Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 07:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przypadek Apriliany  (Przeczytany 26741 razy)
Apriliana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15-01-2008 z przerwą w wakacje, od 01-09-2008 ponowne stosowanie
Skąd: woj. lubelskie
Wiadomości: 51

« : 09-11-2011, 16:02 »

Wizyta nr 1 w Gabinecie Zibiego – 07.11.2011

Przyszedł czas i na mnie msn-wink

Wiek: 27 lat; wzrost 164 cm; waga 47 kg

MO: od 2008 roku, KB : od 2009 roku

Wywiad:

W dzieciństwie zapadałam na ciągłe anginy, zapalenia gardła i migdałków. Ilość przyjętych antybiotyków i innych chemicznych śmieci ciężko zliczyć. Odkąd pamiętam zawsze byłam zmęczona, śpiąca, nerwowa, przemęczona. Miałam sińce pod oczami. Ponoć taki był mój urok – bez komentarza msn-wink. Występowała nadmierna potliwość. Problemy z koncentracją i przyswajaniem wiedzy były bardzo częste. Ponadto permanentne problemy z zatokami – nieustające wrażenie kluchy w gardle, spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła i nieprzyjemny zapach z ust na porządku dziennym. Do tego dodam jeszcze uczucie przeszkody w gardle.Zawsze byłam bardzo szczupła – problemy z wchłanianiem. Właściwie wszystko przeze mnie przelatywało. Urodziłam się z wadą klatki piersiowej- wada lejkowata (wklęsła). W 2008 roku musiałam poddać się operacji klatki  piersiowej metodą Nussa ze względu na zdiagnozowany ucisk na serce. Antybiotyki zalecone po operacji poszły do kosza msn-wink

Od kiedy wdrożyłam MO i KB mój stan zdrowia zaczął się poprawiać. Skończyły się problemy z nadmierną potliwością, zmęczeniem, a i sprawa z zatokami oraz z wchłanianiem zaczęła się stabilizować. Wszystko byłoby na dobrej drodze gdyby nie ostatnie 10 miesięcy. Przemęczenie i permanentny stres w pracy postawiły mnie w punkcie wyjścia. Aktualnie  zrezygnowałam z pracy na rzecz zdrowia i czuję się z tym dobrze msn-wink


Aktualne dolegliwości:

- stany depresyjne i lękowe, nerwowość
- problemy z koncentracją tzw. mgła umysłowa
- problemy z zatokami( spływająca wydzielina ), zatkana jedna dziurka naprzemiennie
- uczucie przeszkody w gardle.
- niskie libido


Zalecenia Zibiego:

1.MO na bazie oliwy z oliwek
2.KB (mega): banan, kiwi, cytryna, mak, żółtko, miód. KB - na czas określony - tylko z pestkami z dyni; bez ostropestu; bez pestek ze słonecznika; bez siemienia lnianego. Reakcja uczuleniowa na gluten oraz podobnie działające lektyny pokarmowe.
3.Naprzemiennie KB warzywne
4. Kogel mogel + miód i cacao
5.DP IV etapu
6.Zakraplanie nosa alocitem
7.Stosowanie maści dr Borsuka przed snem
8.Inhalacje z korzenia prawoślazu
9.Mieszanka ziołowa na drogi oddechowe
10.Furoxin
11.Essentiale forte
12.Kąpiel a'la sauna
13.Polewanie nóg zimną wodą
14.Okłady z gorącej soli na kość krzyżową

Teraz będzie już tylko lepiej msn-wink. Jestem twarda. Dziękuję Zibi smile
« Ostatnia zmiana: 14-11-2011, 13:02 wysłane przez Zibi » Zapisane
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #1 : 09-11-2011, 21:41 »

Powodzenia i wytrwałości w postanowieniu że będzie lepiej smile
Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Sobol
« Odpowiedz #2 : 09-11-2011, 21:43 »

Przecież, że będzie dobrze. smile Dasz radę. Trzymam kciuki.
Zapisane
Apriliana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15-01-2008 z przerwą w wakacje, od 01-09-2008 ponowne stosowanie
Skąd: woj. lubelskie
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #3 : 09-11-2011, 22:16 »

Dziękuję Wam chłopaki smile. Wszyscy wspólnie damy radę.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #4 : 10-11-2011, 01:30 »

Właściwie mam podobne problemy do tych, które wymieniłaś. U mnie jednak główna bolączka jest zatkany permanentnie nos i to obie dziurki, za to nie mam przeszkody w gardle i nic nie spływa i nie złazi mi z zatok.
Duża część zaleceń Zibiego dla Ciebie pokrywa się z tym co robię i co zalecił mi Zibi po wizycie.
Trzymam za Ciebie kciuki smile

Ciekawa jestem czemu Zibi zalecił Ci Furoxin a nie Nerfosept lub mieszankę na drogi moczowe?
No i czemu Essentiale Forte a nie ostropest plamisty do KB?
Zapisane
Apriliana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15-01-2008 z przerwą w wakacje, od 01-09-2008 ponowne stosowanie
Skąd: woj. lubelskie
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #5 : 10-11-2011, 08:19 »

Hej Whena,

KB z ostropestem też piję - Essentiale FOrte dodatkowo. Mieszanki na drogi moczowe nie piję, bo wdrażam mieszankę na drogi oddechowe. Co do Furoxinu zamiast Nefroseptu nie jestem pewna smile Furoxin jest wyciągiem z żurawiny i pokrzywy, która ma działanie moczopędne, a ja miewam problemy z oddawaniem moczu.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #6 : 10-11-2011, 22:51 »

No tak 2 mieszanki na raz to było by za dużo. Czyli Zibi uważa, ze twojej wątrobie nie wystarczy KB z ostropestem... Ciekawe czy mojej wystarcza? Hm...
Zapisane
Kasandra
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.05.2010
Skąd: Zielona Góra
Wiadomości: 104

« Odpowiedz #7 : 14-11-2011, 12:18 »

Zastanawiam się czy w moim przypadku mam łykać Essentiale,  przy KB z ostropestem, który pije prawie codziennie. Może ktoś mi podpowie?
« Ostatnia zmiana: 14-11-2011, 15:01 wysłane przez Iza38K » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #8 : 14-11-2011, 12:35 »

Zastanawiam się czy w moim przypadku   mam łykać Essentiale  przy KB z ostropestem, który pije prawie codziennie.Może ktoś mi podpowie.

Jeśli masz takie zalecenie od Eksperta to po co kombinujesz? Trzymaj się ustaleń, które zapadły po wizycie w gabinecie czyli Ekspert Cię widział i rozmawiał więc ma dużo informacji, których my na forum nie mamy i możemy Ci doradzić na zasadzie - "na dwoje babka wróżyła".
Zapisane

Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #9 : 14-11-2011, 13:09 »

(...)
KB z ostropestem też piję - Essentiale FOrte dodatkowo. (...)


(...)
2.KB (mega): banan, kiwi, cytryna, mak, żółtko, miód. KB - na czas określony - tylko z pestkami z dyni; bez ostropestu; bez pestek ze słonecznika; bez siemienia lnianego. Reakcja uczuleniowa na gluten oraz podobnie działające lektyny pokarmowe.
(...)

Nieporozumienie. Miałaś takie zalecenia - jak wyżej. Dlatego sugerowałem, aby na czas określony - zażywać paralek o nazwie Essentiale forte.

Przypomnij sobie, jak Ci mówiłem: - co by powiedział na suplementowanie się tym paralelekiem Essentiale lekarz neurolog czy psychiatra, gdyby miał Cię leczyć z tych zaburzeń nerwicowo-depresyjnych... Na bank, nie widziałby związku swojego "specjalistycznego" leczenia ze wspomaganiem funkcji wątroby i jej regeneracji.
« Ostatnia zmiana: 14-11-2011, 13:26 wysłane przez Zibi » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #10 : 14-11-2011, 13:11 »

Zastanawiam się czy w moim przypadku   mam łykać Essentiale  przy KB z ostropestem, który pije prawie codziennie.Może ktoś mi podpowie.

Jeśli masz takie zalecenie od Eksperta to po co kombinujesz? Trzymaj się ustaleń, które zapadły po wizycie w gabinecie czyli Ekspert Cię widział i rozmawiał więc ma dużo informacji, których my na forum nie mamy i możemy Ci doradzić na zasadzie - "na dwoje babka wróżyła".
Nie miałem przyjemności poznania Kasandry jako podopiecznej, jak dobrze pamiętam...

Kasandra, oczywiście, nie łykać!
Zapisane
Kasandra
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.05.2010
Skąd: Zielona Góra
Wiadomości: 104

« Odpowiedz #11 : 14-11-2011, 14:03 »

To prawda nie jestem podopieczną Zibiego .Dzieki.
Zapisane
Apriliana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15-01-2008 z przerwą w wakacje, od 01-09-2008 ponowne stosowanie
Skąd: woj. lubelskie
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #12 : 14-11-2011, 16:42 »

Faktycznie Zibi - mgiełka umysłowa mnie dopadła. Eso75 musimy chyba razem odpocząć msn-wink .
Zapisane
Apriliana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15-01-2008 z przerwą w wakacje, od 01-09-2008 ponowne stosowanie
Skąd: woj. lubelskie
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #13 : 14-11-2011, 16:44 »

Ojj raczej odpocznę z Klarą. Znowu chochlik się wdarł. Mgiełki jak widać ciąg dalszy smile
Zapisane
Apriliana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15-01-2008 z przerwą w wakacje, od 01-09-2008 ponowne stosowanie
Skąd: woj. lubelskie
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #14 : 22-11-2011, 09:30 »

Od dwóch dni mam całkowicie zatkane ucho. Słyszę tylko szum. Cierpliwie czekam na lepsze czasy, choć  jest to dosyc irytujące i uciążliwe w moim przypadku msn-wink . Mam nadzieję, że w miarę szybko to przejdzie, bo jak tak dalej pójdzie będę pierwszą głuchą skrzypaczką na świecie msn-wink .
Zapisane
rafalski
« Odpowiedz #15 : 22-11-2011, 17:26 »

Cytat
Od dwóch dni mam całkowicie zatkane ucho. Słyszę tylko szum.

U mnie też pojawiły się szumy, a dokładniej pisk w lewym uchu jakiś miesiąc temu. Przez dwa tygodnie nic nie przechodziło i postanowiłem zakraplać nos Alocitem. Już po dwóch tygodniach mnie rozłożyło i miałem zapalenie oskrzeli, które przeleżałem w łóżeczku. Na dzień dzisiejszy nie mam żadnych szumów i powoli wszystko wraca do normy. Także polecam zakraplać nos Alocitem.
Zapisane
Apriliana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15-01-2008 z przerwą w wakacje, od 01-09-2008 ponowne stosowanie
Skąd: woj. lubelskie
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #16 : 23-11-2011, 11:22 »

Rafalski, zakraplam nos ALOcitem już od długiego czasu. Zatkane ucho dało o sobie znać właśnie po zakropleniu. W moim przypadku to będzie chyba dłuższa droga. Póki co, czuję się (a raczej słyszę), jak nad morzem msn-wink. Szkoda tylko, że morskie uroki musi mi zastąpić stołeczny smród msn-wink.
« Ostatnia zmiana: 23-11-2011, 11:48 wysłane przez Iza38K » Zapisane
Apriliana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15-01-2008 z przerwą w wakacje, od 01-09-2008 ponowne stosowanie
Skąd: woj. lubelskie
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #17 : 25-11-2011, 16:19 »

Zatkane ucho samoistnie się odetkało jednak szumy pozostały. Do tego dołożę jeszcze okrutne zmęczenie- najchętniej przeleżałabym cały dzień w łóżku i z niego nie wychodziła. Po prostu nie mam siły na zrobienie najprostszych rzeczy. Dosłownie " ręce mi opadają " msn-wink .
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #18 : 25-11-2011, 20:27 »

No to zalegaj do wozu i nie wychodź z niego. Chyba że masz do obrobienia kilka mórg ziemi i do oprzątnięcia kupę inwentarza...
Zapisane
Apriliana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15-01-2008 z przerwą w wakacje, od 01-09-2008 ponowne stosowanie
Skąd: woj. lubelskie
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #19 : 26-11-2011, 19:36 »

Tak też Zibi zrobiłam. Wczorajszy i dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem totalnego lenistwa. Dzisiaj też czuję się jak "flak" - brak siły w rękach i nogach, do tego jeszcze zesztywniały kark.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!