodziła.

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=20746.msg144476#msg144476

« Ostatnia zmiana: 09-11-2011, 01:22 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #57 : 09-11-2011, 09:34 »

Jak ma problem, to niech do mnie napisze.
Witamina D w zalecanych przeze mnie dawkach i stężeniach w osoczu nie jest szkodliwa.
« Ostatnia zmiana: 09-11-2011, 09:41 wysłane przez Tomasz Dangel » Zapisane
Monique
« Odpowiedz #58 : 09-11-2011, 10:38 »

Tomek. Zaleciłeś jednej z naszych forowiczek suplementację witaminą D. Posłuchała się Ciebie, niestety suplementacja jej zaszkodziła.

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=20746.msg144476#msg144476



Machos to co robisz i piszesz to zwykła manipulacja. Chcesz zdyskredytować Pana Tomasza w oczach forumowiczów czy w jego własnych?
Ciekawe ile osób da się w to wkręcić.
Czemu nie zrobisz audycji na temat osób, którym metody proponowane na forum nie pomagają - razem z nimi mógłbyś przeanalizować co jest nie tak, gdzie jest przyczyna takiego stanu.
To, że vit D nie pomogła to jest przypadek jeden z niewielu, a to, że MO nie wszystkim pomaga, KB, DP - nie dajmy się ześwirować!
« Ostatnia zmiana: 09-11-2011, 10:41 wysłane przez Monique » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #59 : 09-11-2011, 11:28 »

Machos to co robisz i piszesz to zwykła manipulacja. Chcesz zdyskredytować Pana Tomasza w oczach forumowiczów czy w jego własnych?
Ciekawe ile osób da się w to wkręcić.
Czemu nie zrobisz audycji na temat osób, którym metody proponowane na forum nie pomagają - razem z nimi mógłbyś przeanalizować co jest nie tak, gdzie jest przyczyna takiego stanu.
To, że vit D nie pomogła to jest przypadek jeden z niewielu, a to, że MO nie wszystkim pomaga, KB, DP - nie dajmy się ześwirować!

Popieram pomysł robienia audycji z tymi którym MO,KB,DP (???) "nie pomogły"...

To że ciągła suplementacja wit. D jest bezsensowna tak jak i wszelka suplementacja to wiemy i rozumiemy. To że może komuś pomóc w znaczeniu medycznym to też wiemy. I chyba nie ma sensu o tym wspominać.
Ale zróbmy też audycję o tych którzy tego nie rozumieją, a także o tych którzy przyzwyczajeni są że ktoś ma za nich pracować, szukać, myśleć i nawet nie zadadzą sobie trudu czytania ani wyszukania (jakże łatwego) bo chcą mieć wszystko gotowe i żeby ktoś za nich zrobił. I wyzdrowiał najlepiej też.
« Ostatnia zmiana: 09-11-2011, 12:26 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!