Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 22:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Maszyna ruszyła  (Przeczytany 98902 razy)
scorupion
« Odpowiedz #40 : 22-12-2015, 12:06 »

Może lepsze, może nie.

Ja bym nie brał na serio tego, co ten ktoś podpowie.
Myślisz, że dobrze zrozumiałeś tę odpowiedź?
Zapisane
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #41 : 22-12-2015, 12:28 »

Może ja mam jakieś omamy wizualne, może to wcale nie jest BLOK PORAD, POMOCY I WYMIANY DOŚWIADCZEŃ, tylko dział psychojazd.
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #42 : 22-12-2015, 12:42 »

Wszystko gra, tylko jesteś pobudzany do używania własnej mózgownicy.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
scorupion
« Odpowiedz #43 : 22-12-2015, 13:08 »

Mniej więcej o to chodzi i jeszcze gdybyś mógł trochę skromniej ubogacać swoje posty w ekspresyjną pstrokaciznę...
Zapisane
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #44 : 22-12-2015, 13:19 »

Słuchajcie, jestem tu generalnie ze względu na IDEĘ, którą sprawdziłem pod różnymi kątami. Która, niezależnie od tego co i jak piszecie na forum, nie traci na swej zajefajności.

Bez waszego wsparcia (forumowego), bo mam dopiero kilka postów na koncie, diametralnie odmieniłem swoje życie stosując te czy tamte zasady.
Od gównojada z ciągle zapchanym nochem i non-stop chorującego, do stanu powiedzmy względnej przydatności do życia, choć dla mnie to jak tryb super-bohatera.

Jednak jak widzicie dotarłem do punktu, gdzie co prawda mam kandydata co do błędów, które popełniłem, nie mniej jednak oczekiwałem z racji nazwy działu delikatnej pomocy.

Jestem trochę jaskiniowcen i odludem - nie lubię kontaktów z nieznajomymi, zamówiłem też książki J. Słoneckiego w celu posiadania info w jednym miejscu i zredukowania konieczności komunikowania się tu na forum, gdyż subiektywnie opiniując muszę przyznać, że czynność ta nie należy to do najprzyjemniejszych rzeczy w moim życiu.

Książek jeszcze nie dostałem, ale zakładam że to efekt boom'u przedświątecznego:) i dział wysyłkowy ma pełne ręce roboty.

Podsumowując chciałbym powiedzieć, że liczę na to, iż raz po raz ktoś z doświadczoych "mędrców" napisze coś zmyślnego, gdy będę pytał, bez wcześniejszego sprawdzania, czy mam mózg na miejscu.
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
scorupion
« Odpowiedz #45 : 22-12-2015, 13:32 »

Spoko, "mędrcy" napiszą ci coś zmyślnego, o ile oczywiście zmyślne będzie pytanie.
Uparłeś się na podkreślanie, pogrubianie i drukowane litery, twoim zdaniem takie posty stają się czytelniejsze?
Zapisane
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #46 : 22-12-2015, 14:23 »

A co jest złego w pogrubieniu pozytywnych kwestii?
I tak przeczytałeś całóść - tylko oczy podświadomie wędrowały w wyboldowane miejsca.
Jeżeli przeszkadza, to musisz bardziej świadomie gałki oczne prowadzić.

Coś czuję, że dla ciebie najlepiej sprawdziłaby się biała czcionka na białym tle.
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #47 : 22-12-2015, 14:29 »

Coś czuję, że dla ciebie najlepiej sprawdziłaby się biała czcionka na białym tle.
Taką właśnie czcionką na takim właśnie tle mógłbyś pisać do czasu aż postanowisz napisać coś naprawdę zmyślnego.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #48 : 22-12-2015, 15:18 »

Widzę jakiś czuły punkt nacisnąłem.
Moje nabrzmiałe migdałki chyba są niczym w porównaniu z napompowanym ego tu rządzącym.

Wy się zajmujecie zewnętrznym aspektem życia - ciałem. W tym aspekcie ja potrzebuję pomocy.
Oferuję pomoc w zakresie, który jak czuję i widzę jest dla was obcy - wnętrza, niecielesności.

No chyba że uznacie mnie za trola i wykopiecie, bo ego powie, że tak ma być:).
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #49 : 22-12-2015, 15:37 »

To nie było zmyślne. Próbuj dalej.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #50 : 22-12-2015, 15:46 »

Chyba stanę w obronie Pkamila, chłopak naprawdę dzielnie sobie radził z infekcją, pisał, dzielił się itp. Ma pytania rzekłabym typu męskiego, chce wiedzieć logicznie dlaczego.
Pkamil, ale na forum wypowiadamy się, jeśli coś wiemy i/lub przećwiczyliśmy na sobie. Także nie zawsze uzyskasz odpowiedź. Nawet eksperci nie mają odpowiedzi na wszystko.
Pamiętaj, że Scorupion lubi też trochę prowokować, jak ktoś przyjmuje krytykę, bo to też świadczy o tym, czy jest gotowy do zmian.
« Ostatnia zmiana: 22-12-2015, 16:08 wysłane przez Gloria » Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 667

« Odpowiedz #51 : 22-12-2015, 15:46 »

Zawsze mnie cieszy, kiedy ktoś zamiast krytykować oferuje swoją pomoc.
Jeśli jesteś w swojej dziedzinie specjalistą (cały czas nie wiemy, co to za dziedzina) i masz chęć pomóc, napisz proszę na fundacja@bioslone.pl  co byś zmienił w wersji niemieckiej portalu i pomóż nam to zmienić.
Zrozum też, że na pytanie, dlaczego Ty  masz tak, a Twój brat tak, nikt poważnie ci nie odpowie, bo nikt tego nie wie.
« Ostatnia zmiana: 22-12-2015, 16:09 wysłane przez Gloria » Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #52 : 22-12-2015, 16:51 »

Jeśli zaś chodzi o ego, to twoje jest napompowane. Gdyby tak nie było to starałbyś się zrozumieć o co nam chodzi i dostrzegłbyś rady, które rzeczywiście mają znaczenie, np., abyś sam zaczął układać puzzle lub po prosu odpuścił, ponieważ nikt tego nie wie i skupił się na innych ważnych aspektach. Zamiast tego rzucasz się do nas i poniekąd obrażasz.

Moim zdaniem Udana ma rację. Tym razem postaraj się wyłączyć swoje "ego" i działaj, bo widać, że może ci się udać.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
scorupion
« Odpowiedz #53 : 22-12-2015, 17:58 »

No, i tym wesołym oberkiem możemy wrócić do meritum wątku.
Dla Kamila P jeszcze rada, zapomnij co wiesz na temat medycyny, przeczytaj uważnie książki, jeśli czegoś nie rozumiesz przeczytaj jeszcze raz, interesujących tematów szukaj na forum i portalu. Oczywiście pytaj też, ale uzbrojony przynajmniej w podstawy wiedzy i nowe przemyślenia.
Opisywanie własnego przypadku jest jak najbardziej wskazane.
Zapisane
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #54 : 22-12-2015, 18:02 »

Uczepiliście się tego brata jak rzep ogona. Skrót myślowy i porównanie - wszyscy się składali przy anginie i gorączcie do snu, co przynosiło im ulgę i poprawę (dziesiątki postów na waszym forum). U mnie było odwrotnie - może to nie wynika super ewidentnie z opisów, które opublikowałem, ale przez te powiedzmy 10 dni spałem na noc 1,5-2,0 h. W dzień ciężko stwierdzić ile, bo mi się raz tu, raz tam drzemka udała. Generalnie niewiele. Gdzie w normalnych warunklach śpię między 5,5 a powiedzmy 7,0.

Mam wrażenie, że jest to dość niespecyficzne i liczyłem, że ktoś coś może. Przez głowę by mi nie przeszło, że brat zrobi takie zamieszanie i furorę. Ale już mniejsza z tym.

Krytykować, aby sprawdzić, czy ktoś jest gotowy na zmiany. To jakaś sprawdzona metoda?

Jestem na drodze zmian od ok 3 lat. O czym pisałem już w moim pierwszym poście na tym forum. Pisałem też jak to na was wpadłem przez przypadek szperając i szukając info na temat "Rockefellerów".

Nie zmieni tego pan S, pan Z, nawet pani X. Jednak wychodzę z założenia, że jak ktoś już otworzył jakieś drzwi, to ja nie będę musiał ich wywarzać. Dlatego wolę zapytać, nim rozpętam piekło, które skończy się średnio przyjemnym krojeniem mordy od środka i pluciem ropą - delikatnie rzecz ujmując - lub czymś gorszym.
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
scorupion
« Odpowiedz #55 : 22-12-2015, 18:20 »

No, ale najpierw rozpętałeś piekło, pokroiłeś mordę i plułeś ropą, a dopiero potem zapytałeś się dlaczego akurat tobie trafiła się taka historia. Pijesz miksturę rok czasu, na forum jesteś też od dawna, należałoby znać możliwe reakcje na podjęte działania. Właśnie w książkach i na portalu jest wszystko opisane przystępnym językiem. Edukuj się, bo musisz wiedzieć co robisz, na co się zdecydowałeś, jak masz to robić, jakie będą skutki itp. Bierzesz zdrowie w swoje ręce, sam jesteś za nie odpowiedzialny, czyli wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza. Pyskówki to tylko dla rozluźnienia atmosfery.
Zapisane
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #56 : 22-12-2015, 18:43 »

Cytat
No, ale najpierw rozpętałeś piekło, pokroiłeś mordę i plułeś ropą, a dopiero potem zapytałeś się dlaczego akurat tobie trafiła się taka historia.
Zgadza się. Mam wszystko mało usystematyzowane i w tym przypadku jeszcze drzewa zasłoniły mi las. Nie mniej jednak myślałem ... ale teraz już wiem o co w tym wszystkim z wami chodzi.
« Ostatnia zmiana: 22-12-2015, 18:58 wysłane przez Pkamil » Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #57 : 30-12-2015, 14:27 »

Jeśli jesteś w swojej dziedzinie specjalistą (cały czas nie wiemy, co to za dziedzina) i masz chęć pomóc, napisz proszę na fundacja@bioslone.pl  co byś zmienił w wersji niemieckiej portalu i pomóż nam to zmienić.
Tak, podtrzymuję moją chęć pomocy. Napisałem już (subiektywną) opinię dotyczącą jakości przekładu na niemiecki waszych tekstów. Jednak zanim ją do Ciebie prześlę, chciałbym abyś zasięgnął alternatywnej opinii (mój pierwszy komentarz na temat podtrzymuję) - najlepiej u jakiegoś Niemca lub niemieckiego biura tłumaczeń. Odradzam kontakt z tzw. polskimi Niemcami. Oni w większości przypadków ojczysty język łamią (bo udają, że zapomnieli) a niemieckiego nigdy się nie nauczyli. Mimo pobytu sięgającego 20 czy 30 lat. Taka polska upartość chyba. Mając 2 opinie będziesz mógł w sposób bardziej obiektywny podjąć decyzję co z tym zrobić.

W międzyczasie poprosiłem zaprzyjaźnione osoby z odpowiednimi kompetencjami do wstępnej i pobierznej oceny wersji angielskiej. Oto efekt:
"co do przekładu: dokładnie całego nie czytałam, ale ogólnie moim zdaniem całkiem niezły; bardzo komunikatywny mimo jakichśtam niedociągnięć czy błędów"

Jeżeli chodzi o moje doświadczenie zawodowe z językiem angielskim, to mogę powiedzieć co następuje:
łatwo jest komunikować się (mowa, pismo) w języku angielskim, ale bardzo trudno jest robić to w sposób poprawny.

W tym zakresie też można popracować i wypracować wersję bardziej zbliżoną do idealnej.

Fazit: czekam na znak sygnał, a gdy go dostanę, to pomogę w zakresie, w jakim będę mógł.
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #58 : 30-12-2015, 14:38 »

Do wszystkich odpowiadających publicznie i piszących do mnie PM: dziękuję za kopniaka w tyłek. Umysł jest znany z tego, że ciągle płata nam figle. A człowiek skłonny jest kombinować i szukać dróg na skróty. I choć od 3 lat żyję zgodnie z zasadą "no meds", to jednak po macoszemu traktowałem pewne kwestie pro...

Książki do mnie dotarły, za co też dziękuję, i od razu odkryłem luki oraz błędy w postępowaniu.
Wdrożyłem też odpowiednie działania naprawcze.

Jako że zbliża się nowy roku, skorzystam z okazji i złożę życzenia: aby misja Biosłone w kolejnych latach rozkwitała, mimo obiektywnych czynników negatywnych, i z czasem otworzyła oczy większej grupie osób, które stworzą nową jakość w społeczeństwie i samoistnie staną się wzorem do naśladowania.
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #59 : 30-12-2015, 14:58 »

Ha! A jednak poznałam się na człowieku. smile Kamil przed Tobą piękne życie i sporo rzeczy do odkrycia w temacie działań naprawczych.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!