Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Maszyna ruszyła  (Przeczytany 97652 razy)
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #20 : 18-12-2015, 18:46 »

Kolejny dzień za mną. Oddychanie ok - od rana nic się nie zmieniło. Jedzenie tragedia - gardło totalnie zamknięte. Każdy kęs muszę dokładnie przemielić i popić wodą, aby mógł przelecieć.

Temperatura rano - 36,15, w ciągu dnia ok. 37,00 st. C.

Ból od gardła promieniuje w dół aż do brody (po prawej stronie).
« Ostatnia zmiana: 18-12-2015, 22:45 wysłane przez Gloria » Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #21 : 19-12-2015, 06:45 »

Kolejna nieprzespana noc - nawet na 5 minut oka nie zmrużyłem.
Niestety wczoraj wieczorem nie wytrzymałem i musiałem wciągnąć przeciwbólowy. Fajnie było się poczuć człowiekiem przez parę godzin.

Z ciekawostek: żona poleciała wczoraj wieczorem do swojego papy - spacjalisty od fartuchów - po receptę i przyjechała z pochodną penicyliny. Rozpuściła tabletkę w wodzie i łaziła za mną chyba 2 godziny. Aż w końcu powiedziała, że ktoś to wypije - albo ja albo ona. Podziękowałem jej za ofertę a ta to wypiła. A mi od razu zrobiło się lżej.

Stan po pełnym tygodniu:
- mocne opuchnięcie prawej części jamy ustnej łącznie z podniebieniem (tylko prawa strona)
- bolący podbródek, prawa strona
- węzły chłonne oraz żyły po prawej stronie nabrzmiałe, bolesne przy dotyku, ale wizualnie bez zmian
- temp. aktualna 36,61 stopni C (wczoraj po podaniu przeciwbólowego w mgnieniu oka zleciala z 37 do lewdo powyżej 36)
- apetyt przez cały okres do dziś znikomy, średnio dziennie wychodzi jajecznica z 2 jaj i dużo płynów
- wczoraj po ibuprofenie pojawił się straszliwy kaszel, trwał kilka godzin, płytki kaszel
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #22 : 19-12-2015, 09:31 »

Szybka aktualizacja:
- po obserwacji gardła z lateraczką wynika, że obrzęk zmalał, widać języczek i luz miedzy nim a otaczającą tkanką - hurra
- termometr dziwne wskazania mi pokazywał - mierzyłem w krótkich odstępach czasowych i miałem rozbieżności rzędu 0,8 stopnia w przeciągu 30 minut; chciałem ustalić czy temp idzie w górę czy jest na normalnym poziome w celu podjęcia decyzji o znieczulaczu
- ostatecznie ibuprofen zapodałem, jajka zjadłem
- ide się wygrzewać i zdrowieć pod kołdrą
« Ostatnia zmiana: 19-12-2015, 10:16 wysłane przez Gloria » Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #23 : 19-12-2015, 11:31 »

Z innej beczki. Zapadłem w płytki sen. Płytki, bo tylko syn siadł na łóżku, od razu się obudziłem. Pogoniłem go, bo za chwilę by mi pewnie tańce nad głową odprawiał.

W tle słyszę rozmowę mojej szanownej z jej szanowną rodziną, babacią włącznie. Ustawiają się na manifestację wolnościową. Rozmawiają o mnie. Moja szanowna mówi: "Babciu, no przecież na siłę mu nie wcisnę tego leku, nie dam rady".

I powiedzcie mi jak tacy ludzie mają godność iść na manifę w obronie konstytucji, gdy z drugiej strony chcą pogwałcić jedno z najbardziej osobistych praw wolności, którym jest prawo do samostanowienia.

Słowa kobiety 70+, która od kiedy ją znam łyka po garści "lekarstw" na śniadanie, obiad i do snu.

To są ludzie, którzy się boją, że nowa władza przyjdzie nocą. A sami z brudnymi buciorami chcą innym w życie włazić. W jakim kraju przyszło nam żyć!
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
scorupion
« Odpowiedz #24 : 19-12-2015, 15:26 »

Cytat
I powiedzcie mi jak tacy ludzie mają godność iść na manifę w obronie konstytucji,

Tacy ludzie cechują się bezmyślnością, w związku z czym łatwo nimi manipulować. Ta sama zasada obowiązuje w polityce i medycynie. Stado baranów i w pełni zasługują na to, co mają i będą mieli.
« Ostatnia zmiana: 19-12-2015, 21:37 wysłane przez Gloria » Zapisane
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #25 : 19-12-2015, 16:06 »

Wiesz, nie wiem, czy to efekt choroby, czy może czegoś innego, ale zwracam Ci honor w sprawie tych "debili" sprzed 1 miesiąca. Jednak nadal uważam, że nie nam to osądzać.
« Ostatnia zmiana: 19-12-2015, 21:37 wysłane przez Gloria » Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
scorupion
« Odpowiedz #26 : 19-12-2015, 16:40 »

Ale my nie osądzamy, tylko stwierdzamy. Nie myl spostrzegawczości z zapędami do sądzenia kogokolwiek.
« Ostatnia zmiana: 19-12-2015, 21:38 wysłane przez Gloria » Zapisane
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #27 : 20-12-2015, 09:09 »

Pobudka wstać, sprawozdanie zdać:
Wczoraj był 8 dzień zdrowienia. Zmniejszeniu uległo spuchnięcie gardła (pomijając podniebienie po prawej stronie - to pozostaje bez zmian). Zwiększył się bół dochodzącyc z wewnąrz gardła (prawa strona) promieniujący do podbródka (prawa strona żuchwy), delikatnie w kierunku prawego ucha i delikatnie w kierunku oka/zatoki.

Apetyt zdecydowanie lepszy - 3 posiłki, w tym 2 potężnie mięsne (a dotychczas nie mogłem na mięso nawet spojrzeć).

Temperatura w ciągu dnia ok. 36 stopni C, ale w ciągu dnia przyjąłem 2 dawki przeciwbólowych (2x200 mg ibuprofen). W nocy skoczyła do 37, ale o 1 musiałem przyjąć kolejną dawkę 1x200 mg, bo strasznie bolało (aktualnie najgorzej chyba ten podbródek).

Spałem 5,5 godziny -> najlepszy wynik od tygodnia. Temperatura aktualna: 36,26.

Opuchnięcie węzłów chłonnych po prawej stronie szyi chyba zanika/zmniejsza się, ale na wysokości obojczyka mam wyczuwalną grudkę - nie wiem na czym. Chyba od wczoraj wieczorem.

Ból podbródka - wzdłuż kości żuchwy (prawa strona) - jest silniejszy.

Odnośnie tego spuchnięcia podniebienia po prawej stronie muszę uzuepłnić info: górną prawą 6-tkę mam po leczeniu kanałowym (jakieś 3-4 miesiące temu) z prowizoryczną "koroną". Ząb pobolewł, gdy szamałem rodzynki lub morelki - aby bolał w innych sytuacjach, nie pamiętam.

Czy to nie jest przyczyna tego przeciągania się leczenia? Może tam w dziąśle coś się dzieje?
« Ostatnia zmiana: 20-12-2015, 09:58 wysłane przez Gloria » Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #28 : 21-12-2015, 19:20 »

Dziś z opóźnieniem. Ale lepiej późno niż wcale.

UWAGA! Sprawozdanie dzielę na 2 części.

Wczoraj nie dałem rady i oddałem się w ręce medycyny konwencjonalnej.
Gabinet zabiegowy -> 5 punktowe znieczulenie miejscowe paszczy -> skalpel i nacięcie napęczniałego podniebienia (strona prawa) w celu ewakuacji ropy.

Ropska wyleciało z pół pięści. Sączek założono, ale chyba w nocy wyjachał, bo rano znalazłem go przyklejonego do podniebienia.

Ból gardła i całej paszczy znacznie się zmniejszył. Wczoraj wieczorem musiałem jeszcze zapodać ibu (200mg).
Zasnąłem jak dziecko.

Pierwszy raz od 10 dni przespałem całą noc. Dziś rano głód, śniadanie i znów sen (drzemka ok 2 godz.).

Dziś byłem na oględzinach paszczy i migdałków. Migdałki mocno powiększone, prawy szczególnie, z czopikami.
Zalecenie: bierz antybiotyk.
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #29 : 21-12-2015, 19:59 »

Część 2
Zanim mnie to dopadło cała rodzina przeszła to samo, tylko bez takich jazd.
Rozpoczął starszy syn (l. 8), prawie bezglutenowo (sam nieupilnujesz), super mało przemysłowego żarcia.
Zero gorączki, przybity chodził 2 dni. 5 dnia było po wszystkim.
Następnie żona, ona też walczyła 5 dni i raz czy dwa brała przeciwbólowy.
Na końcu najmłodszy (l. 1). Miał podwyższoną temperaturę, ale nikt nie mierzył (słabo odczuwalne na karku). Do tej pory został mu katar.

Będąc na wyjeździe widziałem się z bratem - brat = najlepszy przykład niezdrowego trybu życia.
Dzień po widzeniu się ze mną powaliło go z nóg.
Objawy takie same jak u mnie - IDENTYCZNE. Poza tym, że on prawie cały czas by spał.

Powiedzcie mi proszę:
1. Dlaczego taki drastric-fantastic mi się trafił?
2. Dlaczego nie mogłem spać - ani w dzień ani w nocy (poza krótkimi okresami)?
3. Jakie jest logiczne wytłumaczenie tego, że mój brat i ja w taki sam sposób to przechodziliśmy?
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
scorupion
« Odpowiedz #30 : 21-12-2015, 20:04 »

Myślisz, że jesteśmy wszechwiedzący?
Zapisane
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #31 : 21-12-2015, 20:15 »

Myślisz, że jesteśmy wszechwiedzący?
Myślę, że ktoś coś może wiedzieć i podpowie.
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #32 : 21-12-2015, 20:57 »

Ja bym nie brał na serio tego, co ten ktoś podpowie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #33 : 21-12-2015, 22:22 »

Ja bym nie brał na serio tego, co ten ktoś podpowie.
To może ktoś konkretny podpowie?
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
scorupion
« Odpowiedz #34 : 21-12-2015, 22:55 »

W związku z tym, że ostro zabrałeś się do stosowania biosłonejskich metod i pisania, nieśmiało przypomnę, co następuje:

 "Na takim forum jak to, w sumie fachowym, zanim ktoś napisze posta, powinien się zastanowić co chce napisać, potem napisać, potem przeczytać co napisał, porównać zamiar z efektem i dopiero wysłać".
« Ostatnia zmiana: 22-12-2015, 07:50 wysłane przez Gloria » Zapisane
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #35 : 22-12-2015, 08:55 »

Widzisz, wszystko jest raczej przemyślane.

Aktualnie znajdujemy się w dziale:
Niemedyczne forum zdrowia > BLOK PORAD, POMOCY I WYMIANY DOŚWIADCZEŃ > Wziąłem zdrowie w swoje ręce

Moje zastanowienie skupia się na tym, co i jak opisać w zakresie moich przejść. Nie czytam swoich tekstów, gdyż tym (czytaniem swoich tekstów i wypocin osób trzecich) zajmuję się zawodowo, więc nie przenoszę pracy do życia prywatnego:).

Zamiar jest opisany w nazwie działu, zdefiniowany w sposób jasny jak słońce. Moje osobiste zamiary są jasno określone a efekty będę miarzył z perspektywy czasu, długiej perspektywy czasu.
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
scorupion
« Odpowiedz #36 : 22-12-2015, 09:04 »

Pewnie, pewnie. A powiedz kto poza wszechwiedzącym jasnowidzem może wiedzieć dlaczego nie mogłeś spać ani w dzień, ani w nocy, a twój brat wprost przeciwnie?
Zapisane
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #37 : 22-12-2015, 10:06 »

Widzisz, czytając artykuły na bioslone.pl oraz wasze wpisy na forum dowiaduję się wielu ciekawych rzeczy, których dotychczas nie wiedziałem.
Tak ja wy możecie się ode mnie (swego rodzaju specjalisty w danej dziedzinie) dowiedzieć, czego pewnie dotychczas nie wiedzieliście (mam tu na myśli właścicieli forum i strony bioslone.pl), że wersja niemiecka bioslone.pl jest poszal_sie_bosze.

Gdybyście wiedzieli, to byście to to w cholerę ukryli, bo jest w takim stanie, że może wywołać śmiech u niemieckojęzycznego odbiorcy. A chyba nie taki jest zamiar publikacji treści tego typu.

Skąd mogliście (właściciele) to wiedzieć! Nie znacie się na tym.

Ja też jeszcze mało wiem o funkcjonowaniu mojego ciała. Jako coś specyficznego uznałem fakt, że organizm zamiast kurować się we śnie, męczy się (brata podałem jako porównanie). Z całą pewnością ma to jakieś uzasadnienie - tak jak uzasadninie ma moja opinia odnośnie wersji DE strony (tłumaczenie słownikowe można sobie wsadzić w buciki, aby być wienkszym, ale z całą pewnością nie wolno sprzedawać ich jako pełnowartościowe tłumaczenie). Myślałem, że jest to przypadek, który może komuś też się przytrafił (wymiana doświadczeń).
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #38 : 22-12-2015, 10:54 »

Jesteś na początku swojej drogi do zdrowia. Organizm może wywinąć ci jeszcze niejeden numer.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #39 : 22-12-2015, 11:26 »

Lepsze to:
Jesteś na początku swojej drogi do zdrowia. Organizm może wywinąć ci jeszcze niejeden numer.
niż to:
Pewnie, pewnie. A powiedz kto poza wszechwiedzącym jasnowidzem może wiedzieć dlaczego nie mogłeś spać ani w dzień, ani w nocy, a twój brat wprost przeciwnie?
Dziękuję!
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!