Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 21:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zapalenie dróg moczowych  (Przeczytany 73135 razy)
Aniela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 73
MO: 11-01-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #40 : 28-11-2012, 10:27 »

Cytat
Dodatkowe korzyści z tej kuracji to wzmocniona skóra, paznokcie i włosy - za sprawą krzemionki zawartej we wrzosie, którego mamy w składzie trzy łyżki.

Rzeczywiście, włosy przestały mi wypadać, a od dłuższego czasu mi wypadały, nawet bardzo. To taki dodatkowy bonus picia tej mieszanki - dla mnie.
« Ostatnia zmiana: 28-11-2012, 10:30 wysłane przez Aniela » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #41 : 28-11-2012, 10:55 »

Cytat
Dodatkowe korzyści z tej kuracji to wzmocniona skóra, paznokcie i włosy - za sprawą krzemionki zawartej we wrzosie, którego mamy w składzie trzy łyżki.

Rzeczywiście, włosy przestały mi wypadać, a od dłuższego czasu mi wypadały, nawet bardzo. To taki dodatkowy bonus picia tej mieszanki - dla mnie.
Właśnie szczęśliwie jestem w połowie picia drugiej tury mieszanki, pierwsza oraz Nefrosept nie pomogły, a pazury jak się łamały tak łamią nadal.
Zapisane
Aniela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 73
MO: 11-01-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #42 : 28-11-2012, 15:12 »

Widocznie organizm ma coś pilniejszego do naprawienia. U mnie też są okresy, kiedy niby nic się nie dzieje. Przestałam się tym martwić jak zauważyłam, że moje plamki na skórze (tzw. starcze) robią się jaśniejsze w środku i ten kolor naturalnej mojej skóry powiększa się w plamkach w kierunku brzegów. W końcu zostaje ciemniejszy obrąbek plamki, a i on wreszcie znika. Miałam takie plamki na wierzchu dłoni to mogłam obserwować. Wiele z nich już całkiem zniknęło. Proces jest bardzo powolny, ale ciągły. A od czasu do czasu zdarza się właśnie takie spektakularne oczyszczanie jak to co opisałam wyżej.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #43 : 28-11-2012, 15:17 »

Cytat
Widocznie organizm ma coś pilniejszego do naprawienia.
Prędzej leń. Marnie reaguje na wszystkie tutejsze wynalazki.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #44 : 28-11-2012, 17:23 »

Cytat
Prędzej leń. Marnie reaguje na wszystkie tutejsze wynalazki
Może dlatego, że nie ma co u Ciebie naprawiać bo jesteś po prostu zdrowy.
To tylko się cieszyć.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #45 : 28-11-2012, 17:46 »

Cytat
Prędzej leń. Marnie reaguje na wszystkie tutejsze wynalazki
Może dlatego, że nie ma co u Ciebie naprawiać bo jesteś po prostu zdrowy.
To tylko się cieszyć.

E, nie. Po tym jak pozjadał wszystkie rozumy, to toksemia może być nie do pokonania. msn-wink
« Ostatnia zmiana: 28-11-2012, 17:48 wysłane przez Klara27 » Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #46 : 28-11-2012, 20:34 »

Może dlatego, że nie ma co u Ciebie naprawiać bo jesteś po prostu zdrowy.
Zdrowy tylko na umyśle, a i to nie zawsze, reszta to ruina trzymana w kupie siłą woli. O tyle dobrze, że z pomocą mikstury i ziółek przestało się pogarszać.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #47 : 28-11-2012, 21:35 »

Scorupion to już coś znaczy. Teraz powoli małymi kroczkami (trzeba mieć nadzieję) będzie tylko lepiej.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
scorupion
« Odpowiedz #48 : 28-11-2012, 22:34 »

Nadzieja to zupełnie obce mi uczucie, nie potrzebuję też wsparcia, bardziej jestem obserwatorem tego procesu niż uczestnikiem.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #49 : 17-01-2013, 13:29 »

Nefrosept wypiłam. Od tygodnia piję mieszankę na drogi moczowe. Wczoraj czułam, że pobolewają mnie lędźwie po stronie lewej, może być, że to lewa nerka nie wiem dokładnie. Czy po tej mieszance ktoś miał takie symptomy. Czy to tylko zwykły przypadek.
Poszukałam w necie ciekawy artykuł, że ta bakteria E-coli jest wyjątkowo upierdliwa i chyba nie do wyeliminowania.
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,101460,9695025,Escherichia_coli__czyli_co_.html
Czy mieszanka na drogi moczowe może ją zwalczyć skutecznie?
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #50 : 17-01-2013, 14:30 »

Helusia ja podłapałam E-coli, albo raczej w badaniu moczu wyszło mi że ją mam w 2002 roku i potem bujałam się latami z nawracającymi infekcjami pęcherza moczowego o nerek. Jak 1 raz dopadło mnie zapalenie pęcherza tak prawie pół roku jechałam na antybiotykach. Dopiero po jakiś 4 miesiącach lekarze dali mi skierowanie na posiew i wyszła ta bakteria. Jak już po 6 miesiącach niby było po bakterii, bo skończyły się objawy, to potem jeszcze wiele lat miałam nawracające zapalenia pęcherza szczególnie przed lub w trakcie okresu. Jak trafiłam na Biosłone, to po pół roku picia MO zdecydowałam się na Nefrosept. Po kuracji nie miałam już ani raz zapalenia pęcherza. Kurację rozpoczęłam na wiosnę w 2010 roku. Dodam, że od początku picia MO nie połknęłam żadnego antybiotyku, a wcześniej tylko one mi pomagały na te zapalenia pęcherza. W trakcie kuracji Nefroseptem miałam trochę objawów oczyszczania, tak jakbym znów miała infekcję, ale przetrwałam to.
Pamiętaj, że ta bakteria sobie siedzi u nas w jelicie cały czas msn-wink.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #51 : 17-01-2013, 16:00 »

Cytat
Pamiętaj, że ta bakteria sobie siedzi u nas w jelicie cały czas
Tak wiem, że ona siedzi w jelicie.
Po tych 2-ch moich zapleniach pęcherza z krwiomoczem to dmucham na zimne. W każdej komórce mojego ciała mam zakodowany lęk, strach przed nawrotem tej infekcji. MO pije wiele lat, a infekcja pierwsza dopadła mnie w zeszłym roku jesienią. Przed tą infekcją wypiłam profilaktycznie 2 może 3 butelki Nefroseptu - a infekcja i tak przyszła. Teraz piję mieszankę na drogi moczowe (8 dzień).
Dzisiaj w ogólnym badaniu moczu: ciężar - 1025, ph - 5,5, leukocyty 3-4, nabłonki płaskie - liczne, pasma śluzu - nieliczne.
Inne - ujemne. Czyli coś jest nie tak, bo wszystko powinno być w normie.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #52 : 15-03-2013, 11:04 »

Kiedy powinnam wspomóc się jakimś lekiem?
Mam bardzo ostre zapalenie pęcherza moczowego od wczoraj. Dzisiaj od rana intensywny krwiomocz przy każdej wizycie w wc - wygląda to tak, jakby rozrzedzona krew leciała. W moczu również dużo strzępków krwi. O bólu nie wspomnę nawet.
Jak długo to może trwać?
Zaczynam trochę panikować.
Łykam żurawinę w tabletkach, acerolę, piję wodę z sokiem z żurawiny bez cukru i cytryną, piję herbatę ze skrzypu polnego. Wygrzewam pęcherz. Na razie coraz gorzej.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #53 : 15-03-2013, 11:35 »

Nie wiem, czy jest w ogóle sens odpowiadać na tego typu pytania. Mam złe doświadczenia. Najpierw jest podziękowanie za poradę, a potem - nic. Ani słychu, ani widu. Żadnych informacji, czy rada pomogła, czy też spowodowała zejście, o czym świadczyłoby milczenie delikwenta - umarli nie piszą.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #54 : 15-03-2013, 11:43 »

Ja mam zwyczaj opisywać, co słychać. Potwierdzenie to wątek o mojej córce: Alicja córka Glorii-kaszel, duszności.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Bronco
Stały bywalec
***


Offline Offline

Wiadomości: 173

« Odpowiedz #55 : 15-03-2013, 12:27 »

Nie wiem, czy jest w ogóle sens odpowiadać na tego typu pytania. Mam złe doświadczenia. Najpierw jest podziękowanie za poradę, a potem - nic. Ani słychu, ani widu. Żadnych informacji, czy rada pomogła, czy też spowodowała zejście, o czym świadczyłoby milczenie delikwenta -umarli nie piszą.
Bywało, że napisali, ci co zmartwychwstali.
Zapisane
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #56 : 15-03-2013, 17:53 »

Czy napar ziołowy na drogi moczowe można zacząć pić podczas ostrego zapalenia pęcherza, czy lepiej poczekać trochę?
Mam już wszystkie zioła i zamierzałam zacząć pić napar, ale pęcherz chyba wyczuł to i postanowił zaprotestować.

Dzisiaj między 9 a 13 wypiłam około 4 litrów różnych płynów, od 13 chyba kolejne 2 i powoli widzę poprawę. Nie wiem, jak to będzie wyglądało jutro, ale mam nadzieję, że przeżyję bez leków.
Nie ma już bardzo widocznych śladów krwi, ale mocz jest jeszcze pomarańczowy. Rano to wyglądało, jakby to była krew z moczem a nie mocz z krwią. Jakbym poszła do lekarza, na pewno leżałabym sobie teraz w szpitalu.

Dla pewności po weekendzie zrobię badanie moczu, a później usg pęcherza, bo dzisiaj było na tyle poważnie, że uważam, że trzeba to dokładniej sprawdzić.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #57 : 15-03-2013, 20:04 »

Gloria, nie masz przypadkiem kamicy? Mnie to bardziej wygląda na kamyczki. Ja już 2 razy miałam takie ostre zapalenie (bo na usg jednak kamyczków nie było). Ja piłam ostatnio mieszankę na drogi moczowe przez 6 tygodni (po ustaniu ostrego zapalenia), teraz mam 3 tygodnie przerwy i będę dalej kontynuowała tę mieszankę przez cały rok (czyli 6 tygodni mieszanka, 3 tygodnie przerwy itd.) tak jak zaleca Pan Józef. Ponadto staram się pić co najmniej 2 l. płynu dziennie (głównie są to herbatki z żurawiny, pokrzywy, skrzypu, dziurawca, melisy).
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #58 : 15-03-2013, 21:15 »

Cytat
Gloria, nie masz przypadkiem kamicy?

Całkiem możliwe. Nie pomyślałam o tym. Nie miałam wcześniej takich objawów. Pamiętam, że jakieś 5 lat temu miałam zapalenie pęcherza i dostałam antybiotyk - ale wtedy nie było tyle krwi i aż takiego bólu. W dzieciństwie też miałam problemy z pęcherzem moczowym.
Dzisiaj miałam ból tylko pęcherza (tak mi się wydaje - z przodu, na dole; teraz trochę też po bokach na dole) - najgorszy pod koniec oddawania moczu; nie bolały nerki i nic innego. No i miałam bolesne parcie na mocz przez wiele godzin.
Mieszankę na drogi moczowe i tak zamierzam pić, ale teraz boję się, że od mieszanki będą podobne rewelacje. Czy jeśli podczas picia mieszanki trafi się zapalenie pęcherza czy coś w tym stylu, to trzeba przerwać?
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #59 : 25-03-2013, 09:20 »

Gloria co u Ciebie? Wiesz już od czego był ten krwiomocz?
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!