Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 15:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy można zamrażać żółty ser?  (Przeczytany 10445 razy)
Aguś
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 01-01-2014
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 17

« : 10-11-2011, 20:36 »

Pytanie jak wyżej. Chodzi mi o to czy ser żółty nie straci swoich właściwości odżywczych. Wiem że np. w wysokiej temperaturze wapń staje się nieorganiczny. A jak to jest z bardzo niską temperaturą?
Zapisane
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #1 : 17-11-2011, 11:48 »

Nie widziałem jeszcze żółtego sera zrobionego w normalny (czyt. naturalny) sposób.
Typowy ser lub wyrób seropodobny (tak często piszą na opakowaniach) to np.:
Cytat
Ser Gouda - pełnotłusty kl. I Składniki: mleko pasteryzowane, podpuszczka, kultury bakterii, sól spożywcza, barwnik: annato, substancja konserwująca: azotan potasu, stabilizator: chlorek wapnia.
Ja dziękuję...
Zapisane
Zoko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.11.2011
Skąd: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #2 : 17-11-2011, 13:41 »

W kupnym ze sklepu serze żółtym nie ma wapnia organicznego.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #3 : 17-11-2011, 13:42 »

Nie widziałem jeszcze żółtego sera zrobionego w normalny (czyt. naturalny) sposób.
Typowy ser lub wyrób seropodobny (tak często piszą na opakowaniach) to np.:
Cytat
Ser Gouda - pełnotłusty kl. I Składniki: mleko pasteryzowane, podpuszczka, kultury bakterii, sól spożywcza, barwnik: annato, substancja konserwująca: azotan potasu, stabilizator: chlorek wapnia.
Ja dziękuję...

W naturalny sposób i ze świeżego mleka są robione sery na Podlasiu. Najbardziej znane są sery korycińskie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ser_koryci%C5%84ski

Ta niesmaczna maź, zwana serem żółtym a produkowana w dużych, nierzadko już nie polskich mleczarniach, może być tzw. serem analogowym. Można powiedzieć, że jest to sztuczny ser żółty bowiem powstaje w ten sposób, że do tanich tłuszczów roślinnych dodaje się  podpuszczkę syntetyczną i w ten sposób, najprościej mówiąc, mamy bardzo tani, nie tylko w produkcji ale też w handlu, produkt. Zauważmy, że nie ma nic wspólnego z mlekiem. Produkcja takich 'serów' wzrasta, co jest spowodowane ubożeniem ludzi, którzy w takiej sytuacji poszukują taniego produktu i on się dobrze sprzedaje.
 W ZZO ser zwany żółtym jest zalecany sporadycznie. W takiej sytuacji lepiej kupić, od czasu do czasu, droższy ale dobrej jakości i bardzo smaczny produkt jak np. ser koryciński. Takich producentów jest na Podlasiu sporo, sprzedają wyroby na pniu. Warto pytać o takie, polskie, zdrowe sery. Najczęściej sprzedają je małe sklepiki z tzw. zdrową żywnością.
« Ostatnia zmiana: 17-11-2011, 13:44 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Aguś
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 01-01-2014
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #4 : 28-11-2011, 15:20 »

Ja produktów seropodobnych nie kupuję.
Kupuję sery robione tradycyjnie.

http://wanczykowka.pl/index.php?kid=ofe&PHPSESSID=414890816d90a7b220f640fcc83c8482
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!