Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Oczyszczanie i bóle kolan  (Przeczytany 98534 razy)
tenia
« Odpowiedz #60 : 08-02-2010, 13:55 »

Po trzymiesięcznym oczyszczaniu stawu kolanowego, robię przerwę w piciu MO.
Przez okres dwóch miesięcy oczyszczania czułam się świetnie, myślałam, że nie będę musiała przerywać picia MO, ale niestety.
Ból jest do wytrzymania, mniejszy niż za pierwszym razem, natomiast pogłębia się przykurcz kolana.
Stwierdziłam, że u mnie po odstawieniu MO, organizm przez okres trzech tygodni do miesiąca jeszcze się oczyszcza. Tak samo jest gdy zaczynam picie MO, przez miesiąc żadnej reakcji.
W związku z tym, zabiegi jakie stosuję podczas oczyszczania lub odbudowy też powinnam przesunąć w czasie?
Lacky w ostatnim poście pisałeś mi o doładowaniu kolana ciepłą wodą, minęły dwa miesiące, może już mogę, jeżeli tak, bardzo proszę o opis tego zabiegu.
Teraz już Ci wierzę, że etapów regeneracji stawu będzie sporo.
« Ostatnia zmiana: 10-02-2010, 00:59 wysłane przez Grażyna » Zapisane
tenia
« Odpowiedz #61 : 17-03-2010, 16:56 »

Odbudowuję staw kolanowy już drugi miesiąc, nagrzewam, smaruję maścią propolisową.
Polewam podudzia zimną wodą.
Od kilku dni pojawiła się na kolanie wysypka, przestałam zawijać folią po posmarowaniu maścią.
Zrobiłam kataplazm z siemienia lnianego, na drugi dzień wysypka znacznie się zmniejszyła.
Czy to dobrze?
Na całej powierzchni kolana wyczuwalne są pod skórą zgrubienia.
Cieszę się bardzo, że coś się zaczęło dziać z moim kolanem, nie chciałabym tego zepsuć.
« Ostatnia zmiana: 14-11-2010, 12:43 wysłane przez Solan » Zapisane
Lukre
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-10-2012 (1.5 r.) 01-08-2016-15.01.2017; 01.08.2018-...? DP:_06-09-2012
Wiedza:
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #62 : 11-03-2018, 09:36 »

O czym może świadczyć ból kolan podczas klękania? Nie pamiętam dokładnie od kiedy ale to musiało być wiele lat temu, chyba już będąc liceum nie mogłam bawić się z dzieciakami podczas zabawy z elementami chodzenia na kolanach. Innych dolegliwości nie było, mogłam biegać, skakać, ale przy klękaniu choćby na chwilę odczuwalny był ból. Obecnie sprawdziłam i ten ból podczas klękania jest bardzo dotkliwy. Do tego wczoraj, po przebudzeniu poczułam ból prawego kolana, który lekko dawał się we znaki podczas chodzenia w ciągu dnia. Wieczorem natomiast ciężko już mi było chodzić po schodach, każdy schodek był odczuwalny, czy to w górę czy w dół, utykałam. Chodząc po poziomej powierzchni nie czułam wieczorem bólu, mogłam tez zginać nogę w kolanie bez bólu na stojąc i na siedząc. Tylko te schody to katorga. Dziś już lepiej po schodach nawet chodziłam bez większych odczuć. Niemniej jednak nawet teraz podczas leżenia czuję oba kolana, nie jest to ból, a jednak coś tam się dzieje. Może dodam, że jakieś dwa tygodnie temu przez tydzień lekko ćwiczyłam i rozciągałam ciało, poprzez ćwiczenia wspomagające kręgosłup, do tego najbardziej skupiałam się na przysiadach. Może te przysiady, są powodem tego wczorajszeg bólu na schodach? Tyle, że to było tydzień temu... a w żaden sposób nie forsowałam siebie. No i co jest powodem tak delikatnych kolan podczas klęku?
« Ostatnia zmiana: 11-03-2018, 09:49 wysłane przez Lukre » Zapisane

"Normalność to iluzja. To, co jest normalne dla pająka... jest chaosem dla muchy..." M. Addams
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #63 : 12-03-2018, 08:48 »

Przyczyn może być dużo (zwyrodnienie, zanik mazi, uraz itp.) przeczytaj ten wątek od początku, Lacky miał duże doświadczenie.
Na moje bóle (też przy klęczeniu) pomogły koktajle cytrynowe, żelki haribo i zupa kolagenowa, którą zaczęłam gotować szczególnie zimą, a w czasie nasilenia bólu zimne okłady. 
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #64 : 12-03-2018, 10:32 »

Ja już przestałam zastanawiać się co boli, i dlaczego smile. Na bóle kolan i kręgosłupa stosowałam olej żywokostowy z dobrym skutkiem. Kiedyś robiłam sama a ostatnio kupiłam taki:
https://www.zielarnia24.pl/28339,astron-olej-zywokostowy-z-gojnikiem-100ml.html
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #65 : 12-03-2018, 10:49 »

Każdemu pewnie coś innego pomaga. Wcześniej pracowałem cały czas w delegacji i spędzałem po 10 godzin w samochodzie, to pamiętam tak mnie kolana bolało, że jak wysiadałem z samochodu to przez kilka minut nie mogłem chodzić i cały czas je czułem. Pomogły mi całkowicie kąpiele z dodatkiem oleju.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Taptapu
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22.07.2017
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #66 : 01-06-2018, 19:37 »

Witam. Od kilku dni pojawił się u mnie płyn w jednym kolanie. Nie było żadnego urazu. Samo z siebie nie boli, czuję tylko jakby ciężkość i zwiększone ciśnienie. Lekki ból, kiedy na nie klęknę. Widzę, że podobna rzecz zaczyna się z drugim kolanem. Nie uprawiałam nigdy specjalnych sportów, na co dzień jestem zapracowaną mamą - noszenie dzieci, wózków itp. Z dzieciństwa pamiętam nocne bóle kolan, baaaaardzo często. Alergia "na wszystko", diety eliminacyjnej nie było, za to dużo tabletek. Dopiero od paru lat wyeliminowałam swoje alergeny. Piję MO prawie rok, obecnie na oleju z pestek winogron. Moje pytania:
1. Czy przerwać MO aż ustąpi opuchnięcie i dyskomfort, mimo że są do zniesienia?
2. Z postu na postu na początku wątku rozumiem, że teraz mam działać odbudowywaniem i ciepłem?
Zapisane
Antaress
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Skąd: Skoczów
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #67 : 05-06-2018, 22:48 »

Bóle stawów kolanowych dokuczały mi bardzo podczas pierwszego roku stosowania zasad Biosłone. Wspominałam o tym wielokrotnie w moich postach. Jakieś dwa - dwa i pół roku temu pojawił się u mnie szczególnie dotkliwy ból lewego kolana, szczypanie i lekka opuchlizna. Z trudnością klękałam, powstać już nie umiałam, schody stanowiły problem. Zastosowałam okłady z kapusty na noc i po około tygodniu ból całkowicie ustąpił! Do dnia dzisiejszego nie mam problemu, aczkolwiek sporadycznie, szczególnie jak jestem przemęczona, bolą mnie stawy kolanowe wieczorem. Jest to takie uczucie rwania, które nie trwa długo (2-4 dni) i samo przechodzi.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!